یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

حفظ جان افراد به ویژه دانشجویان برای ما از الویت‌های اساسی است

ستاد بحران

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جلسه ستاد مدیریت بحران در حوادث مرتبط با خوابگاه دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد گفت: حفظ جان افراد به ویژه دانشجویان به عنوان سرمایه‌های این مملکت برای ما از الویت‌های اساسی است.

به گزارش مفدا گیلان، جلسه ستاد مدیریت بحران در حوادث مرتبط با خوابگاه های دانشجویی که با حضور "دکترمحمد رستم پور" معاون فرهنگی و دانشجویی به عنوان مسوول و فرمانده عملیاتی این ستاد ودکتر لسانی مدیر امور دانشجویی و عبدالله زاده مدیر فرهنگی و فوق برنامه و سایر اعضای ستاد برگزار و بر ایجاد حفظ و افزایش مستمر آمادگی بر ایفای نقش آنی در حوادث غیر مترقبه تاکید بعمل آورده شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی درارتباط با اهمیت بررسی و تعیین وضعیت خوابگاه های دانشجویی از نظر رعایت شاخص‌های ایمنی گفت: باید با استفاده از نظرات کارشناسان ذیربط و و برآورد اعتبارات مورد نیاز و انعکاس آن به کمیته ایمن سازی اماکن دانشجویی و آموزش دانشگاه در جهت ارتقای سطح ایمنی و مقاوم سازی ساختمان خوابگاه ها گام برداریم.

وی ادامه داد: حفظ جان افراد به ویژه دانشجویان به عنوان سرمایه های این مملکت برای ما از الویت های اساسی است و ما باید قبل از بروز هرگونه حادثه ای آموزش های لازم را ارایه کنیم تا نیروهای تحصیل کرده با دیدن آموزش های لازم در زمان بحران نقش آفرین باشند.

"دکتر لسانی" مدیر دانشجویی دانشگاه در ارتباط با اقدامات صورت گرفته نیز اضافه کرد: بررسی های اولیه از خوابگاه های دانشجویی  انجام شده است و باید هرچه سریعتر به دنبال رفع نواقص باشیم وجود راه پله اضطراری و برگزاری دوره های آموزشی برای مسوولین خوابگاه ها و خرید جعبه های کمک های اولیه لازم و ضروری است .

لازم به ذکر است:  دوره های امداد و کمک های اولیه در دانشگاه‌های تابعه با همکاری کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه با هدف اطلاع رسانی و آموزش در خصوص ایمنی حوادث و امداد و نجات به دانشجویان کارکنان برگزار گردید اجرای مانور عملیاتی با حضور تیم‌های امداد و نجات در خوابگاه و دانشکده ها نیز برنامه ریزی شده است چنین به برنامه ریزی عملیاتی را پیش‌بینی اقدامات لازم در صورت بروز حادثه در جلسه آتی ستاد تا تکلیف شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.