سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸

جلسه هیات نظارت بر انجمن های علمی دانشجویی برگزار شد

انجمن علمی تبریز

جلسه هیات نظارت بر انجمن های علمی دانشجویی با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و دیگر اعضا، پیرامون بررسی مسائل و مشکلات این انجمن ها برگزار شد.

به گزارش مفدا تبریز، جلسه هیات نظارت بر انجمن های علمی دانشجویی با حضور دکتر مهدی نظری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، محمود فیضی، مدیر امور فرهنگی ، دکتر شقاقی، نماینده معاونت آموزشی، کریم علیزاده، مسئول اداره فوق برنامه، علیپور، کارشناس انجمن های علمی و اصغر هادی و مهدی غفاری، دو نماینده دانشجویی دبیران انجمن های علمی و با شرکت سما رهنما،  دبیر انجمن نانومد،  سه شنبه ۲۵دی ماه در محل اتاق جلسات ساختمان امید برگزار شد.

در ابتدا جلسه برنامه «سمینار آشنایی با فناوری نانو در علوم پزشکی» با همکاری انجمن نانو تکنولوژی پزشکی ( نانومد) و انجمن علمی علوم نوین که نیمه دوم بهمن ماه سال جاری در محل دانشکده داروسازی برگزار خواهد شد، مطرح گردید. سما رهنما پس از تبین کلی اهداف این برنامه به بیان مشکلات انجمن نانومد در سیر روند حمایتی دانشکده از این انجمن پرداخت.


دکتر نظری و دکتر شقاقی در خصوص  حل مشکلات انجمن های علمی در حوزه  مرتبط با حمایت های دانشکده ها از انجمن های علمی به ارایه راهکار و تبادل نظر و گفت و گو پرداختند.

دکتر نظری نیز شمای کامل و دقیق از مشکلات انجمن های علمی دانشجویی را در مورد مسایل مربوط به دانشکده ها برای دکتر شقاقی، نماینده معاونت آموزش تبیین کرد و خواستار هماهنگی جلسه ای با روسای دانشکده ها به جهت توجیه و حمایت از انجمن های علمی شد. 
دکتر شقاقی نیز گفت: ما در معاونت آموزشی از این انجمن ها استقبال می کنیم و خواستار استفاده از پتانسیل های دانشجویی هستیم.

محمود فیضی نیز خواستار حضور نماینده های معاونت آموزشی و معاونت پژوهشی در این جلسات  به جهت رسیدگی هرچه بهتر به انجمن های علمی شد.
در ادامه جلسه به برنامه مشترک انجمن های بهداشت و تغدیه که در زمینه هایی اعم از آموزش ترویج خود مراقبتی در زمینه دیابت، آموزش خود مراقبتی در زمینه چربی بالای خون، غربالگری فشار خون، ایدز، عیوب انکساری چشم، چاقی و مشاوره تغدیه که اول تا دوم اسفند در لاله پارک تبریز برگزار خواهد شد، پرداخته شد.

در پایان برنامه انجمن علمی تغذیه با نام «رژیم نویسی برای گیاه خوران» که برای دو جامعه هدف درنظر گرفته شده است که یکی از آنها ارائه اطلاعات کلی به همه دانشجویان علوم پزشکی در زمینه گیاهخواری و آموزش اختصاصی رژیم نویسی گیاهخواری به دانشجویان رشته تغدیه است، بررسی شد.
دبیر انجمن تغذیه هدف اصلی این برنامه را باتوجه به افزایش گیاهخواری در ایران آشنایی دانشجویان و خصوصا دانشجویان تغذیه با اصول و قواعد این رژیم غذایی عنوان کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.