شنبه ۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱

دبیر کانون "خیریه امام علی(ع)" دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛

بخشنده بودن بیش از آنکه توانایی مالی بخواهد دل بزرگ می خواهد

12

دبیر کانون خیریه امام علی(ع) گفت: انسان بودن و انسانیت وظیفه همه ماست و حس خوبی که پس از انجام امور خیر و پرداختن به این فعالیت ها به ما دست می دهد، غیر قابل توصیف است.

"محمد معاذ شامحمدی" دبیر " کانون خیریه امام علی(ع)" دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مفدا کرمانشاه اظهار کرد: کانون خیریه امام علی در راستای کمک به افراد بی بضاعت با اولویت دانشجو فعالیت می کند. ما در این زمینه فعالیت های بسیاری داشته ایم که از جمله آن می توان به تهیه لوازم تحریر برای دانش آموزان یتیم، بی سرپرست و بد سرپرست، توزیع غذاهای باقی مانده در سلف های دانشجویی میان کودکان کار، خانواده های بی بضاعت دارای افراد سرطانی و معلول، تهیه پک های غذایی به مناسبت های مختلف برای خانواده های تحت پوشش و... اشاره کرد.

شامحمدی ادامه داد: با توجه به این موضوع که جامعه تحت پوشش ما دانشجویان بی بضاعت، خانواده های بی سرپرست و بی بضاعت، کودکان بی سرپرست و بد سرپرست،خانواده های دارای سرپرست از کار افتاده، سرطانی، معلول و... می باشد، از مشکلات اصلی که این کانون با آن رو به رو می باشد، نبود حامی ثابت و منبع مالی مستقل است که با برنامه هایی که داریم در تلاش هستیم که این مشکل را حل و برطرف نماییم.

وی افزود: در کانون خیریه امام علی (ع) تمامی دانشجویان با یکدیگر و در کنار هم به فعالیت و همکاری می پردازند. خوشبختانه دانشجویان زیادی حتی از دانشگاه های دیگر در سطح استان از جمله دانشگاه رازی با ما در انجام این امور خیر فعالیت و همکاری دارند می کنند و ما در این کانون آماده همکاری با تمامی ارگان ها، نهادها، اساتید و دانشجویانی هستیم که به هر طریقی می خواهند در امور خیر و فعالیت های ما سهیم باشند.

دبیر کانون خیریه امام علی (ع) در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه حس انسان دوستی در میان  دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد و فعالیت های خیرخواهانه ای  در این راستا صورت می پذیرد. ما در کانون های خیریه اعضای فعالی داریم که سابقه بیشتر از چهار سال فعالیت در این زمینه را دارند و طبیعتا دارای تجربه بیشتری هستند اما متاسفانه در بیشتر مواقع این فعالیت ها به صورت یکپارچه و متحد نبوده و هر اکیپ و گروه به صورت  مستقل فعالیت  می کنند که امیدوارم  بتوانیم با همکاری و تلاش بیشتر در این راستا کارهای بزرگی انجام دهیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.