سه‌شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴

مصاحبه اختصاصی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با مفدا در ایام عید ؛

در دوران دانشجویی برای پنجمین دوره انتخابات مجلس کاندید شدم

مصاحبه اختصاصی

دکتر سپهر معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه کردستان دارای سی و دو سال سابقه خدمت در سمت‌های گوناگون در وزارت آموزش و پرورش، وزارت کشور و دانشگاه علوم پزشکی کردستان است. جذاب‌ترین خاطره‌اش داوطلبی در پنجمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کرمانشاه است که در دوران دانشجویی‌اش اتفاق افتاد و فراز و نشیب زیادی داشت هر چند که موفق به راهیابی به مجلس نشد ولی درس‌هایی که از آن آموخت، مسیر زندگی‌اش را دگرگون کرد.

دکتر سپهر کردستان

دکتر سپهر معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه کردستان دارای سی و دو سال سابقه خدمت در سمت‌های گوناگون در وزارت آموزش و پرورش، وزارت کشور و دانشگاه علوم پزشکی کردستان است. جذاب‌ترین خاطره‌اش داوطلبی در پنجمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کرمانشاه است که در دوران دانشجویی‌اش اتفاق افتاد و فراز و نشیب زیادی داشت هر چند که موفق به راهیابی به مجلس نشد ولی درس‌هایی که از آن آموخت، مسیر زندگی‌اش را دگرگون کرد.

به مناسبت فرا رسیدن سال نو گفتگویی صمیمانه با دکتر سپهر معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ترتیب داده ایم که در ادامه می‌خوانید.

جناب آقای دکتر سپهر کمی از سوابق تحصیلی و کاری خود برایمان بگویید.
دارای مدرک تحصیلی دکترای حرفه ای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هستم. سوابق کاری بیش از سی و دو ساله ام به ترتیب در آموزش و پرورش، وزارت کشور و در دانشگاه علوم پزشکی کردستان بوده و سمتهای مختلفی داشته‌ام از مهمترین آنها می‌توانم به معاونت مدیر کل سیاسی و انتظامی استانداری کرمانشاه، مشاور استاندار و مدیر کل امور جوانان استانداری کرمانشاه، فرماندار شهرستان سرپل ذهاب، مدیر کل سیاسی و انتظامی استانداری کردستان، سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کردستان، مدیر کل سیاسی و انتخاب استانداری کردستان و فرمانداری شهرستان قروه اشاره کنم.
‎همچنین در مدت اشتغال و خدمت در دانشگاه علوم پزشکی کردستان جانشین مرکز توسعه و تحول اداری دانشگاه علوم پزشکی کردستان به مدت یک سال، جانشین مدیر توسعه سازمان و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به مدت دو سال‎ و مدیر توسعه منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به مدت سه سال بوده ام همچنین عضو هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی کردستان هستم و هم اکنون نیز به عنوان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان مشغول خدمت هستم.

بفرمایید چه سالی ازدواج کرده اید و چند فرزند دارید؟ در چه مقطعی مشغول به تحصیل هستند؟ و رابطه شما با آنها چگونه است؟
در ۵تیر ماه سال ۱۳۶۵ ازدواج کرده و تشکیل خانواده داده‌ام و ثمره این ازدواج الحمد لله چهار فرزند صالح است. فرزند اولم پسر و ۲۹ ساله و دارای مدرک تحصیلی مهندسی عمران است. فرزندان دوم و سوم دو دختر دوقلو هستند با ۲۵ سال سن که دختربزرگم دارای مدرک تحصیلی لیسانس پرستاری و متاهل است. فرزند سومم دانشجوی رشته پزشکی عمومی است. فرزند چهارم هم با ۲۳ سال سن پسر و دانشجوی رشته دکترای دامپزشکی است. از خدای بزرگ به خاطر نعمت داشتن چنین فرزندانی سپاسگزارم. واز رابطه آنها با خودم راضی هستم رابطه من با آنها را باید از خودشان پرسید ولی فکر می کنم مقداری مرا سخت گیر بدانند.

خاطره‌ای از دوران تحصیل در ذهنتان دارید که برایتان بسیار جذاب باشد؟
دوران طولانی تحصیل در رشته پزشکی سرشار از خاطره است. من ۱۴ ترم نماینده دانشجویان  همکلاسی و نیز  دبیر انجمن اسلامی دانشکده پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بوده و از آن دوران خاطرات بسیاری در ذهن دارم. اما جذاب ترین خاطره ام داوطلبی در پنجمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کرمانشاه است که در دوران دانشجویی ام اتفاق افتاد که فراز و نشیب زیادی برایم داشت و درس های زیادی از آن آموختم هرچند که موفق نشدم به مجلس راه یابم ولی مسیر زندگی ام را دگرگون کرد

از سال ۱۳۹۵ چه خاطرات تلخ و شیرینی دارید؟
دو خاطره شیرین در سال ۹۵ دارم. هر دو مربوط به ازدواج پسر بزرگ و دختر بزرگم است. که از این اتفاق  بسیار خوشحالم. اما دو خاطره بسیار تلخ از سال ۹۵ به یاد دارم. یکی ارتحال ناگهانی آیت الله فقید هاشمی رفسنجانی بود که مرا بسیار متاثر کرد و در این روزها جای ایشان را به عنوان یار رهبری و خادم ملت خالی می بینم، خدایشان رحمت کند و دیگری حادثه شهادت آتش نشانان در ساختمان پلاسکو بود.

با توجه به اینکه در حوزه فرهنگی فعالیت می‌کنید کتاب، موسیقی و یا فیلم مورد علاقه‌ شما چیست؟
علی رغم فعالیت‌های سیاسی بسیاری که داشته‌ام سبقه غالب شخصیت خود را فرهنگی می‌دانم زیرا فرهنگ را زیربنا و نماد اصالت هر جامعه ای می‌دانم. من به کتب حوزه دین و معرفت و نیز کتب تاریخی به ویژه آثار استاد شهید مطهری علاقه زیادی دارم.  موسیقی را عامل تعالی روح و روان انسان می‌دانم همانطور که امام راحل فرمودند هنر عبارت است از دمیدن روح تعهد در انسانها. اما در بین آثار موسیقی بیشتر به موسیقی اصیل و سنتی ایرانی به ویژه آثار استاد محمدرضا شجریان علاقه زیادی دارم در مورد فیلم ها هم به فیلم های تاریخی علاقه دارم مثل فیلم عمر مختار و یا فیلمی که در مورد زندگی امیر کبیر ساخته شده است.

برای ایام عید برنامه‌ تفریحی دارید؟

برنامه خاص و یا مسافرتی پیش بینی نکرده‌ام سعی میکنم صله ارحام به جای بیاورم  که از بهترین تفریحات است.

شما اگر معاون فرهنگی و دانشجویی نبودید دوست داشتید در چه عرصه‌ای فعال باشید و چه سمتی داشته باشید؟
 علاقه ام فعالیت درحوزه فرهنگی و دانشجویی است ولی اگر امکان کار فرهنگی نبود همان پرداختن به حوزه بهداشت و درمان را که متاسفانه مدتی است که از آن فاصله گرفته ام انتخاب می کنم.

در پایان صحبتی با دانشجویان دارید؟
از دانشجویان عزیز که آنها را کمتر از فرزندانم دوست ندارم می‌خواهم مسیر آینده زندگی شان را با تعمق و مداقه انتخاب کنند چون زمان و عمر که از دست رفت دیگر قابل بازگشت نخواهد بود لذا امیدوارم راهشان را برای آینده خود و کشور درست انتخاب نمایند و دراین راه از هیچ کوششی فرو گذار نباشند در پایان از فرصتی که برای این مصاحبه فراهم کردید سپاسگزارم و از زحماتتان در سایت وزین مفدا تشکر می‌کنم سلامت پیروز و سربلند باشید.
بسیار سپاسگذارم که وقت خود را در اختیار ما قرار دادید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.