یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹

کارگاه "قاطعیت و رفتار جرات مندانه" در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

کارگاه "قاطعیت و رفتار جرات مندانه" در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

مدرس کارگاه در خصوص "قاطعیت و رفتار جرات مندانه" گفت: هر چه رفتارها روشن و مبتنی بر تصمیم گیری های راسخ شما باشد و حس آزادی در بیان خواسته ها داشته باشید؛ تصویری که از خود می سازید نیز قدرتمندانه و معتمد به نفس خواهد بود.

به گزارش مفدا فسا،  کارگاه "قاطعیت و رفتار جرات مندانه"  به همت اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان و شورای انضباطی دانشگاه علوم پزشکی فسا در سالن حکمت ۱ دانشگاه برگزار شد.

در این کارگاه خانم مریم معصومی کارشناس ارشد مشاوره و مدرس کارگاه ضمن اشاره به اهمیت رفتارهای جرات مندانه گفت: هر رفتاری که از ما سر می زند علاوه بر واکنشی که در دیگران بر می انگیزاند، تصویری نو از خود در ذهنمان نیز رقم می زند. مهم ترین اثر قاطعیت تصویری است که از خودمان در ذهن می سازیم.  

وی ادامه داد: اگر هر بار در مواجه با دیگران موضع رودربایستی اختیار کنیم و از حقوق شخصی برای سایرین بگذریم یک تصویر مخدوش از خود در ذهنمان ایجاد می کنیم.

معصومی افزود: رفتارهای پرخاشگرانه، رفتاری است که در این نوع ارتباط فرد با تهدید کردن و تضییع حق دیگران توهین آمیز برخورد می کند. رفتار منفعلانه، رفتاری است که  دراین نوع ارتباط فرد با عذر خواهی افراطی و کوچک انگاری خود تمامی افکار، احساسها و حقوق شخصی خود را به نفع طرف مقابل نادیده می گیرد و رفتار جرات مندانه، نیز گونه‌ای از ارتباط است که در آن هر احساسی بجز اضطراب به‌راحتی ابراز شده و نتیجه آن حرکت به سوی اهداف و مقاصد شخصی بدون ضایع کردن حق دیگران است.

ضمن اشاره به مدرس کارگاه موانع شناختی رفتار جرات مندانه اذعان داشت: از جمله موانع این رفتار را می توان ترس از دست دادن روابط یا آسیب زدن به رابطه با فرد مقابل،  احساس گناه در مورد نه گفتن و رنجیدن یا ناراحت شدن دیگران، اعتقاد به اینکه اگر از قبول درخواست دیگران سرباز زنید آدم بد و خودخواهی هستید، احساس مهم و با ارزش بودن در مواقعی که درخواستی از شما می‌شود، نام برد.

کارشناس ارشد مشاوره در پایان کارگاه تاکید کرد: نه گفتن و نه شنیدن حق مسلم هر فردی است.

گفتنی است این کارگاه مورد استقبال شرکت کنندگان واقع شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.