یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰

دبیر "کانون سلامت" دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛

ارتقا سلامت در جامعه از مهم ترین اهداف ما در کانون سلامت می باشد

12

دبیر کانون سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: کانون سلامت با دارا بودن چند کمیته تخصصی و با هدف ارتقا سلامت در جامعه فعالیت خود را آغاز و انجام می دهد.

"معصومه مهدی زاده"، دبیر "کانون سلامت" دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مفدا کرمانشاه اظهار کرد: بیشتر برنامه و کارگاه هایی که ما در کانون سلامت برگزار می کنیم، در زمینه ی پیشگیری و غربالگری می باشد، البته ما تمایل داریم در زمینه ی درمانی نیز فعالیت هایی داشته باشیم که به دلیل محدودیت های گسترده موجود و عدم حمایت برخی از ارگان ها هم اکنون این امکان برای ما وجود ندارد.

وی در ادامه به اقدامات صورت گرفته توسط این کانون پرداخت و ادامه داد: برگزاری کارگاه هایی در حیطه پژوهش، برپایی کمپ های سلامت در سطح شهر، نمونه گیری در بانک سلول های بنیادی در سطح  شهر کرمانشاه و تمام شهرستان های استان با همکاری معاون تحقیقات و فناوری معاونت فرهنگی و بانک سلول های بنیادی، غربالگری کودکان در مدارس و برگزاری کارگاه های احیا تنها گوشه ای از برنامه های انجام گرفته توسط این کانون می باشد.

مهدی زاده افزود: خوشبختانه اعضای شورای مرکزی دراستارت ویکند سلامت حضور داشتند و با کسب مقام های اولی و سومی در منطقه غرب کشور خوش درخشیدند.

وی تصریح کرد: مشکل اصلی و عمده کانون ما انگیزه نیست، چرا که اعضای کانون انگیزه کافی را دارند و ایده پرداز هستند، اما متاسفانه به دلیل مشکلاتی که وجود دارد امکان اجرایی شدن ‌آنها نبوده و درخواست ما از مسئولین محترم دانشگاه این است که دانشجویان را در راستای این چنین فعالیت های مفیدی حمایت کنند.

دبیر "کانون سلامت" دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پایان خاطر نشان کرد: من به شخصه معتقدم دانشگاه صرفا محل درس خواندن نیست چرا که دانشجویان نه تنها باید از لحاظ درسی بلکه از لحاظ فرهنگی ،اجتماعی و ... نیز مهارت کسب کنند و بهترین باشند و ما در کانون سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از تمامی دانشجویان گرامی برای همکاری از تمامی دانشجویان دعوت به عمل می آوریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.