چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰

تقدیر از اعضای برتر هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در پنجمین جشنواره وثوق

دکتر وثوق جشنواره

همزمان با برگزاری پنجمین جشنواره وثوق و مراسم رونمایی از تندیس "پروفسور پروانه وثوق" در دانشگاه علوم پزشکی ایران، از اعضای برتر هیأت علمی دانشگاه نیز تقدیر شد.

به گزارش مفدا ایران به نقل از روابط عمومی دانشگاه؛ پنجمین جشنواره آموزشی وثوق و رونمایی از تندیس پروفسور پروانه وثوق با حضور دکتر کوهپایه زاده رئیس دانشگاه، معاونین ، روسای دانشکده ها ، اعضای هیئت علمی و دانشجویان مورخ اول بهمن ماه در مرکز همایش های رازی برگزار شد.

در ابتدا معاون آموزشی دانشگاه ایران گزارشی از فرآیند برگزاری جشنواره وثوق و دستورالعمل تشویق اعضای هیئت علمی برگزیده ارائه نمود .

دکتر مظاهری نژاد با اشاره به شرایط احراز و انتخاب برگزیدگان جشنواره وثوق عنوان کرد: حیطه های جشنواره برای تقدیر شامل ( فرد ، گروه ، دانشکده ، دفتر توسعه و فرآیندهای برتر) است.

در ادامه دکتر سلطانی؛ مشاورعالی رئیس دانشگاه در امور آموزش ضمن اشاره به تاریخچه برگزاری جشنواره وثوق بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران، معلمان برجسته زیادی داشته که قابل تقدیر هستند و وثوق یکی از پیشکسوتان دانشگاه است که منشاء خدمات  و بنیانگذار نهادهای عام المنفعه بسیاری در کشور است.

دکتر سلطانی عربشاهی تصریح کرد: در راستای اعتلای اخلاق و فرهنگ ؛ شان ، جایگاه معلم و استاد به عنوان الگو  باید حفظ شود و ماهم باید قدردان افراد فرهیخته و بازنشسته دانشگاه باشیم.

سپس معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: برای ارتقاء فرهنگ جامعه و تعالی روح انسانی علاوه بر قانون و مقررات ،کشش و انگیزه درونی افراد هم لازم است که برخی از ابزارهای کششی از جنس مادیات و برخی از جنس فرهنگ است.

دکتر حقدوست گفت: بحث فرهنگ سازی و الگو سازی بسیار حائز اهمیت است که برای همه افراد جامعه مورد نیاز است و یکی از خصوصیات بارز برای الگو شدن، پرهیز از تشریفات و تکلفات اداری است.

وی افزود: پروانه وثوق یک استاد بزرگ و با روح متعالی بود که ماندگار شد ، لذا باید این جشنواره ها هم بهانه ای برای ارتقاء فضائل اخلاقی افراد شود.

گفتنی است، مهندس مجتبی صادقی، یکی از بیماران مرحوم استاد پروانه وثوق یاد و خاطره ایشان را گرامی داشت و خاطرنشان کرد: استاد پروانه وثوق یک فرد مهربان و مشوق بیماران بود که تمام زندگی خود را وقف درمان کودکان سرطانی کرد.

در پایان مراسم نیز از برگزیدگان جشنواره وثوق در حیطه‌های مختلف قدردانی شد.

همچنین از تندیس "پروفسور پروانه وثوق" و لوح یادبود ایشان با حضور دکتر آل بویه رونمایی شد.

تهیه خبر: رهنورد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.