شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱

دعوت رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برای کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان

بیرجند/کمک به سیل زدگان

رئیس دانشگاه از خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برای کمک رسانی به مردم مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان دعوت کرد.

به گزارش مفدا بیرجند، دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی با اشاره به‌ وقوع حادثه مصیبت بار سیل ویرانگر استان سیستان و بلوچستان گفت: دانشگاه علوم پزشکی در حرکتی خیرخواهانه و خداپسندانه، اقدام به جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی اساتید، کارکنان و دانشجویان به منظور کمک رسانی به مردم این مناطق سیل زده می نماید.
وی با اشاره به گستردگی خسارات وارد شده ناشی از سیل و شرایط نگران کننده هموطنان گرانقدر ما در مناطق سیل زده خاطرنشان کرد: از خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی بیرجند که همواره در امور خیر و کمک رسانی به جامعه در شرایط بحرانی پیشگام و پیشرو بوده اند، این بار نیز دعوت می شود در کمک به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان تمام همت خود را بکار برده تا در سریعترین زمان ممکن کمک های نقدی و غیرنقدی آنان جمع آوری و ارسال گردد.
رئیس دانشگاه با اشاره به راه اندازی پویش کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان گفت: دانشگاهیان علوم پزشکی بیرجند در سطح استان خراسان جنوبی اعم از اساتید معزز، کارکنان ارجمند و دانشجویان عزیز که تمایل به مشارکت در این اقدام خداپسندانه و انسان دوستانه دارند دعوت می شود کمک‌های نقدی و خیرخواهانه خود را در راستای یاری رساندن به هموطنان سیل زده این استان به شماره حساب زیر نزد بانک رفاه واریز نمایند:
شماره کارت  ۵۸۹۴۶۳۱۱۱۵۲۷۳۵۶۷ به نام دکتر قاسم کریمی بندرآبادی استاد معتمد دانشگاه متصل به شماره حساب ۲۶۹۶۱۸۱۸۱ تحت عنوان پویش بهار همدلی
(شماره شبا: IR۷۳۰۱۳۰۱۰۰۰۰۰۰۰۰۲۶۹۶۱۸۱۸۱)
دکتر دهقانی با اظهار اینکه هماهنگی لازم برای جمع آوری کمک های غیرنقدی در دانشگاه صورت گرفته است گفتن: از جامعه دانشگاهی علوم پزشکی بیرجند خواستارم، کمک های غیرنقدی انسان دوستانه خود را برای یاری رساندن به هموطنان این مناطق به حوزه پشتیبانی و رفاهی واحدهای تابعه دانشگاه در سطح استان تحویل نمایند.
وی خاطرنشان کرد: لیست اقلام غیرنقدی مورد نیاز شامل کنسروجات، آب معدنی، پتو، زیرانداز و انواع لباس گرم و پلاستیک ضخیم( جهت روکش چادر) می باشد.
رئیس دانشگاه تصریح کرد: از خانواده بزرگ دانشگاه خواستارم برای تکریم مردم سیل‌زده از اهدای وسایل مستعمل و دست دوم خودداری کنند.
دکتر دهقانی همچنین اشاره به تشکیل پویش بهار همدلی  با هدف کمک به سیل زدگان گفت: حساب پویش بهار همدلی با امضای مشترک بنده، دکتر عباس جوادی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه و دکتر قاسم کریمی بندرآبادی رئیس دانشکده پزشکی و استاد معتمد دانشگاه جهت جمع آوری کمک های دانشگاهیان علوم پزشکی بیرجند به مردم مناطق سیل زده کشور در ابتدای سال جاری افتتاح شد.
وی با اظهار اینکه با تصمیم هیئت رئیسه دانشگاه،تامین لوازم خانگی برای مناطق سیل زده استان گلستان در اولویت قرار گرفت گفت: مبلغ ۱ میلیارد و ۲۰۲ میلیون ریال جهت ۱۰۰ تخته فرش ۶ متری و ارسال به استان گلستان هزینه شد.
دکتر دهقانی با اظهار اینکه دانشگاه در پویش بهار همدلی متعهد به تامین هزینه ۷ واحد احداثی برای کمک به سیل زدگان تحت پوشش کمیته شد گفت: تصمیم دانشگاه بر این شد که میزان کمک دانشگاه برای ساخت واحدهای مسکونی از ۷ واحد به ۱۰ واحد افزایش یابد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.