چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۵

با همکاری بنیاد ملی نخبگان کشور و دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

مراسم تکریم و تجلیل از دکتر عاکفه احمدی‌افشار در دانشکده پزشکی برگزار شد

مراسم تکریم دکتر عاکفه احمدی افشار استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی زنجان

آیین تکریم دکتر عاکفه احمدی‌افشار از اساتید برجسته استان زنجان صبح روز سه شنبه ۱۷ دیماه در سالن ابن سینای دانشکده پزشکی برگزار شد.

به گزارش مفدا زنجان، مراسم تکریم و تجلیل از دکتر عاکفه احمدی‌افشار فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی و از اساتید برجسته استان با حضور مسئولان کشوری، استانی، جمعی از اساتید برجسته، نخبگان و دانشجویان دانشگاه‌‏های استان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت السلام شیرمحمدی؛ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، بزرگ مردی که قلوب را لرزاند و بدون هیچ ادعا و نامی، به دنیا نشان داد که در راستای ایثار برای بقای انسانیت قدم بردارند. در دنیای امروز می‌بینید فردی در این سرزمین پرورش پیدا کرده که این‌گونه جان‌ها برایش می‌سوزد و این افراد استثنائاتی هستند که در تاریخ جلوه می‌کنند.
حاج‌آقا شیرمحمدی در ادامه با اشاره به مراسم تجلیل از نخبگان و ارزش قائل شدن به خادمان و زحمتکشان عرصه علم و خدمت، تصریح کرد: دکتر احمدی افشار از اساتید خوب و فعال دانشگاه در بخش آموزش و درمان هستند.

در ادامه دکتر محسن شاه‌رضایی؛ مدیر کل دفتر تکریم و الگوسازی بنیاد ملی نخبگان کشور با تبریک و تسلیت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: «خواسته ی همه بزرگان، معلمان و شهدا این است که ما تلاش خودمان را ادامه دهیم و در این راستا  آماده تلاش، سازندگی، ساختن الگوها و آینده ی بهتر هستیم و به عنوان یک مسلمان و ایرانی این رسالت را برعهده داریم». وی با اشاره به لزوم شناساندن مشاهیر به جوانان افزود: «ما در بنیاد ملی نخبگان در مطالعات به این نتیجه رسیدیم که جوانان استعداد برتر متاسفانه به دلایل متعدد با الگوهای معاصر و حتی قدیم خودشان آشنایی لازم را ندارند و در این راستا تصمیم بر آن شد جهت شناساندن مشاهیر گذشته و اساتید معاصر به جوانان، اقدام کرد به همین دلیل برنامه تکریم و الگوسازی در بنیاد ایجاد شد که در این راستا دانشگاه‌ها در استان‌های مختلف به معرفی اساتید معاصر می‌پردازند.
دکتر شاه‌رضایی با تشریح اهداف پنجگانه تکریم و الگوسازی؛ اولین هدف را شناسایی نخبگان، دومین هدف را قدرشناسی، سومین هدف را الگوسازی برای جوانان، هدف چهارم را تجمیع تجربه و هدف پنجم را زمینه‌سازی برای حضور بیشتر نخبگان در استان و کشور بیان کرد.

در ادامه برنامه دکتر پرویز قزلباش؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان با تبریک و تسلیت شهادت سردار بزرگ، حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: «امروز با همکاری بنیاد نخبگان فرصتی فراهم شده تا در خصوص الگوی برتر در دانشگاه علوم پزشکی صحبت کنیم».

دکتر پرویز قزلباش با تقدیر از زحمات و خدمات دکتر احمدی افشار در دانشگاه، طی ۲۵ سال گذشته افزود: ایشان نه فقط در بعد حرفه‌ای بلکه در ابعاد اجتماعی و حضور اجتماعی نیز در کنار دانشگاه بودند و در تمام دوره خدمت به شکل‌های مختلف قبول مسئولیت کردند، کارهای تحقیقاتی را با جدیت انجام دادند و در کمیته‌های مختلف حضور داشتند». دکتر قزلباش افزود: «بنیاد فرصتی را فراهم کرد تا امروز درباره یک الگوی برتر حرف بزنیم. خانم دکتر نه فقط در بعد حرفه ای و ابعاد اجتماعی در کنار دانشگاه بودند بلکه در تمام دوره خدمت در جاهایی که دانشگاه نیاز داشته قبول زحمت کردند و در کارهای تحقیقاتی در کمیته های مختلف حضور داشتند وی افزود: دکتر احمدی افشار بسیار به اخلاق توجه دارند در این مجموعه نیازمندیم که این بعد از شخصیت را تقویت کرده و بها دهیم. این بعد در خانم دکتر بسیار برجسته است»
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به نیاز امروز دانشجویان و دانشگاه گفت: «چیزی که دانشگاه نیاز دارد صرفا افراد مطلع علمی سخنور و پژوهشگر نیست آنچه که جامعه پزشکی ما نیاز دارد انسان های عالم متخلق به اخلاق حرفه ای است و دانشجوی ما باید از اخلاق و تعهد درمان بیمار بداند و شأن انسانی بیمار را بشناسد و بداند چطور با مردم برخورد کند» 
مقام عالی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه دکتر احمدی افشار انسانی هستند که بسیار متخلق به اخلاق هستند، تصریح کرد: داشتن اخلاق حرفه‌ای خصوصیتی است که ما در حوزه پزشکی نیازمند توجه به آن هستیم و باید این بعد را تقویت کنیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار کرد: «چنین موضوعاتی لازم نیست به کلام بیاید و الگوهای عملی میتوانند با رفتار خود این را به دانشجویان منتقل کنند. و در خصوص دکتر احمدی افشار من شهادت می‌دهم در رده های اخلاقی بسیار بالایی قرار دارند و در عمل بعد از این همه سال با قاطعیت از این ویژگی های اخلاقی ایشان یاد کنیم. ما نیاز مند معرفی این الگو هستیم در واقع باید کاری کنیم دانشجویان از این الگوها بهره ببرند و افتخار میکنیم در خدمت چنین اساتید بزرگواری هستیم» رئیس دانشگاه افزود: دکتر احمدی افشار با داشتن این ویژگی‌ها و با همه مسئولیت‌هایشان، توانستند جزء ۹ استاد تمام دانشگاه باشند».

در این مراسم دکتر عاکفه احمدی‌افشار نیز با آرزوی علو درجات برای شهدا به ویژه شهدای مقاومت، اظهار کرد: «۲۵ سال است که در دانشگاه علوم پزشکی زنجان فعالیت دارم و از هر لحظه فعالیت در این دانشگاه خاطرات خوشی دارم و مورد لطف و عنایت همکاران عزیزم بودم».
این استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی زنجان و الگوی اخلاق در ادامه افزود: «کار بنیاد نخبگان الگوسازی است ولی تجربه شخصی من این است که هیچ تلاشی بی‌نتیجه نخواهد ماند و هر کار مفید و سودمندی وابسته به تلاش و پیگیری است و در نهایت دیده شده و نتیجه خواهد داد».


 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.