چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۳

در مراسم روز دانشجو؛

نمایندگان نهادهای دانشجویی در حضور رئیس جمهور چه گفتند؟

مراسم روز دانشجو در دانشگاه فرهنگیان

در دیدار دانشجویان دانشگاه فرهنگیان با رئیس جمهور که به مناسبت روز دانشجو انجام شد، نمایندگان نهادهای دانشجویی دیدگاه‌ها، نظرات و نقدهای خود را در زمینه‌های مختلف در حضور دکتر حسن روحانی بیان کردند.

به گزارش مفدا، علیرضا کریمی، نماینده انجمن‌های علمی و کرسی‌های آزاداندیشی از پردیس حکیم فردوسی دانشگاه فرهنگیان کرج در این مراسم سخنرانی کرد.

این دانشجو در بخشی از سخنان خود گفت: آقای روحانی امروز دانشگاه فرهنگیان که بنا به فرموده مقام معظم رهبری مرکز ثقل نظام آموزش و تربیتی کشور است بیش از هر زمان دیگر به حمایت شما نیاز دارد. امروز جامعه درگیر مشکلات بسیاری است ایران عزیز ما در حوادث بسیاری که از سوی دشمنان این خاک بر ما می‌تازد قرار دارد راه حل برون رفت از بحران‌های گریبانگیر جامعه ایران گفت و گوست، گفتگوی بین مردم و همه ارکان نظام، گفتگویی در چارچوب عقلانیت، فهم مشترک با امید و تلاش برای حل مشکلات.

وی همچنین افزود: آقای روحانی امروز شاهد کم رنگ شدن فضای گفتمانی دولت با دانشجویان ایران هستیم. دانشجویان در خط مقدم تحولات جامعه قرار دارند. گفتگو با دانشجویان می‌تواند به حل مشکلات کشور کمک کند. حال که امروز بعد از چندین سال در دانشگاه فرهنگیان حضور یافته اید، در این راستا مطالبی را بیان می‌کنم

کریمی در ادامه اظهار داشت: جذب بیش از ۴۰ هزار دانشجو نشان از دید روشن شما و هیئت رئیسه دارد؛ اما جناب روحانی این تلاش‌ها کافی نیست امروز دانشگاه فرهنگیان در مقایسه با دیگر دانشگاه‌ها وضعیت غیرقابل تحملی دارد.

متن کامل سخنرانی نماینده انجمن‌های علمی و کرسی‌های آزاداندیشی در حضور رئیس جمهور را اینجا بخوانید.

مریم مسیبی، نماینده شوراهای صنفی از مرکز شهید شرافت نیز از دیگر دانشجویانی بود که در حضور رئیس جمهور صحبت کرد.

وی در سخنرانی خود اظهار داشت: آقای روحانی زیرساخت‌های دانشگاه مناسب تربیت معلم تراز ایران ما نیست و از حضرتعالی می‌خواهیم همکاری و تعامل همه دستگاه‌های کشور را در جهت سرمایه گذاری برای فردای خوب ایران عزیزمان و نسل‌های شایسته توانا و ارزشمند فراهم آورید.

این دانشجو با اشاره به اینکه "شورای صنفی هر دانشگاه به عنوان تشکل مادر و قلب تپنده جریان دانشجویی در قانون به رسمیت شناخته شده است" گفت: نظرات و پیشنهادات این شورا می‌تواند فراتر از هر تشکل و انجمن‌های دیگری در پیشبرد مجموعه دانشگاه و جریان دانشجویی موثر باشد. بنده به نمایندگی از تمامی مجموعه‌های صنفی سراسر کشور عرض می‌کنم جناب رئیس جمهور از شما درخواست داریم که دولت ارتباط بیشتری با این مجموعه داشته و گوش شنوا و دستی توانا و همتی مضاعف در جهت حل بیشتر مشکلات حوزه دانشجویی به خصوص دانشجو معلمان را داشته باشد. باشد که شاهد تحولاتی شگرف در جهت تعالی این دولت و دانشگاه فرهنگیان باشیم.

متن کامل صحبت‌های نماینده شوراهای صنفی با رئیس جمهور را اینجا بخوانید.

حمیدرضا قائم پناه، دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان نیز در حضور حسن روحانی به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی در صحبت‌های خود بیان داشت: بدانید نسل آینده معلمی اجازه نخواهد داد تا هیچ رییس جمهوری با سواستفاده از نیازهای مالی معلمی، به اسم رتبه بندی و هرچیز دیگر شرافت اورا به سخره بگیرد و با رسانه‌ای کردن دم به ساعت داده‌ها و نداده‌ها به معلمان، عزت آنان را خرد کنید.

قائم پناه همچنین اشاره کرد: ظاهرا جو امنیتی دیگر دانشگاه‌ها، شما را مفتخر به حضور در دانشگاه فرهنگیان نمود. دانشگاهی که ۶ سال است به عنوان رییس هیئت امنایش، نه حاضر بودید در جلسات آن حاضر شوید و نه اسم آن را به زبان بیاورید.

این دانشجو در ادامه افزود: حضورتان را به عنوان ریاست هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان گرامی می‌داریم، ولی اگر خدای ناکرده خواسته‌اید از فضای نجیبانه و متانت دانشجومعلمان برای خود، ایمنی در برابر مطالبات دانشجویی ایجاد کنید؛ اشتباه نمودید.

وی با تاکید بر اینکه "برای پیشرفت کشور باید به درون کشور برگردید" خاطر نشان کرد: اتکا به جوانان برومند ایران اسلامی تنها راه حل برون رفت از مشکلات فعلی است؛ بیایید در این ماه‌های پایانی دولتتان، باقیات صالحات به جا بگذارید و از فرصت باقی مانده برای حل مشکلات کشور با همت بیشتر بهره ببرید.

متن کامل سخنان نماینده بسیج دانشجویی در دیدار با رئیس جمهور را اینجا بخوانید.

محمد نوری الموتی، نماینده انجمن‌های اسلامی دانشجویان از پردیس شهید رجایی استان قزوین در مراسم روز دانشجو در حضور دانشجویان و رئیس جمهور صحبت کرد.

وی با اشاره به جایگاه معلمان در جامعه اظهار داشت: ما معلمان بیش از هر چیزی به دنبال حفظ جایگاه بالای خود در جامعه هستیم که با سیاست‌های موجود عملا غیرقابل دسترسی است معلمی که بعد از ۳۰ سال کار و تلاش خالصانه مجبور است برای تامین نیازهای ابتدایی خانواده خود مسافرکشی کند چه طور می‌تواند خوب کار کند.

نوری همچنین خطاب به رئیس جمهور گفت: جناب آقای روحانی چه بخواهید و چه نخواهید راه سعادت کشور از توجه واقعی به جوانان می‌گذرد مقصود من از جوان همان جوان مومن انقلابی است که در سخن مقام معظم رهبری به کرات به آن اشاره شده است. برای همگان روشن است که یکی از مصادیق بارز جوان مومن انقلابی همین دانشجویان دانشگاه فرهنگیان هستند که فردای این کشور منوط به تربیت نسلی است که به زودی در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه "امروز مخاطبین شما دانشجویان یک دانشگاه نیستند" اظهار داشت: امروز مخاطبین شما یک مجموعه‌ای با ۹۸ واحد دانشگاهی که بیش از صد هزار دانشجو دارد هستند. امروز مخاطبین شما بیش از یک میلیون فرهنگی هستند. مخاطبان شما امروز بیش از ۱۴ میلیون خانواده‌ای هستند که به طور مستقیم با این قشر سر و کار دارند اگر به فکر فرزندانتان هستید، باید در تمامی امور از فرهنگیان استفاده بهینه بشود.

این دانشجو خاطر نشان کرد: ما دانشجویان به دنبال مقصر نیستیم و معتقدیم با ارائه راهکار از سوی نخبگان و صد البته توجه عملی از شما کورترین گره‌ها نیز به دست جوانان باز خواهد شد.  انتقاد کردن همیشه آسان است، ولی ما راهکار هم ارایه خواهیم داد چند مورد از این راهکارها را اشاره می‌کنم و بقیه امور را به دوستان می‌سپارم.

متن کامل سخنان نماینده انجمن‌های اسلامی را اینجا بخوانید.

محمد زادمهر، دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان نیز در این دیدار حضور داشت و خطاب به رئیس جمهور سخنرانی ایراد کرد.

وی دانشگاه فرهنگیان را راهبردی‌ترین دانشگاه کشور دانست و گفت: اثبات این حرف، حضور رهبری معظم انقلاب در جمع دانشجویان در سال‌های گذشته است. این نگاه رهبر نظام است، اما نگاه دولت شما تبدیل شدن دانشگاه فرهنگیان به حیات خلوت وزارت آموزش و پرورش است. آقایان بگذارید دانشگاه نفس بکشد بگذارید تربیت معلم روی پاهای خود بایستد.

زادمهر در ادامه افزود: آری بعد از حکومت ۵۴ ماهه فردی که فلسفه تاسیس دانشگاه فرهنگیان را قبول نداشت و ویرانی‌های بسیاری برای دانشگاه به بار آورد حال این روزها شاهد اتفاقات مثبتی در دوران مدیریتی جدید هستیم

این دانشجو خطاب به روحانی اظهار داشت: آقای دکتر بدانید ما مخالف شما نیستیم ما منتقد عملکردتان هستیم و در پایان از طرف دانشجویان، اساتید، کارمندان، کارگران و هر قشر دیگری که شما فکرش را می-کنید بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که باید سرلوحه کاری شما باشد به همراه قانون اساسی برای بازگشت دوباره به قانون را خدمت شما تقدیم می‌کنیم.

متن کامل سخنرانی نماینده جامعه اسلامی در مراسم ۱۶ آذر را اینجا بخوانید.

فائزه فداکار، نماینده نشریات دانشجویی در مراسم روز دانشجو در حضور رئیس جمهور به بیان دغدغه‌های دانشجویان فعال نشریاتی پرداخت.

وی اظهار داشت: در این جنگ نابرابر و ناعادلانه، عدم اختصاص یارانه کاغذ به نشریات داخلی به علت عدم صدور مجوز از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که فضای قلم را به پر از خالی می‌کشاند چگونه می‌توان توجیه کرد؟ آیا وقت آن نرسیده که این وزارت خانه در عرصه حمایت از فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه و نشریات پاسخ گو باشد؟

فداکار با اشاره به اینکه "از رهگذر رسانه‌های مهم دانشجویی ثمرات و دستاوردهای مهمی را می‌توان حاصل نمود"، گفت: از جمله اینکه این رسانه‌ها می‌توانند عرصه‌ای برای تبادل اخبار از وزارت خانه به مراکز دانشگاهی و بالعکس بوده و به این وسیله اخبار و تصمیمات وزارت خانه را ضمن شفاف سازی به آگاهی و اطلاع دانشجو معلمان ما برسانند و در مسیر تحقق اهداف نظام آموزشی، سند تحول بنیادین و مطالبات مقام معظم رهبری و بیانیه گام دوم انقلاب جریان سازی نمایند.

این دانشجو در ادامه اظهار داشت: متاسفانه دانشگاه فرهنگیان با قدمت صدساله خود، تقدیم شهدای بسیار در راه اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی، فرهنگ و ادبیات بسیار غنی و هزاران نقطه‌ی قوت دیگر در مقایسه با دانشگاه‌هایی که چنین جایگاه سرنوشت سازی در آینده‌ی کشور ندارند مورد کم لطفی و چه بسا ظلم واقع شده است. لازم است چشم‌ها را شست و بار دیگر به عظمت دانشگاهی که قدوم با برکت رهبری آن را بیمه کرده است نگریست

وی همچنین خاطر نشان کرد: مطالبه‌ی دیگر ما حضور بیش از پیش شما در جمع اصحاب رسانه و ارائه‌ی توضیحات در خصوص برنامه‌های دولت تدبیر و امید در مدت باقی مانده است. انتظار می‌رود در جهت تحقق اهداف انقلاب اسلامی و منظومه‌ی فکری امامین انقلاب به تشریح عملکرد و برنامه‌های خود و دفاع از آن‌ها بپردازید. چشم به راهیم که بشنویم.

 متن کامل صحبت‌های نماینده نشریات دانشجویی در حضور حسن روحانی را اینجا بخوانید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.