شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰

کارگاه شیوه های قرآنی دعوت فرزندان به نماز برگزار شد

نیشابور

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور، کارگاه شیوه های قرآنی دعوت فرزندان به نماز را برگزار نمود.

به گزارش مفدا نیشابور، در راستای برنامه های مصوب ستاد اقامه نماز و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور، کارگاه شیوه های قرآنی دعوت فرزندان به نماز را برگزار کرد.

این کارگاه سه ساعته پنج شنبه مورخه ۲۱ آذر ماه، در سالن آموزشی دیالیز بیمارستان ۲۲ بهمن نیشابور و با تدریس حجت الاسلام مهدی الهیان برای جمعی از پرسنل و کارمندان مجموعه دانشکده علوم پزشکی نیشابور و واحدهای تابعه برگزار گردید.

"حجت الاسلام الهیان" مدرس کارگاه با بیان اینکه به گفته دین، برای انجام هر فعالیتی باید از راه و روش خاص آن عمل نمود خاطر نشان کرد: برای دعوت فرزندان به نماز باید به صورت اصولی اقدام و چهار مرحله را طی نمود که اولین مرحله آن، نماز شناسی است، تا والدین نماز را نشناسند نمی توانند فرزندشان را به نماز دعوت کنند.

 مرحله دوم شناخت ویژگی های روانشناختی فرزندان است، چرا که استعدادهای جسمی – روحی – روانی - فکری و عاطفی فرزندان در هر سن و سالی متفاوت است، لذا با توجه به این تفاوت ها، باید شیوه متناسب با آنرا بکار گرفت.

مرحله سوم دعوت نیز توجه به اصول تربیتی فرزندان است که اگر شیوه ای بدون در نظر گرفتن این اصول، بکار گرفته شوند ناقص بوده و بعضا نتیجه عکس خواهد داد.

"الهیان" افزود: آخرین و اصلی ترین مرحله دعوت، بکارگیری شیوه های دعوت است که اگر والدین این چهار مرحله را در دعوت فرزندان مراعات نمایند می توانند انتظار داشته باشند فرزندشان گرایش به نماز  داشته باشد و همیشه نمازگزار بماند.

لازم به ذکر است کارگاه مذکور با بیان شیوه های قرآنی دعوت به نماز به پایان رسید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.