دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵

امروز زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست. مقام معظم رهبری

اردوی راهیان نور دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

راهیان نور

اردوهای راهیان نور فرصت بسیار ارزشمندی است تا بخش بسیار کوچکی از رشادتهای فرزندان این آب و خاک در جریان هشت سال جنگ تحمیلی در مقابل دشمن قسم خورده نمایش داده شود.

دانشجویان با شرکت در کاروانهای راهیان نور میتوانند با حضور در سرزمینهای عملیاتی درک کنند که چگونه رزمندگان و شهدا در دوران دفاع مقدس دشمن را از خاک میهن بیرون راندند و حتی اجازه تصرف یک وجب از خاک ایران را نیز به آنها ندادند.

با عنایت به این موضوع و به منظور تجدید پیمان با آرمانهای بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، بیعت دوباره با رهبر گرانقدر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و رزمندگان ایثارگر هشت سال جنگ تحمیلی و با یاری خداوند متعال، بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اقدام به برگزاری دو اردوی مجزا ویژه خوهران(۷۰نفر) درتاریخ ۲۰/۱۲/۹۵ و پسران در تاریخ ۲۱/۱۲/۹۵(۴۰نفر) نفرنمود.   

دانشجویان، حرکت خود را  با بدرقه مسئولین دانشگاه و حضور در محل یادمان شهدای گمنام پردیس آغاز نموده و طی ۴ روز استقرار در استان خوزستان از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس بازدید نمودند.

در روز اول سفردانشجویان از یادمان علقمه ،محل شهادت ۱۷۵ شهید غواص بازدید نمودند. زیارت یادمان عملیات والفجر هشت، اروندکنار، نهر خین، شلمچه از برنامه روز دوم سفر بود. بازدید از مناطق طلائیه، فکه، شهدا هویزه، کانال کمیل وحنظله در روزهای سوم وچهارم انجام گرفت آخرین بازید دانشجویان معراج شهدا اهواز بود که دانشجویان، مهمان شهدا گمنام شدند وآخرین وداع دانشجویان با شهدا ، که با سوز وگداز خاصی همراه بود. از دیگر برنامه سفر برگزاری نماز جماعت، اهدا بسته فرهنگی، برگزاری مسابقات فرهنگی، پخش فیلمهای ارزشی، پخش مداحی، روایتگری راوی دفاع مقدس بود.

به پایان آمد این دفتر ، حکایت همچنان باقیست......

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.