چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۷

برگزاری گرامیداشت سردار دلها در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

12

مراسم باشکوه بزرگداشت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور پرشور اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در محل مسجد امام صادق(ع) دانشکده پزشکی برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، این بار مسجد امام صادق(ع) دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، سیاه پوش شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی بود. 

مسجد مملو از جمعیتی بود که عزادار سردار حاج قاسم سلیمانی بود. 

"حجت الاسلام و المسلمین افشار" ، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و مسئول استانی نهادهای نمایندگی در استان، سخنران ویژه در مراسم بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی بود. 

حاج جواد افشار در این آیین خاطر نشان کرد: داغ شهید سلیمانی اندوه بزرگی بر جمیع آزاد مردان جهان بود و این اندوه صرفا مختص ایرانیان نیست.

وی ادامه داد: باید بیاندیشیم که حاج قاسم سلیمانی با دلها چه کرده که تمام ایران از پیر و جوان، زن و مرد، کوچک و بزرگ در کوچ او رستاخیزی به پا کردند.

مراسم با مداحی و نوحه سرایی حاج جواد دستمزد رنگ و بویی دیگر گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین جلیلیان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه نیز در مراسم بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشتند: سردار سلیمانی هم حیاتش و هم شهادتش مایه عزت شده است، اگر سردار سلیمانی تا دیروز با اخلاص در مقابل دشمن می ایستاد و حق مظلوم را می گرفت امروز خون مقدسش مایه اتحاد مسلمانان و ملت بزرگ ایران و محور ولایت شده است.

وی ادامه داد: اگر تا دیروز ناوگانهای هواپیمابر دشمن در منطقه برای ما تهدید بود، امروز به برکت وجود سلیمانی ها ما در عرصه های مختلف از جمله نظامی قدرتمندیم و حضور آنها را یک فرصت می دانیم.

جلیلیان افزود: از نظر استراتژیک هر طور محاسبه کنیم ما باید جواب محکمی بدهیم و هیچ گاه سکوت نمی کنیم و انتقام سختی می گیریم چون گستاخ تر می شوند که امیدواریم این امر با مدیریت با درایت مسئولین انشالله به وقت و به جا محقق گردد.

وی در خصوص ابعاد شخصیتی حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: بُعد نظامی تنها یکی از ابعاد انتقام سردار حاج قاسم سلیمانی است، اساتید با روحیه بسیجی و ولایت مداری و شما نیز از بعد فرهنگی می توانید مشت محکمی بر دهان دشمن بکوبید.

جلیلیان ادامه داد: دانشگاه امام حسین (ع) بزرگوارانی چون حاج قاسم سلیمانی تربیت کرده و ما بایستی از آنها درس بگیریم. حاج قاسم سلیمانی ایمانی راسخ و عملی صالح داشت و هرجا که نظام نیاز داشت و مظلومی بود دفاع می کرد. کسانی که اهل ایمان و عمل صالح باشند، خداوند متعال آنها را در نظر حق و خلق محبوب قرار می دهد و این امری خدایی است، زیرا فطرت پاک انسانها و کمال دوستی آنها اقتضا می کند انسانهای کامل را دوست داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی مجاهد عرصه جهاد اکبر و اصغر، وارسته از دنیا و پیوسته به خداوند متعال است، لذا خداوند به او عزت داد و او را عزیز همه کرد. برتری حاج قاسم بر دشمنان هم پوشیده نیست حتی یک نشریه آمریکایی در معرفی افراد برجسته جهان او را جزو 10 چهره متفکر برتر دفاعی و امنیتی معرفی کرده است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم اعلام داشت: او مصداق بارز مالک اشتر بود، زیرا امیرالمومنین درباره مالک اشتر می گوید او در روزهای خطر به خواب نمی رفت، هوشیار، بصیر و آگاه بود و از دشمنان بیم و هراس نداشت، بر ستم پیشگان از آتش سخت تر بود و با قدرت کامل دشمن را مهار می کرد.

وی در پایان ادامه داد: دشمن نادان درست است که توانسته با شهادت مالک اشتر ما قلب ملت ایران را مغموم و مهجور کند، اما بداند با حذف فیزیکی و اقدام بزدلانه نظامی تروریستی که نشانه ترس آنها است، کاری از پیش نمی برد و با اتحاد بیش از پیش ما، خود را از هم اکنون شکست خورده بداند.


قرائت بیانیه و امضای طومارنامه نیز از دیگر برنامه های انجام شده در حاشیه این مراسم گرامیداشت بود. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.