شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶

بحرالعلوم خبرداد:

حمایت مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از برگزاری "طرح تدبر" در دانشگاه‌های علوم پزشکی

بحرالعلوم

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری کارگاه‌های تدبر در قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از حمایت مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از این کارگاه‌ها در سال آینده خبر داد.

به گزارش مفدا، دکتر محمد مهدی بحرالعلوم رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از حمایت مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در برگزاری کارگاه‌های "تدبر" در دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: تا کنون ۹ کارگاه در دانشگاه‌های علوم پزشکی منتخب برگزار شده و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته آخرین کارگاه نیز در روزهای آینده در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار خواهد شد. پنج دانشگاه علوم پزشکی دیگر نیز برای برگزاری این کارگاه اعلام آمادگی کرده‌اند که امیدواریم تا پایان سال در این دانشگاه‌ها نیز این کارگاه برگزار شود. 
رییس مرکز قرآن و عترت وزرت بهداشت افزود: طرح "تدبر" برای ما از این لحاظ حائز اهمیت است که باب ورود به معنای قرآن و زمینه عمل به دستورات قرآن را ایجاد می‌کند چرا که لازمه خواندن و حفظ قرآن تدبر در آیات قرآن است. امیدواریم که بتوانیم این طرح را در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی گسترش دهیم. 
وی اضافه کرد: با نظر سرکار خانم دکتر لاری معاون محترم فرهنگی و دانشجویی و با حمایت مرکز قرآن و عترت و معاونت‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی تصمیم بر این شد که کارگاه "تدبر" در ده دانشگاه علوم پزشکی برگزار شود. هماهنگی با برخی از دانشگاه‌ها انجام شد و استاد رضازاده که در این حوزه فعال هستند، در فاز اول به این دانشگاه‌ها اعزام شدند. بازخورد مثبتی از اجرای این طرح گرفته‌ایم و بر اساس نظرسنجی که در بین مخاطبان انجام شد، الحمدلله رضایت مندی حاصل شده است. در برخی از این کارگاه‌ها کارشناسان مرکز قرآن و عترت حضور داشته‌اند و در مجموع برآورد ما این است که این کار در سطح خوبی در حال اجرا است. 
بحرالعلوم در پایان افزود: ممکن است در آینده این طرح را به صورت جدی‌تر و وسیع‌تری پیگیری کنیم و لازم است با توجه به کارگاه‌های برگزار شده، برنامه ریزی و جمع بندی کامل‌تر و جامع‌تری برای سال‌های بعد داشته باشیم./

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.