چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴

تربیت نیروی انسانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی هدفمند می‌شود

تربیت نیروی انسانی

سرپرست مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از انعقاد تفاهم نامه تربیت نیروی انسانی در ۱۰ کلان منطقه کشوری به منظور تربیت نیروی انسانی هدفمند و منطبق بر نیاز جامعه خبر داد.

به گزارش مفدا، دکتر امیر احمد اخوان در تشریح جزییات انعقاد تفاهم‌نامه تربیت نیروی انسانی در ۱۰ کلان منطقه آموزش پزشکیبیان داشت: برآوردهایی در زمینه تربیت نیروی انسانی انجام شده که بر  اساس آن بدانیم تا سال ۱۴۰۴ و ۱۴۰۸ کشور ما به چه رشته ها و چه میزان نیروی انسانی نیاز دارد،. خوشبختانه این نیازها در سطح کشوری و در ۱۰ کلان منطقه کشور مشخص شده است اما تلاش می کنیم با انعقاد تفاهم نامه‌، هر کلان منطقه‌ای مشخص کند که چه تعداد نیرو را در چه رشته هایی تربیت خواهد کرد.

سرپرست مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: با انعقاد این تفاهم نامه تربیت نیروی انسانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی هدفمند،‌ منطبق با نیاز کشور و مطابق برنامه کلان مناطق خواهد شد و هر دانشگاهی بدون هدف اقدام به پذیرش دانشجو نخواهد کرد و در حال حاضر تفاهم نامه در سطح کلان مناطق منعقد شده و تا پایان سال این برنامه اجرایی خواهد شد.

دکتر اخوان همچنین خاطر نشان کرد: استمرار پیگیری امور مربوط به بسته توسعه و ارتقای منابع و زیرساخت های آموزشی علوم پزشکی در سطح ستادی، دانشگاه‌ها و دانشکده های علوم پزشکی از مهمترین برنامه‌هایی است که در سال جاری اجرایی خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، سرپرست مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت در پایان تاکید کرد: باتوجه به برنامه معاونت آموزشی وزارت بهداشت مبنی بر بازنگری بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در ابتدای دولت دوازدهم، کارگروه هایی برای بازنگری این بسته ها تشکیل شد و یکی از این کارگروه ها نیز برای بررسی بسته توسعه و ارتقای منابع و زیرساخت های آموزش علوم پزشکی بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.