چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱

همایش نماز و خانواده در دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد/رونمائی از پوستر جشنواره فرهنگی هنری نماز

کاشان/همایش نماز

همایش نماز و خانواده از سوی مدیریت فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با هدف تبیین شیوه ها و راهکارهای دعوت به نماز با حضور جمعی از کارکنان، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و فعالان حوزه نماز مورخ ۱۸ دی ۹۸ در سالن آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا کاشان، "دکتر حمیدرضا گیلاسی" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن خوشامدگویی به کلیه مدعوین شهادت سردار رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی توسط جنایتکاران آمریکایی را تسلیت گفت.

دکتر گیلاسی ضمن ارائه برخی نتابج مطالعات دینداری اظهار داشت: همه ادعیان مقید به رعایت دین هستند و ارتباط آن با سلامت معنوی به اثبات رسیده است.

وی بیان داشت: افراد دیندار در مقایسه باکسانی که پایبندی به دین ندارند؛ رفتارهای خانوادگی، اجتماعی و محیط کار پسندیده و شایسته تری دارند.

عضو هیئت علمی دانشگاه محبت درخانواده، استحکام و رفتارهای خوب در جامعه را از ثمره های نماز دانست و تصریح کرد: ترویج نماز بخصوص در نسل جوان وظیفه بخش فرهنگی جامعه می باشد.

در ادامه"حجت الاسلام و المسلمین منصور فرجی"مدیر حوزه علمیه شهرستان کاشان در این همایش اظهار کرد: نماز در اصل ضرورت دینی نیست؛ یک ضرورت انسانی است که دین به دلیل نیاز انسان به او فرمان می دهد.

وی با تاکید بر جدی بودن بحث خانواده و ارتباط با خدا به نقش نماز در زندگی فردی و اجتماعی اشاره نمود و گفت: نماز یک بحث اجتماعی و فراخانوادگی است.

مدیر حوزه علمیه شهرستان کاشان با اشاره به اینکه خوشرویی و مهربانی در انتقال مفاهیم دینی موثر است؛ گفت: برای آنکه فرزندان ما به امر نماز توجه و اهتمام جدی داشته باشند؛ باید والدین دو ویژگی محبوبیت و مقبولیت را داشته باشند و فرزندان را با دنیای خودشان تربیت کنند نه با دنیای خودمان.

حجت الاسلام فرجی با تاکید بر این که رفتار صحیح ما در تشویق و ترغیب دیگران از جمله فرزندانمان به معارف اسلامی مانند نماز می باشد، افزود: فرزندان خود را با مهربانی و عطوفت و برای کسب معرفت خودشان و رضای پروردگار بلندمرتبه به امر نماز تشویق و ترغیب کنیم و ما الان در دوران تفهیم دینی هستیم و باید به درستی فلسفه و اهمیت نماز خواندن را برای نسل جوان بازگو کنیم.

پخش نماآهنگی درباره نماز و "سردار دل ها" از دیگر برنامه های این همایش بود و هم چنین در حاشیه این همایش نمایشگاه و فروشگاه محصولات و اقلام مرتبط با حوزه نماز و خانواده برگزار شد.

هم چنین در این همایش از پوستر جشنواره فرهنگی هنری نماز برای دانشگاه ها و وموسسات آموزش عالی شهرستان کاشان و آران وبیدگل رونمائی شد.

در پایان این همایش از  فعالان و رابطان حوزه نماز و واحدهای برتر در حوزه نماز و برندگان مسابقه کتابخوانی"حضور قلب در نماز" تجلیل و قدردانی شد.

شایان ذکر است از "دکتر حاجی جعفری" معاونت درمان به پاس احداث نمازخانه معاونت، دکتر گیلاسی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به پاس برگزاری کنگره ملی پژوهش های میدانی نماز و خانم صولتی فعال و پیگیر در گسترش فرهنگی نماز در خوابگاه بعنوان واحدهای برتر در حوزه نماز و"آقای بدیعی رابط بیمارستان نقوی، "آقای حسین زاده" رابط بیمارستان بهشتی وخانواده "مرحوم آقای خدمتی"رابط بیمارستان سیدالشهداء بعنوان رابط های فعال در واحدهای دانشگاه قدردانی شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.