جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸

رهبر معظم انقلاب:

دو هفته‌ اخیر، دو هفته‌ای استثنایی و پر از ماجراهای تلخ و شیرین و درس‌آموز برای ما بود

مقام معظم رهبری

رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه پرشکوه و به‌یادماندنی امروز تهران، حضور عظیم ملت در مراسم تشییع حاج قاسم را نشان‌دهنده زیربنای فکری و جلوه احساسات صادقانه ملت دانستند و افزودند: این فریاد انتقام که در سراسر ایران به‌گوش می‌رسد، در واقع سوخت حقیقی موشک هایی بود که پایگاه آمریکا را زیر و رو کرد.

به گزارش مفدا ایلام، رهبر معظم انقلاب در ابتدای سخنانشان، با اشاره به دستور خداوند به حضرت موسی(ع) مبنی بر یادآوری ایام ‌الله به مردم را نشان‌دهنده اهمیت و کارکرد مهم آن برای هدایت افراد صبّار و شکور دانستند و اظهار داشتند: صبّار یعنی مردمی که یکپارچه اهل صبر و استقامت هستند و با اندک چیزی از میدان خارج نمی‌شوند و شکور یعنی کسانی که با شناسایی نعمتها و دیدن ابعاد آشکار و پنهان آن، قدرشناس هستند و در قبال نعمت خدادادی احساس مسئولیت می‌کنند.

فرمانده معزز کل قوا در ادامه، اتفاقات دو هفته‌ اخیر را دو هفته‌ای استثنایی و پر از ماجراهای تلخ و شیرین و درس‌آموز، خواندند و خاطر نشان کردند: یوم‌الله یعنی روز مشاهده دست قدرت خداوند در حوادث، بنابراین آن هنگامی که ده‌ها میلیون ایرانی و صدها هزار نفر عراقی و بعضی کشورهای دیگر به ‌پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابان‌ها آمدند و بزرگ‌ترین بدرقه جهان را شکل دادند، مصداق ایام‌الله است، چرا که این عظمت هیچ عاملی جز دست قدرت خدا ندارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای روز درهم ‌کوبیدن پایگاه آمریکایی با اصابت موشک‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نیز یکی دیگر از ایام‌الله برشمردند و تصریح کردند: این‌که ملتی با چنین قدرت و توان روحی به یک قدرت متکبر و زورگوی عالم سیلی بزند، نشان‌دهنده دست قدرت الهی است، پس این روز بزرگ نیز جزء ایام‌الله است.

ایشان با تاکید بر شناخت ابعاد مادی و معنوی تشییع شهید سلیمانی، افزودند: که ۴۱ سال پس از پیروزی انقلاب، کدام عامل و دست قدرتی جز دست قدرت الهی قادر به خلق این معجزه و به میدان آوردن عاشقانه چنین جمعیت بی‌نظیری است؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیان کردند: این تشییع عظیم و این حرکت الهیِ ملت، نشان‌دهنده باطن و معنویات تحسین‌برانگیز مردم و نشانه این واقعیت است که اراده الهی بر پیروزی ملت ایران تعلق گرفته است.

ایشان خاطر نشان کردند: در این حادثه، امپراطوری خبری صهیونیسم و مسئولان تروریست رژیم آمریکا همه تلاششان را کردند که سردار عزیز و بزرگ ما را به تروریسم متهم کنند اما خداوند متعال چنان صحنه را تغییر داد که نه‌تنها در ایران بلکه در کشورهای مختلف به روح آن بزرگوار درود فرستادند و پرچم آمریکا و صهیونیستها را آتش زدند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ترور سردار سلیمانی یعنی سرشناس‌ترین و قوی‌ترین فرمانده مبارزه با تروریسم در کل منطقه، موجب رسوایی دولت بی‌آبرویِ آمریکا شد. در ترور این شهید شجاع، آمریکایی‌ها در میدان جنگ با او روبه‌رو نشدند بلکه دزدانه و بزدلانه این جنایت را مرتکب شدند که این موجب روسیاهی بیشتر آنها شد.

ایشان تصریح کردند: این مدل از جنایت یعنی ترور رهبران مقاومت تا پیش از این مخصوص رژیم صهیونیستی بود، البته آمریکایی‌ها در عراق و افغانستان جنایات و کشتار زیادی کرده‌اند اما این بار رئیس‌جمهور آمریکا به‌زبان خودش اعتراف کرد «ما تروریست هستیم»، که رسوایی‌ای بالاتری از این وجود ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به پاسخ قدرتمندانه سپاه پاسداران به آمریکایی‌ها تأکید کردند: این واکنش قوی، یک ضربه مؤثر نظامی بود اما مهمتر از این ضربه نظامی، ضربه حیثیتی بود که به هیبت ابرقدرتی آمریکا وارد شد و این ضربه مستحکم حیثیتی با هیچ چیزی جبران نمی‌شود و افزایش تحریم‌ها که این روزها آمریکایی‌ها از آن حرف می‌زنند، آبروی ازدست‌رفته آنها را برنمی‌گرداند.

فرمانده کل قوا افزودند: جلوه‌گر شدن قدرت الهی در پاسخ کوبنده سپاه، نتیجه مجاهدت‌های مخلصانه است که در هر جا و در هر کاری اخلاص باشد، خداوند به آن کار برکت و رشد و نمو می‌دهد، برکاتش را به همه می‌رساند و ماندگار می‌کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کردند: باید به حاج قاسم عزیز و ابومهدی عزیز به‌چشم یک فرد نگاه نکرد بلکه باید آنها را یک مکتب، یک راه و یک مدرسه درس‌آموز دید.

رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه نباید سپاه قدس را یک سازمان و مجموعه اداری دید، خاطر نشان کردند: سپاه قدس یک نهاد انسانی و دارای انگیزه‌های بزرگ و نجات‌بخش است و با این نگاه است که تعظیم و تکریم مردم در تشییع باشکوه فرمانده سپاه قدس، معنای حقیقی می‌یابد. البته همه نیروهای مسلح، سپاه، ارتش و بسیج زیربنای فکری متکی بر اهداف الهی دارند ضمن اینکه سپاه قدس در جایگاه رزمندگان بدون مرز، هرجا نیاز باشد برای کمک به ملتهای منطقه و حفظ کرامت مستضعفان حضور می‌یابد و با همه وجود و توان، خود را بلاگردان مقدسات و حریم‌های مقدس می‌کند.

ایشان دور کردن سایه جنگ و ترور و تخریب از سر ایران را مهمترین اقدام سپاه برشمردند و گفتند: بخش مهمی از امنیت ایران محصول تلاش جوانان مؤمنی است که تحت فرماندهی سردار سلیمانی عزیز سالها به جهاد و فداکاری مشغول بودند.

فرمانده کل قوا بیان کردند: هدف نهایی آمریکا از ایجاد و حمایت از داعش، ایجاد ناامنی در مرزها و شهرهای ایران و ایجاد تشویش و نگرانی در خانواده‌های ایرانی است و جوانان جان‌برکف ما در کمک به عراق و سوریه، در واقع این توطئه را خنثی کردند.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به افرادی که شعار «نه غزه نه لبنان» سردادند، تصریح کردند: این افراد هرگز جانشان را فدای ایران نکرده‌اند و حتی از راحتی و منافع خود در راه حفظ امنیت کشور نگذشتند بلکه این سردار سلیمانی و یارانش بودند که جانشان را کف دست گرفتند و به میدان دفاع از ایران شتافتند.

ایشان با اشاره به حضور میلیون‌ها نفر در تشییع سردار پرافتخار ایران در شهرها و کشورهای مختلف، گفتند: دهها میلیون ایرانی، باطن و معنویات خود را در این حادثه عظیم نشان دادند و ثابت کردند ملت از هر حزب، جناح و مجموعه و از هر قوم و منطقه جغرافیایی، با وحدتی مثال‌زدنی، طرفدار «انقلاب، حاکمیت اسلامی، ایستادگی در مقابل ظلم و نه گفتن به همه مطامع دولتهای استکباری» هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطر نشان کردند: ملت ایران بار دیگر در ابعادی بی‌نظیر نشان داد که شجاعانه از خط مجاهدت دفاع می‌کند، اهل تسلیم نیست و به نمادهای مقاومت عشق می‌ورزد و کسانی که سعی می‌کنند تصویر دیگری از این ملت در داخل و خارج تبلیغ و ترسیم کنند، با صدق و صفا با ملت رفتار نمی‌کنند.

فرمانده معزز کل قوا با اشاره به آمریکایی‌ها که این روزها در کمال رذالت ادعا می‌کنند در کنار مردم ایران هستند، تصریح کردند: آیا آن تعدادی که به عکس سردار مهربان و پرافتخار ملت اهانت کردند مردم ایران هستند، اما این جمعیت بی‌شمار و عظیم که در خیابانها به تعظیم و ارادت حاج قاسم پرداختند مردم ایران نیستند؟

ایشان تأکید کردند: آمریکایی‌ها هرگز کنار ملت ایران نبوده‌اند و به‌صراحت دروغ می‌گویند اما اگر باشند، برای فرو کردن خنجر زهرآلود خود به سینه ملت است البته تابه‌حال نتوانسته‌اند و بعد از این هم هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

رهبر معظم انقلاب، حضور عظیم ملت در مراسم تشییع را نشان‌دهنده زیربنای فکری و جلوه احساسات صادقانه ملت دانستند و افزودند: این فریاد انتقام که در سراسر ایران به‌گوش می‌رسد، در واقع سوخت حقیقی موشکهایی بود که پایگاه آمریکا را زیر و رو کرد.

ایشان با ابراز تأسف عمیق از حادثه سقوط هواپیما، گفتند: این حادثه بسیار تلخ دل ما را به‌معنای حقیقی کلمه سوزاند و به‌درد آورد اما عده‌ای به ‌تبع رسانه‌های آمریکایی و انگلیسی سعی می‌کنند این حادثه غم‌بار را زمینه‌ساز فراموشی آن تشییع پرشکوه و آن پاسخ کوبنده سپاه قرار دهند، البته عده‌ای جوان و احساساتی هستند اما افراد دیگری هم هستند که حاضر نیستند منافع ملی را درک کنند و پای آن بایستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطر نشان کردند: به همان اندازه‌ای که ما و ملت از این حادثه غم و غصه خوردیم، دشمنان شاد شدند چرا که مستمسکی به دست آوردند تا سپاه، نیروهای مسلح و نظام را زیر سؤال ببرند اما این مکر آنها در مقابل دست قدرت خدا تأثیری ندارد و یوم الله تشییع و یوم اللهِ در هم کوبیده شدن پایگاه آمریکایی‌ها از یاد نمی‌رود و به‌فضل الهی روز به روز زنده‌تر می‌شود.

ایشان افزودند: از صاحبان عزا و پدران و مادرانی که با قلبهای پردرد در مقابل وسوسه و توطئه دشمنان ایستادند و بر خلاف میل آنها حرف زدند، تشکر و در مقابل آنها تعظیم و تکریم می‌کنیم.

رهبر انقلاب بر پیگیری جدی برای پیشگیری کامل از بروز این گونه حوادث تأکید کردند و افزودند: پیشگیری مهمتر از پیگیری است تا حوادث مشابه رخ ندهد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای یکی از تلاشها برای تحت الشعاع قرار دادن ایام الله هفته‌های اخیر را اقدام سه دولت خبیث اروپایی در تهدید ایران برای بردن مسئله هسته‌ای به شورای امنیت خواندند و افزودند: البته مسئولان کشور جواب محکمی به آنها دادند و ملت هم به‌یاد دارد که این سه کشور چگونه در هشت سال جنگ تحمیلی در خدمت صدام و جنایت‌های او بودند.

رهبر انقلاب ادامه دادند: از اول هم بنده گفتم که اعتمادی به حرفهای اروپایی‌ها بعد از برجام نداریم و آنها کاری نمی‌کنند و در خدمت آمریکا هستند، الآن هم معلوم شد که این‌ها به‌معنای حقیقی کلمه حقیر و پادوی آمریکا هستند و در خیال به زانو درآوردن ملت ایران به‌سر می‌برند که البته ارباب و بزرگترِ آنها یعنی آمریکا هم قادر به این کار نشد.

رهبر انقلاب مذاکره اروپایی‌ها را نیز آمیخته به دغل و فریبکاری دانستند و گفتند: آن جنتلمن‌هایی که پشت میز مذاکره هستند، در حقیقت تروریستهای فرودگاه بغداد هستند که لباس عوض کرده‌اند.

حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به جنایت بزدلانه آمریکایی‌ها در ترور سردار سلیمانی به دستور رئیس‌جمهور تروریست آمریکا، اظهار کردند: شهید سلیمانی با حضور شجاعانه در صفوف مقدم و خطرناک یکی از مؤثرترین عوامل در شکست عناصر تروریستی مانند داعش و امثال آن در سوریه و عراق بود اما آمریکایی‌ها بدون اینکه جرأت کنند با او در نبرد روبرو شوند، بزدلانه به او که به دعوت دولت عراق در فرودگاه عراق بود حمله کردند و خون مطهر او و همراهانش را بر زمین ریختند تا برای چندمین بار خون فرزندان ایران و عراق در راه خدا بر زمین ریخته و با یکدیگر مخلوط شود.

ایشان در هم‌کوبیدن موشکی پایگاه آمریکایی‌ها توسط سپاه پاسداران را موجب لگدمال شدن ابهت و آبروی دولت ظالم و متکبر آمریکا دانستند و تأکید کردند: تنیبه اصلی آنها اخراج از منطقه است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه دشمنان می‌خواستند با خرج کردن پول‌های فراوان، به‌کارگرفتن انسانهای بی‌مسئولیت و تبلیغات شیطنت‌آمیز، دو ملت ایران و عراق را به هم بدبین کنند، افزودند: این شهادت بزرگ همه تلاشهای شیطانی و وسوسه‌های اهریمنی آنها را باطل کرد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای قدرت اسلامیِ ملتهای منطقه را عامل فائق آمدن بر قدرت‌های فاسد مادی برشمردند و با اشاره به تسلط غربی‌ها بر کشورهای منطقه با پشتوانه علم و فناوری، سلاح نظامی، تبلیغات دروغین و سیاستهای مکارانه، افزودند: آنها هر گاه به‌واسطه نهضت‌های مردمی ناچار به خروج از کشوری شدند، تا حد توان دست از توطئه و نفوذ اطلاعاتی و سلطه سیاسی و اقتصادی برنداشتند و غده بدخیم رژیم صهیونیستی را به‌عنوان تهدیدی دائم برای کشورهای غرب آسیا در قلب این منطقه جاسازی کردند.

فرمانده کل قوا پیروزی انقلاب اسلامی را موجب وارد آمدن ضربه‌های سیاسی و نظامی سخت بر رژیم غاصب صهیونیستی و به‌دنبال آن زنجیره شکستهای استکبار و در رأس آن آمریکا از عراق و سوریه تا غزه و لبنان و از یمن تا افغانستان دانستند و ادامه دادند: رسانه‌های دشمن، ایران را به جنگ‌های نیابتی متهم می‌کنند، در حالی‌که این دروغی بزرگ است و ملتهای منطقه بیدار شده‌اند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کردند: سرنوشت روشن منطقه نجات از سلطه استکباری آمریکا و رهایی فلسطین از حاکمیت بیگانگان صهیونیست است که با همت ملتها باید زمان رسیدن به این هدف نزدیک‌تر شود.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: دشمنان ایران می‌خواهند اقتصاد خود را با منابع کشورهای ما، عزتشان را با ذلت ملتهای ما و صدرنشینی خود را با تفرقه ما تأمین، و ما و شما را به دست خودمان نابود کنند و آمریکا، «فلسطین را بی‌دفاع در برابر صهیونیستهای جنایتکار»، «سوریه و لبنان را در تصرف دولتهای وابسته و مزدور خود»، «عراق و ثروت نفتی آن را کاملاً متعلق به خود» می‌خواهد و برای این هدف شوم، به بزرگ‌ترین ظلمها و شرارتها مانند آزمون سخت چند ساله‌ سوریه، فتنه‌های پی در پی در لبنان و تحریکات و خرابکاری مستمر در عراق دست زده‌اند.

ایشان ترور آشکار سپهبد سلیمانی و ابومهدی المهندس را نمونه کم‌نظیر دیگری از فتنه‌انگیزی آمریکایی‌ها در عراق برشمردند و افزودند: آنها برای تأمین هدف پلید خود در عراق به‌دنبال ایجاد فتنه، جنگ داخلی و سرانجام تجزیه عراق و حذف نیروهای مؤمن، مبارز، مجاهد و میهن‌دوست هستند.

فرمانده کل قوا افزودند: آنها که خود را حامی دموکراسی می‌دانستد، تعارف را کنار گذاشته و می‌گویند ما برای ماندن در عراق آمده‌ایم و بیرون نمی‌رویم.

ایشان در پایان خطاب به ملت‌های مسلمان منطقه تأکید کردند: دنیای اسلام باید صفحه جدیدی بگشاید و وجدانهای بیدار و دلهای مؤمن، اعتماد به‌نفس را در ملتها بیدار کنند و همه بدانند که تنها راه نجات ملتها، تدبیر و استقامت و نترسیدن از دشمن است.

پس از پایان خطبه‌ها، نماز با شکوه جمعه پس از ۸ سال به امامت حضرت آیت الله خامنه‌ای اقامه شد.

تنظیم: متین نصیری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.