سه‌شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۹

در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛

دوره توانمند سازی دانشجویان به منظور پیشگیری از اعتیاد برگزار شد

دوره پیشگیری از اعتیاد یاسوج

به گزارش خبرگزاری مفدا، دوره توانمند سازی جوانان به منظور پیشگیری از اعتیاد با رویکرد پیشگیری از اعتیاد در محیط دانشگاه با حضور رضایی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سالن دکتر کنعانی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مفدا، دوره توانمند سازی جوانان به منظور پیشگیری از اعتیاد با رویکرد پیشگیری از اعتیاد به همت اداره مشاوره و سلامت روان در محیط دانشگاه با حضور رضایی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سالن دکتر کنعانی برگزار شد.

بر پایه این گزارش، رضایی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه اظهار کرد: اعتیاد به مواد مخدر یکی از عوامل بسیار تأثیرگذار در روند آموزش، امنیت، اخلاق، خانواده و فرد می باشد و متأسفانه به دلیل عدم آگاهی درست خانواده ها از عوارض و پیامدهای مصرف انواع مواد مخدر، ضربات سهمگینی از این ناحیه متوجه فرزندان شده که همین مسئله لزوم اطلاع رسانی در این رابطه را دو چندان می کند.

وی توجه ویژه به اطلاع رسانی در زمینه مواد مخدر و عوارض آن، ارتباط با خانواده ها به منظور آگاهی خانواده ها در مورد فرزندان و نظارت و حمایت بیشتر آنان از فرزندان و آموزش افراد به منظور توانمندی سازی و مصون سازی آنان در زمینه اعتیاد بخصوص در دانشگاه تاکید نمودند.

ایشان در پایان به هدف از برگزاری این کارگاه برای دانشجویان اشاره کرد و بیان داشت: نقش ‏دانشجویان برای آگاه کردن جامعه از خطرات مواد مخدر قابل انکار نیست و آگاه کردن ‏مردم به‌ ویژه پدران و مادران از پیامدهای مواد مخدر، امر به معروف و نهی از منکر است و  دانشجویان در حد توان خود ‏باید در حل این معضل اجتماعی که کانون گرم خانواده ها را هدف گرفته است، فعالیت کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.