پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸

استاندار لرستان در پاسخ به انتقادات دانشجویان دانشگاه لرستان؛

قول حضور در هیچ دانشگاهی را نداده بودیم / اولویت با دانشگاه علوم پزشکی لرستان

استاندار لرستان

«استاندار لرستان» در پاسخ به انتقاد دانشجویان معترض دانشگاه لرستان گفت: «از اول قول حضور در هیچ دانشگاهی را نداده بودیم».

به گزارش مفدا لرستان سید موسی خادمی با بیان این‌که آذرماه به نوعی مربوط به دانشجو و دانشگاه است، ادامه داد: «توضیح یک نکته به دانشجویان معترض ضروریست و آن این است که امسال چندین دعوت‌نامه برای ما آمد؛ هم از طرف دانشگاه علوم‌پزشکی، هم از طرف دانشگاه لرستان، هم از طرف دانشگاه‌های علمی کاربردی و هم از طرف سایر دانشگاه‌ها آمد. من به دوستان گفتم یک‌بار به دانشگاه لرستان رفتیم و اگر الان می‌خواهیم برویم باید به دانشگاه علوم‌پزشکی برویم، از اول گفتم با این حساب فعلاً هیچکدام از جلسات این شکلی را نمی‌رویم».
استاندار لرستان اظهار داشت: «اگر دعوت دوباره‌ی دانشگاه لرستان برای حضور در مراسم روز دانشجو را می‌پذیرفتیم، دانشجویان سایر دانشگاه‌ها می‌گفتند چرا یک‌جا دوبار رفتید، یک‌جا اصلاً نرفتید».
«خادمی» افزود: «به همین دلیل یک مدل پیش‌بینی کردیم، گفتیم چون تعداد دعوت کنندگان زیاد است با نمایندگان تشکل‌های سیاسی، صنفی و علمی دانشجویی همه‌ی دانشگاه‌ها جلسه داشته باشیم، اعلام آمادگی هم کردیم که این جلسه را برگزار کنیم، آن روز هم که دانشگاه لرستان جلسه داشت، قرار بود معاون‌سیاسی فقط در مراسم این دانشگاه و دانشگاه علوم‌پزشکی شرکت کند، منتها من از اول قول حضور در هیچ دانشگاهی را نداده بودم».
استاندار لرستان ادامه داد: «در روزی که دانشگاه لرستان برنامه داشت روز پایان ثبت‌نام و تشکیل هیئت‌های اجرایی انتخابات مجلس در استان بود، واقعاً در لرستان مشکلات مربوط به انتخابات و برخی شهرها و مشکلات خاص آن را شاید شما که دانشجوی غیربومی هستید ندانید، اما دانشجویان بومی می‌دانند ما در چند نقطه از استان در بحث انتخابات خیلی حساسیت‌های ویژه داریم و لازم است مسائل آن را حل کنیم، در آن روز این مشکل پیش آمد و معاون سیاسی نتوانستند حضور پیدا کنند و روز بعدش در جلسه دانشگاه علوم‌پزشکی شرکت کردند».
«خادمی» بار دیگر خطاب به دانشجویان معترض بیان داشت: «اینگونه نبود که از اول قولی داده شود و دلیل این‌که قولی داده نشد این بود که تعداد دانشگاه‌های دعوت‌کننده زیاد بود و راه‌حل ما هم که باز هم فکر می‌کنم راه‌حل معقولی بود (حالا نمی‌دانم چرا مورد توجه دوستان قرار نگرفت) این بود که نمایندگان تشکل‌های همه‌ی دانشگاه‌ها بیایند و ما آن‌جا خدمت‌شان باشیم، که ظاهراً این را شما نپذیرفته‌اید. ما یک‌بار دیگر به دانشگاه لرستان می‌آییم؛ اما طلبکاری دیگر دانشگاه‌ها را باید پاسخ دهیم».

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.