دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

تأمین رفاه دانشجویان تحصیلات تکمیلی، از اولویت‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه است

نشست مقاطع تحصیلات تکمیلی

در نشست هم اندیشی که باحضور اعضاء شورای مدیران معاونت فرهنگی و دانشجویی و مجمع نمایندگان دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، دکتر عزیزی با اشاره به اهمیت ارتقاء سطح رفاهی دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، گفت: این دانشجویان به دلیل شرایط ویژه شخصی و تحصیلی، برای این معاونت اهمیت ویژه‌ای داشته و تلاش ما بر این است تا خدمات رفاهی و صنفی ارائه شده به این دانشجویان، متناسب با همین شرایط باشد.

به گزارش مفدا شیراز، نشست مشترکی میان شورای مدیران این معاونت و اعضاء مجمع نمایندگان دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه برگزار شد.

دکتر کوروش عزیزی درباره این خبر گفت: بر اساس تقویم ماهیانه و با درخواست و هماهنگی نمایندگان دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نشست هم اندیشی میان اعضاء شورای مدیران معاونت فرهنگی و امور دانشجویی و مجمع نمایندگان دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه برگزار گردید.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: در این نشست هم اندیشی که به منظور ارتقاء سطح رفاهی و رسیدگی به امور صنفی این بخش از دانشجویان برگزار گردید، هر یک از نمایندگان با مطرح نمودن مشکلات و معضلات دانشکده تحت نمایندگی خود، پیشنهاداتی برای رفع این مشکلات مطرح نمود.

عزیزی با اشاره به اهمیت ارتقاء سطح رفاهی برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، اظهار داشت: دانشجویان این مقطع، به دلیل شرایط ویژه شخصی و تحصیلی از جمله سن، تاهل، اشتغال و دشواری دروس و پژوهش ها، برای این معاونت اهمیت ویژه ای داشته و تلاش ما بر این است تا خدمات رفاهی و صنفی ارائه شده به این دانشجویان، متناسب با همین شرایط باشد.

او افزود: طبیعتا سطح تحصیلی دانشجویان، ارتباط مستقیمی با شرایط رفاهی آنان دارد و با توجه به اهمیت علمی که دانشجویان مقاطع تحصیلی برای آینده کشور دارند و با توجه به شرایطی که قبلا به آنها اشاره شد، این معاونت تمام تلاش خود را مصروف ارتقاء سطح رفاهی و نیز رفع مشکلات صنفی کلیه دانشجویان دانشگاه بویژه دانشجویان مشغول به تحصیل در مقاطع تکمیلی می نماید.

عضو هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اعلام کرد: بخش عمده ای از موارد مطرح شده از سوی دانشجویان، مربوط به درخواست های صنفی و رفاهی دانشجویان بود که با توضیحاتی که از سوی مدیران مربوطه ارائه گردید، نقاط مشترک زیادی ایجاد و رفع ابهام گردید.

عزیزی گفت: علیرغم وجود تنگناهای موجود و محدودیت منابع مالی، این معاونت نهایت تلاش خود را برای ارتقاء سطح رفاهی و برآورده سازی مطالبات صنفی دانشجویان در حد امکانات و حدود مقررات به کار خواهد برد چرا که اعتقاد داریم، دانشجو، شایسته بهترین و بالاترین سطح امکانات رفاهی و تحصیلی می باشد و ارتقاء سطح تحصیلی، آموزشی و پژوهشی دانشجویان، ارتباط مستقیمی با بالا رفتن سطح رفاهی دانشجویان دارد.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه، از استمرار برگزاری این نشست ها خبر داد و گفت: بزودی، بازدیدهای شبانه از خوابگاه های دانشجویی و نیز نشست های صنفی با دانشجویان از سوی این معاونت تقویت خواهد شد.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز دارای بیش از ۲۷۰۰ دانشجوی مشغول به تحصیل در رده تحصیلات تکمیلی می باشد که در مقاطع ارشد، phd، دستیاری تخصصی، دستیاری بالینی، فوق تخصص و فلوشیپ به تحصیل اشتغال دارند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.