سه‌شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۳

با حضور چیستا یثربی؛

کانون "خیریه باران" دانشگاه علوم پزشکی بم، تولد ۱۰۱ سالگی مردی تنها را جشن گرفت

جشن باران

کانون "خیریه باران" دانشگاه علوم پزشکی بم، در راستای کمک‌های مادی و معنوی به سالمندان و بچه‌های بی سرپرست و بدسرپرست، تولد ۱۰۱ سالگی پدر بزرگی تنها را جشن گرفت.

به گزارش مفدا بم، این مراسم به همت اعضای کانون "خیریه باران" دانشگاه علوم پزشکی بم و "موسسه خیریه سپهر"،  ۱۶ اسفندماه با حضور  دکتر مکارم؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم، معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه، قائم مقام معاون فرهنگی – دانشجویی، مدیر فرهنگی و مدیر دانشجویی دانشگاه، رئیس شورای شهر و فرماندار شهرستان بم، در سالن غدیر این شهرستان برگزار شد.

این بار کانون "خیریه باران" مهمان ویژه‌ای نیز داشت و توجه مدعوین را با دعوت از چیستا یثربی، نویسنده و روزنامه نگار مطرح کشوری، بیشتر به خود جلب کرد.

این کانون در راستای کمک های مادی و معنوی به بچه های بی سرپرست و بدسرپرست و همچنین سالمندان، فعالیت خود را با همکاری موسسه ی خیریه ی سپهر، از سال ۱۳۹۴ آغاز کرده و تا کنون ادامه داده است.

لازم به ذکر است که، از نتایج فعالیت های کانون باران، پیشرفت چشم گیرتحصیلی بچه های تحت پوشش مجموعه سپهر می باشد.

در ابتدای مراسم، رییس دانشگاه علوم پزشکی بم طی سخنانی با تاکید بر ترویج فرهنگ خیریه و مهرورزی، بیان داشت: که این پیام، باید به نسل حاضر و نسل های آینده انتقال داده شده و نهادینه شود و جامعه ای موفق و پویا است که در آن آحاد مردم مشارکت فعال داشته باشند و در همه امور به یکدیگر کمک کنند و ارتقای مکارم اخلاقی بیش از هر چیز نیازمند ادغام ذهنی این اصول در زندگی افراد می باشد.

دکتر مکارم، با بیان اینکه در ایران اسلامی از دیر باز همواره بر این اصول اخلاقی تاکید شده است، افزود: این همان چیزی است که پیامبر(ص) به خاطر آن مبعوث شدند، چه اخلاقی بالاتر از این که ایرانیان به همدیگر مهر ورزیده و به ضعفا و نیازمندان و مستمندان کمک کنند. در شرایط آشوب زده دنیا، داشتن این روحیه که انسان از مال خود گذشته و آن را در راه سلامت و سعادت و رفاه دیگران هزینه کند، دستور دین بوده و میراث نیاکان ماست که کار بسیار ارزشمندی است.

رعایت چهارچوب های نظام مقدس جمهوری اسلامی، قوانین شرع مقدس، فرهنگ غنی شهرستان و قوانین شورای انقلاب فرهنگی در انجام تمامی فعالیت های خیریه ها، کانون ها و تشکل های وابسته به دانشگاه، مورد تاکید وی بود.

این مراسم با برنامه‌های ویژه‌های همراه بود. در اواسط مراسم، از پدر بزرگی تنها که در خانه سالمندان زندگی می‌کرد دعوت به عمل آمد .

وی، سخنان خود را با خواندن اشعاری خطاب به؛ حضرت محمد(ص) و امام علی(ع) آغاز و در ادامه صحبت هایش از خود و اینکه ۸۶ فرزند و نوه و نتیجه و نبیره دارد، سخن به میان آورد.

پدر بزرگ به این نکته نیز اشاره کرد که: "تا کنون که در سن ۱۰۱ سالگی می‌باشد، هیچ کس برای او مراسم تولد و هدیه نگرفته است" و اعضای کانون خیریه باران، دیشب، برای وی سورپرایزی تهیه کرده و تولد وی را در کنار خانواده علوم پزشکی بم، جشن گرفتند.

گفتنی است که این ویژه برنامه، تنها سورپرایز مراسم دیشب نبود و کانون خیریه باران، دوین سورپرایز خود را با جشن گرفتن برای تعدادی از فرزندان سپهر، کامل کرد.

در پایان، میهمان ویژه برنامه، چیستا یثربی؛ نویسنده و کارگردان مطرح کشوری، به روی صحنه آمد و از وجود دو کانون که تحت نظارت او بودند خبر داد.

وی در ادامه از بیوگرافی خود و کتاب‌ها و تئاترهایی که فعالیت داشت سخن گفت و فعالیت کانون باران را تایید و تشویق کرد و در پایان مراسم چند جلد کتاب "پستچی" را به این کانون هدیه کرد و همانجا اعلام شد که این کتاب ها در راستای اهداف باران به فروش خواهد رسید.  

گفتنی است، این مراسم، دومین مراسم خیریه‌ای بود که این کانون برگزار کرد و در آن کارهای دستی بچه‌های آسمانی سپهر در معرض فروش قرار گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.