چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۳

در نشست شورای صنفی دانشجویی با پیمانکار غذا مطرح شد:

دستور ویژه معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم برای افزایش کیفیت غذاهای دانشجویی

جلسه تغذیه/قم

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم بر لزوم نظارت بیشتر بر روند طبخ و توزیع غذا در میان دانشجویان تاکید کرد و گفت: مشکلات غذای دانشجویی به هر روشی باید رفع شود، در غیر اینصورت پیمانکار غذا تغییر کرده یا کارشناسان مربوطه تغذیه در دانشگاه توبیخ خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، نشست اعضا شورای صنفی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم و جمعی از مسئولان معاونت فرهنگی دانشجویی با پیمانکار غذای این دانشگاه به‌منظور مطرح کردن انتقادات و پیشنهادات دانشجویان در مورد نوع مواد اولیه، طبخ و توزیع غذا در سلف‌های دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها در دفتر معاونت فرهنگی دانشجویی واقع در مجتمع پردیس برگزار شد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه بخشی از کمبودها به زیرساخت‌های آشپزخانه دانشگاه بر می‌گردد، تصریح کرد: به دنبال این هستیم تا از ظرفیت‌های مختلف استفاده کنیم تا این کمبودها را رفع کنیم.

دکتر سیامک محبی با اشاره به نارضایتی برخی از دانشجویان از غذاهای دانشجویی مطرح کرد: غذایی که برای دانشجویان توزیع می‌شود از نظر کمی و کیفی مشکلاتی دارد که بخشی از آن به دانشگاه و بخشی به عملکرد پیمانکار برمی‌گردد.

وی بر لزوم نظارت بیشتر بر روند طبخ و توزیع غذا در میان دانشجویان تاکید کرد و ادامه داد: مشکلات غذای دانشجویی به هر روشی باید رفع شود، در غیر اینصورت پیمانکار غذا تغییر خواهد یافت یا کارشناسان مربوطه تغذیه در دانشگاه توبیخ خواهند شد.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.