یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴

مدیریت مفدا-جهرم؛

ارزیابی عملکرد مفدا-جهرم با استفاده از رویکرد شیوه نامه رتبه بندی الزامی است

ارزیابی عملکرد مفدا-جهرم با استفاده از رویکرد شیوه نامه رتبه بندی

شعبه دانشگاهی مفدا- جهرم توانایی پیشرفت در رتبه بندی پایگاه های خبری و اطلاع رسانی مفدا دانشگاه های کشور را دارد .

به گزارش مفدا-جهرم " در جلسه روش‌های ارزیابی کارایی مبتنی بر تحلیل پوشش مطالب ورودی و خروجی ایجاد شده در سال 97 عنوان شد : شعبه دانشگاهی مفدا- جهرم توانایی پیشرفت در رتبه بندی پایگاه های خبری و اطلاع رسانی مفدا دانشگاه های کشور را دارد .

در این جلسه که با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم و مدیران حوزه معاونت برگزار شد ارزیابی عملکرد مفدا-جهرم با استفاده از رویکرد شیوه نامه رتبه بندی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت .

 ابتدا شاخص‌های مهم ارزیابی عملکرد شعب دانشگاهی با توجه به مطالعات قبلی توسط مدیر مفدا-جهرم، عنوان ‌شد و سپس با توجه به نظر مدیران حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی و تحلیل نحوه اجرای فاز رتبه بندی هر ساله تمهیدات لازم در خصوص هرچه بهتر شدن رتبه دانشگاهی مفدا ارائه شد .

الهامی فر  با اعلام اینکه چارت تشکیلاتی مفدا هفته گذشته کامل شده و طی جلسه ای اختیارات و نحوه عملکرد اعضاء بررسی و اطلاع رسانی شد عنوان داشت : کمیته مفدا جهرم از این پس با عملکردی متفاوت ظاهر خواهد شد .

دکتر حجت معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با عنوان شاخص های لازم در خصوص بخش های مختلف، از مدیران این واحد ها خواست ، کمال همکاری را با مدیریت مفدا داشته باشند تا در رتبه بندی امتیاز بهتری کسب گردد . 

وی همچنین عنوان داشت به اعتراضات دانشجویان بها داده شود و بیانیه های تشکل های مختلف در مفدا ثبت شده و جوابیه های ارائه شده در پاسخ آن نیز نشر داده شود .

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در ادامه صحبت های خود افزود :جا دارد در خصوص تقدیر از کمیته مفدا برای عملکردی که از دید معاونت فرهنگی و دانشجویی پیشرفت داشته است جلسه اختصاصی با حضور رئیس دانشگاه و دانشجویان کمیته مفدا برگزار گردد و از اعضای این کمیته تقدیر گردد .

منصور تفویضی مدیر اداره تعالی فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه با در نظر گرفتن برخی از امتیازات رتبه بندی اعم از ( بازتاب و انتشار اخبار تولیدی در رسانه ها،استفاده از طرح و ایده های خلاقانه،نشریات ستادی و دانشجویی و جذب دانشجویان با در نظر گرفتن کار دانشجویی جهت ایجاد انگیزه برای ارائه خدمات بهتر)پیشنهادات مفیدی ارائه نمود .

وی با بیان اینکه از دید دانشجو سیاست های مفدا مورد انتقاد است و مفدا را رسانه ای با رویکرد اهداف معاونت میداند و برای همین همکاری دانشجویان با این رسانه کم است اظهار داشت : در جهت محقق شدن این مهم باید کمیته دانشجویی مفدا برای ایجاد اعتماد و فضا سازی عملکردش ؛ فعالیت رسانه ای خود را در راستای دیدگاه ها،مطالبات،بیانیه ها و اعتراضات به حق دانشجویی قرار داده و جایگاه رسمی خود را بیشتر به دانشجویان بشناساند و فرایند تولید اخبار را از صفر تا صد پیگیر بوده و خود صیاد خبر باشد .

بحث امتیازات تشویقی ( مسابقات رسانه ای ) تشویقی که معاونان دانشگاهی از مفدا انجام داده اند در سایت گذاشته شود .

دکتر عبدالهی فرد مدیر دانشجویی دانشگاه با ارائه پیشنهاد تولید نشریه ای ستادی در حیطه مدیریت دانشجویی عنوان داشت این مهم هم نوع عملکرد این مدیریت را بیشتر نشان می دهد و هم میتواند در بخش انتشار نشریات ستادی به مفدا کمک کند .

در ادامه جواد قاسمی رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی با اعلام اینکه تولیدات تصویری همتایاران سلامت روان دانشجویی و اداره مشاوره که توسط واحد چند رسانه ای مفدا انجام می شود می تواند به امتیازات مفدا در ارزیابی کمک کند گفت : این اداره نیز میتواند کمک بسزایی در پیشرفت مفدا در رتبه بندی داشته باشد .   

از دیگر پیشنهادات مطرح شده در این جلسه می توان به ؛ افزایش تعداد خبرنگاران مفدا ، افزایش تولیدات تصویری  توسط دانشجویانی که علاقمند به این بخش هستند و همچنین کانون ها و تشکل های دانشجویی ، موارد ارزیابی مفدا به مدیران دیگر نیز اعلام شود تا هر یک در حیطه خود پیشنهادات و موارد لازم را اعلام کنند، در نظر گرفتن امتیاز برای اعضای مفدا در جشنواره دانشجوی نمونه ،تشویق دانشجویان برای جذب بیشتر و ادامه جلسات بعدی برای  اینکه مشخص گردد در این بازه زمانی چه مقدار از موارد مطرح شده عملی شده و چه مشکلاتی وجود داشته است اشاره کرد .  

در پایان عنوان شد اطلاع رسانی برنامه های معاونت فرهنگی و دانشجویی توسط کارشناسان به مدیر مفدا انجام شود و توسط دبیر کانون های دانشجویی به دبیران مفدا انجام پذیرد تا در نشر اخبار فاصله ای ایجاد نگردد .  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.