سه‌شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰

رئیس صندوق رفاه وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی خراسان جنوبی بازدید کرد

بیرجند/گزارش تصویری

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در سفری دو روزه به استان خراسان جنوبی، از فضاهای خوابگاهی و ورزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بازدید کرد و برای رفع مشکلات زیرمجموعه‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه قول مساعد داد.

به گزارش مفدا بیرجند، "مهندس بهروز رحیمی" رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با همراهی محمدعلی شهامی مدیر سرمایه گذاری و اقتصادی صندوق رفاه دانشجویان و همچنین مدیر حراست صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بازدید کردند.

رحیمی و هیأت همراه، با ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام دانشگاه، طی سفری دو روزه که از شامگاه شنبه ۲۸ دی ماه آغاز شد و دوشنبه ۳۰ دی ادامه داشت، از خوابگاه‌های متاهلین، الزهراء، ولیعصر(عج)، سالن‌های ورزشی نشاط و ولیعصر(عج) و بیمارستان آنکولوژی رادیوتراپی ایرانمهر بازدید کردند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه هنگام ادای احترام به شهدای گمنام دانشگاه، گفت: در اتفاقی خاطره انگیز، شهید گمنامی  که در سال ۹۱ در مقبره شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی همدان به خاک سپرده شده بود، شناسایی شد. با شناسایی شهید علی فرج پور، انتظار و آرزوی ۳۱ ساله خانواده این شهید گرانقدر پایان یافت.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت و همراهان وی پس از حضور در دو نشست با رئیس دانشگاه و معاونین فرهنگی دانشجویی و توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در مجتمع فرهنگی رفاهی سلامت و با همکاران معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه در اتاق شورای این معاونت، به منظور بازدید از دانشکده پرستاری مامایی وارد طبس شدند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه با تسلیت شهادت سردار محبوب دل‌ها گفت: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نماد غرور ملی ما ایرانی ها است.

 رحیمی با تاکید بر الگوگیری از سبک زندگی سردار شهید سلیمانی افزود: اگر کسی به دنبال تدریس شجاعت، شهامت، تواضع در عین قدرت، رفتارهای مهربانانه و... است باید از زندگی این سردار شهید الگو بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید یاد و خاطره این شهید بزرگوار در محافل و مجالس دانشگاهی و در سطح جامعه زنده نگه داشته شود خاطرنشان کرد: شهادت این سردار بزرگ اسلام، نقطه عطفی در اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با بیان اینکه امید و نشاط لازمه فعالیت در حوزه فرهنگی دانشجویی و کار با قشر جوان است گفت: باید این دو مولفه در جامعه تقویت شود.

رحیمی با اظهار اینکه جنس کار در حوزه فرهنگی دانشجویی بر روال دستور پذیری نیست و بر اساس مذاکره و گفتمان برای پیشبرد اهداف آن است، افزود: لازم است توانمندی‌های موجود را به دانشجویان منتقل کنیم و در عین حال آنان را از ضعف‌ها و کمبود امکاناتی که وجود دارد، آگاه کنیم.

وی با اشاره به اینکه افراد با برنامه می‌آیند و کارنامه‌ای برجا می‌گذارند، خاطر نشان کرد: آنچه که برای فعالیت در این حوزه ارزشمند است، توانمندی و بالندگی دانشجویانی است که قرار است در نظام سلامت کار و فعالیت کنند و چه بسا مسئولین رده بالای عرصه سلامت از بین این دانشجویان باشد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره بیان اینکه مکارم اخلاق پیامبر از برجسته‌ترین صفات ایشان است، گفت: رفتار کریمانه، اخلاق مدار و برخورد انسان مدارانه با افراد، باعث همدلی و همکاری بهتر در مجموعه‌های کاری می‌شود.

رحیمی با تاکید بر تکریم والدین گفت: دعای خیر پدر و مادر گره گشای بسیاری از مشکلات زندگی است.

وی با ابلاغ سلام دکتر لاری معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت به همکاران دانشگاه، از علاقه وافر دکتر نمکی وزیر بهداشت به حوزه دانشجویی گفت و افزود: یکی از مهمترین انتظارات وزیر بهداشت از معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهتر شدن وضعیت خوابگاه ها است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه قدر داشته‌هایی که در دانشگاه داریم را باید دانست، گفت: از مفدا انتظار می‌رود، دستاوردها، توانمندی‌ها و خدماتی را که در حوزه فرهنگی دانشجویی ارائه می‌شود، به بهترین نحو ممکن منعکس کند.

رحیمی با بیان اینکه نتیجه هر عملیات، برنامه و کاری که در صندوق رفاه دانشجویان رخ می‌دهد، باید به نفع دانشجو باشد، گفت: به همین منظور در کنار دانشگاه‌ها قرار داریم تا کمک شود بخشی از مشکلات آنان را رفع کنیم.

وی با اشاره به بازدیدهایی که از اماکن دانشجویی دانشگاه داشته است، مدل طبخ و توزیع غذا در دانشگاه را قابل قدردانی دانست و  برای تامین بخشی از تجهیزات و امکانات مورد نیاز زیر مجموعه‌های معاونت فرهنگی دانشجویی از سوی صندوق رفاه وزارت بهدشت و پیگیری از طریق معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت قول مساعد داد.

رحیمی با بیان اینکه خود را با افتخار عضوی از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند می‌دانیم، توصیه کرد که برای ساخت خوابگاه جدید در دانشگاه از مساعدت خیرین سلامت، بهره گرفته شود. 

برخورد گرم با دانشجویان دانشگاه در سلف سرویس در جریان بازدید از فضاهای خوابگاهی ورزشی، دلجویی از بیماران سرطانی بستری در بیمارستان ایرانهمر، قدردانی خالصانه از توان مضاعف دکتر لاری معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت و مدیریت اخلاق مدارانه دکتر دهقانی رئیس دانشگاه، دکتر جوادی معاون فرهنگی دانشجویی و سایر مدیران و زحمات همکاران این معاونت از نکات ارزشمند حضور مهندس رحیمی در دانشگاه بود./

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.