شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰

فعالیت‌های جهادی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در ایام شیوع کرونا تشریح شد؛

از پایش سلامت بیماران مبتلا به ام‌اس تا راه‌اندازی کمپین آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد

دکتر دادخواه

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، به اجرای طرح پایش سلامت بیماران ام‌اس با تلاش پویش دانشجویی مقابله با کرونای اردبیل اشاره کرد و گفت: این طرح به مدت پنج روز از روز ۱۰ خردادماه لغایت ۱۴ خردادماه امسال، هر روز به تعداد ۶ نفر دانشجو (۳ نفر آقا و ۳ نفر خانم) اجرا شد. همچنین دانشجویان دانشگاه با راه‌اندازی کمپینی با همکاری ستاد دیه استان اردبیل تلاش می‌کنند، فعالیتی در راستای آزادسازی زندانی جرایم مالی غیرعمد که به دلیل مشکلات ناشی از کرونا دچار مشکل شده است، انجام دهند.

دکتر بهروز دادخواه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ضمن تشریح فعالیت‌های جهادی دانشجویان این دانشگاه در راستای مبارزه با ویروس کرونا  گفت: بدون شک تقویت و ارتقای مسؤولیت اجتماعی دانشجویان مهم‌ترین رسالت و هدف معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل است و خوشبختانه در چند ماه اخیر دانشجویان با احساس تعهد و مسؤولیت، اقدامات جهادگونه‌ای در مقابله با ویروس کرونا انجام دادند که این فعالیت‌ها ستودنی است.

وی اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع آن در استان اردبیل، پویش دانشجویی مقابله با کرونا استان و کانون سلامت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اقدامات قابل توجهی در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، فرهنگ سازی، توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده، توزیع بسته‌های غذایی در بین اقشار کم درآمد، برگزاری اردوی جهادی سلامت در روستاهای پرخطر از نظر شیوع کرونا، راهپیمایی کرونایی در سطح شهر و چندین برنامه دیگر را انجام داده‌اند.

دادخواه اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های معاونت فرهنگی و  دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، توجه به تحقق موضوع "پاسخگویی دانشگاه در قبال نیازهای جامعه" است که سعی داریم برنامه‌های صورت گرفته با هدف خدمات‌رسانی به مردم و رفع نیازهای جامعه به ویژه اقشار کم درآمد و آسیب پذیر باشد.

برنامه‌های ویژه‌ای برای تقویت مسؤولیت پذیری دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل داریم

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل یادآور شد: تلاش داریم  مسؤولیت پذیری دانشجویان، کارکنان و اساتید در این رابطه افزایش پیدا کرده و به این ترتیب، با احصاء نیازهای جامعه بتوانیم فعالیت‌های مناسب و هدف‌مندی را در قبال پاسخگویی به نیازهای جامعه انجام دهیم و برنامه‌های ویژه‌ای برای تقویت وظیفه مسؤولیت پذیری دانشگاه در قبال جامعه داریم.

دادخواه به مهم‌ترین برنامه‌های اجرا شده دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در زمان شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: راهپیمایی کرونایی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در سطح شهر از جمله برنامه‌های فرهنگی در ارتباط با موضوع کرونا بود. این راهپیمایی به مدت یک هفته و با حضور دانشجویان داوطلب کانون سلامت در خیابان‌های پرتردد و محلات شلوغ شهر اردبیل با هدف آگاه‌سازی مردم از خطرات شیوع بیماری کرونا و اقدامات پیشگیرانه برای مبارزه با این ویروس منحوس برگزار شد.

این مقام مسؤول افزود: همچنین دانشجویان در این راهپیمایی بنرهایی در دست داشتند که حاوی پیام‌های «تهدید بسیار بالای ویروس کرونا برای مردم در شرایط فعلی»، «رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی» ، «وضعیت بسیار سخت کادر درمان» و « لزوم استفاده از ماسک» بر روی آن‌ها نقش بسته بود.

وی افزود: همزمان با برپایی مراسم عزاداری بر اساس سنتی دیرینه در سالروز شهادت حضرت مسلم بن عقیل (ع) در محله عالی‌قاپو اردبیل، دانشجویان داوطلب کانون سلامت با "راهپیمایی کرونایی" در این محل نیز، ضمن یادآوری رعایت نکات بهداشتی در بین عزاداران ماسک توزیع کردند.

توزیع بسته‌های غذایی در مناطق محروم اردبیل

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل همچنین به فعالیت‌های جهادی کانون خیریه و سلامت این دانشگاه اشاره کرد و گفت: توزیع بسته‌های غذایی در مناطق محروم یکی از اقدامات مهم جهادگران در ماه‌های اخیر بود که خوشبختانه به تحقق پیوست.

دادخواه افزود: کانون « خیریه» به همراه « گروه جهادی شهید علی سیفی کانون سلامت» دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به مناسبت دهه کرامت، اقدام به توزیع بسته غذایی در بین نیازمندان مناطق محروم کرد. همچنین پخش ۳۰۰ بسته غذایی شامل روغن و دو  عدد مرغ در این فعالیت جهادی به انجام رسید.

دادخواه افزود: این بسته‌های غذایی به مناسبت دهه کرامت و در راستای مرحله دوم کمک مؤمنانه در محلات سلمان آباد، میراشرف، مسکن مهر، کلخوران، کریم آباد، جین کندی، و ایران‌آباد شهر اردبیل پخش شد.

برگزاری نخستین جشنواره کشوری کرونا کست در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به برگزاری نخستین جشنواره کشوری کرونا کست در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: نخستین جشنواره کشوری کروناکست با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد که بیش از ۹۰ پادکست واجد شرایط از ۳۷ دانشگاه علوم پزشکی کشور در مرحله داوری استانی و کشوری (در دو مرحله) این جشنواره مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: همچنین آثار برتر در بخش‌های گویندگی، صدابرداری، تدوین، نویسندگی و پادکست برتر معرفی شدند. ضمن اینکه جشنواره کشوری «کرونا کست» (پادکست دانشجویی با موضوع کرونا) در راستای «پویش دانشجویی مقابله با کرونا» و با هدف فرهنگ‌سازی مقابله باویروس کرونا با حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و به همت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ویژه دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد.

راه اندازی کمپین اهدای خون

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردیبل به راه‌اندازی کمپین اهدای خون در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: کمپین اهدای خون از طرف دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل راه اندازی شده و قرار بر این است که دانشگاهیان با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و با حضور در سازمان انتقال خون اردبیل، در این امر خداپسندانه مشارکت داشته باشند.

ضدعفونی و گندزدایی خوابگاه‌های دانشجویی برای پذیرش دانشجویان در سال تحصیلی جدید

ادخواه بر لزوم اجرای پروتکل‌های بهداشتی در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برای میزبانی شایسته از دانشجویان تاکید کرد و گفت: خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اجرای کامل پروتکل‌ها  و دستورالعمل‌های بهداشتی آماده میزبانی از دانشجویان دانشگاه بوده و ضدعفونی و گندزدایی خوابگاه‌ها به طور مرتب انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به منظور ضدعفونی کردن دست‌ها، مایع ضدعفونی کننده دست در محل‌های مختلف خوابگاه به صورت پدالی نصب شده و دانشجویان خوابگاهی می‌توانند از این مایع برای ضدعفونی کردن دست‌های خود استفاده کنند. به منظور بررسی نحوه اجرای این پروتکل‌های بهداشتی، کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان اردبیل با حضور در خوابگاه‌های دانشجویی این موضوع را بررسی و ارزیابی کردند که اقدامات انجام شده مورد تایید کارشناسان بهداشت بود. ضمن اینکه ضدعفونی کردن خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه با نظارت معاونت امور بهداشتی و همکاری سازمان آتش نشانی شهرداری اردبیل به انجام رسید.

اجرای طرح پایش سلامت "بیماران ام‌اس" به همت پویش دانشجویی مقابله با کرونا اردبیل

دادخواه به اجرای طرح پایش سلامت بیماران ام‌اس با تلاش پویش دانشجویی مقابله با کرونای اردبیل اشاره کرد و گفت: این طرح به مدت پنج روز از روز ۱۰ خردادماه لغایت ۱۴ خردادماه امسال، هر روز به تعداد ۶ نفر دانشجو (۳ نفر آقا و ۳ نفر خانم) اجرا شد.

وی گفت: در جریان اجرای این طرح، جمعا ۳۰ نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در روستاهای تابعه استان اردبیل از جمله روستاهای بخش کورائیم و شهرستان نمین و در محدوده داخل شهر در این طرح فعالیت کردند. در این طرح خدماتی مانند تست فشارخون، تست قند خون، تب سنجی و اکسیژن سنجی خون انجام گرفت. همچنین طرح پایش سلامت بیماران ام‌اس زمین گیر و بدحال با هدف جلوگیری از مراجعه این افراد به مراکز درمانی و کاهش خطر ابتلا به بیماری کرونا، انجام شد.

اجرای طرح غربالگری روستاهای پرخطر کرونایی شهرستان اردبیل

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به اجرای طرح غربالگری روستاهای پرخطر کرونایی شهرستان اردبیل گفت: طرح غربالگری روستاهای پرخطر کرونایی شهر اردبیل در روستای جبه‌دار بخش ثمرین شهرستان اردبیل با هدف آگاه‌سازی، غربالگری و شناسایی با محوریت کرونا برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: در این اردوی یک روزه که روز پنج‌شنبه اول خرداد ماه برگزار شد، ۲۰ نفر از اعضای پویش دانشجویی مقابله با کرونا به غربالگری، آموزش و اطلاع رسانی بیماری کرونا در این روستا پرداختند. در این طرح که بیش از ۲۵۰خانوار غربالگری شدند، جهادگران کانون سلامت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل پس از شرح حال گیری و ارائه پمفلت و بروشور در زمینه کرونا، به تب سنجی اعضای خانواده پرداخته و در آخر نیز موارد مشکوک به مراکز درمانی معرفی شدند.

راه اندازی کمپین آزادسازی زندانی جرایم مالی غیرعمد توسط دانشجویان

دادخواه همچنین با بیان اینکه کمپین آزاد سازی زندانی جرایم مالی غیرعمد توسط دانشجویان در دانشگاه راه‌اندازی شد، خاطرنشان کرد: با توجه به فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع)، دانشجویان دانشگاه با راه‌اندازی کمپینی با همکاری ستاد دیه استان اردبیل تلاش می‌کنند، فعالیتی در راستای آزادسازی زندانی جرایم مالی غیرعمد که به دلیل مشکلات ناشی از کرونا دچار مشکل شده است، انجام دهند.

برگزاری مسابقه خاطره نویسی کرونا 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به برگزاری مسابقه خاطره نویسی با موضوع کرونا اشاره کرد و گفت: مسابقه خاطره نویسی کرونا از اهمیت و ارزش بسیاری برخوردار است چرا که روایت‌گر تجربیات زیسته و ایثارگری‌های کادر درمان و دانشجویان در خط مقدم مبارزه با بیماری منحوس کرونا است که فداکارانه در این راه به صورت شبانه‌روزی تلاش می‌کنند.

 وی افزود: در راستای ارج نهادن به زحمات کادر درمان و برای ماندگاری ایثارگری‌های صورت گرفته، خاطرات ارسال شده به این مسابقه در قالب یک کتاب به چاپ می‌رسد.

برگزاری وبینار مراقبت‌های ویژه تنفسی در بیماران مبتلا به کووید ۱۹

دادخواه با اشاره به اینکه وبینار مراقبت‌های ویژه تنفسی در بیماران مبتلاء به کووید ۱۹ برگزار شد، اظهار کرد: این وبینار به همت انجمن علمی  دانشجویی  پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد و در این وبینار که با استقبال دانشجویان رشته‌های مختلف پیراپزشکی و پزشکی سطح استان همراه بود، بیش از ۱۰۰ نفر ثبت نام کرده بودند.

وی اظهار کرد: با توجه به اهمیت بیماری کرونا و با هدف توانمد سازی دانشجویان و افزایش سطح اگاهی آنان از این بیماری، کارگاه مجازی "مراقبت های ویژه تنفسی در بیماران مبتلا به کووید ۱۹ (تنظیمات ونتیلاتور)" برگزار شد.

برگزاری یادواره کشوری « شهدای سلامت» در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

این مقام مسؤول همچنین به برگزاری یادواره شهدای کشوری « شهدای سلامت» در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اشاره کرد وگفت: یادواره کشوری "شهدای سلامت" با سخنرانی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل،‌ مدیر کل اوقاف و امورخیریه، خاطره گویی مدیر خدمات پرستاری بیمارستان امام، شعرخوانی استاد هادی و مداحی سید محمد عاملی به صورت مجازی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

تولید ۲۰ نوع اینفوگرافی به همت "پویش دانشجویی مقابله با کرونا" اردبیل در رابطه با کرونا ویروس

دادخواه اظهار کرد:  با تلاش پویش دانشجویی مقابله با کرونا اردبیل باموضوع کرونا ویروس، ۲۰ نوع اینفوگرافیک با هدف آگاهی بخشی به مردم درخصوص این بیماری ساخته شد. کمیته تولید محتوای علمی "پویش دانشجویی مقابله با کرونا" اردبیل به منظور افزایش سطح آگاهی مردم و دانشجویان، ۲۰ نوع اینفوگرافیک در حوزه مسائل مرتبط با ویروس کرونا تولید کرده است.

وی گفت: مراقبت از سالمندان در مقابل کرونا ویروس، نحوه صحبت کردن با کودکان در رابطه با کرونا ویروس، راه‌های پیشگیری، نحوه انتقال و نحوه نگهداری از وسایل شخصی از جمله موضوعاتی بوده که نسبت به تولید اینفوگرافیک اقدام شده است.

برگزاری مسابقه مجازی "ترجمه مطالب آموزشی سازمان بهداشت جهانی" در خصوص ویروس کرونا

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: مسابقه مجازی ترجمه پوستر و متون علمی آموزشی سازمان بهداشت جهانی با محوریت ویروس کرونا در صفحه اینستاگرام کانون زبان انگلیسی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به مدت ۲ ماه برگزار شد.

وی گفت: این مسابقه با هدف تداوم برنامه‌های آموزشی کانون زبان انگلیسی در دوران قرنطینه و افزایش اطلاعات دانشجویان نسبت به ویروس کرونا و آگاهی از صحت و صدق شایعات موجود در این زمینه، به صورت مجازی در صفحه اینستاگرام کانون زبان انگلیسی اجرا شد.

برگزاری جشنواره فرهنگی هنری « ترم کرونایی»  در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

دادخواه  به برگزاری جشنواره فرهنگی هنری « ترم کرونایی» در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اشاره کرد و گفت: این مسابقه دارای ۶ بخش متشکل از عکاسی، کاریکاتور و نقاشی، مقاله نویسی، طراحی پوستر، شعر نویسی و فیلم سازی بود، که از بین ۵۰ نفر شرکت کننده در این مسابقه، در هر بخش ۳ نفر و در کل ۱۸ نفر از شرکت کنندگان، برگزیده این مسابقه شدند.

وی همچنین با اشاره به اجرای  رزمایش "همت دانشجویانه - کمک مؤمنانه" در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار کرد: در راستای لبیک به پیشنهاد مقام معظم رهبری در رابطه با تأمین اقلام غذایی نیازمندان در ماه مبارک رمضان، رزمایش "همت دانشجویانه - کمک مومنانه" با عنوان "سی شب شصت خانه" در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اجرا شد. بر اساس این طرح، با هماهنگی به عمل آمده توسط مدیریت فرهنگی دانشگاه، هر یک از کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی یک روز از ماه مبارک رمضان به تأمین اقلام و بسته‌های خوراکی مورد نیاز دو  خانوار نیازمند اقدام کرده و این بسته‌ها توسط فعالان پویش دانشجویی مقابله با کرونا و با هماهنگی کمیته امداد اردبیل توزیع شد.

دادخواه افزود:  این بسته غذایی شامل برنج و قند (هر کدام یک کیلو)، مرغ، خرما، تخم مرغ، پنیر، روغن، رب گوجه، شیر و تن ماهی است که به صورت مستمر، در طول ماه مبارک رمضان در بین خانواده‌های نیازمند پخش شد.

اقلام بهداشتی و خوراکی در مرکز سالمندان امید سبز اردبیل توزیع شد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، توزیع اقلام بهداشتی و خوراکی در مراکز سالمندان امید سبز اردبیل را از دیگر اقدامات جهادی در ایام کرونا عنوان کرد و گفت: این برنامه خداپسندانه به همت "پویش دانشجویی مقابله با کرونا" و با همکاری جمعی از کانون‌های فرهنگی عضو این پویش از جمله کانون خیریه بارش مهر، کانون قرآن و عترت و کانون سلامت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تحت عنوان پویش "سفره‌های چشم انتظار حضرت قائم (عج)"، برگزار شد.

وی گفت: بسته بندی و پخش بسته‌های بهداشتی و خوراکی شامل میوه، جهت پخش در مرکز سالمندان امید سبز اردبیل به ارزش ۱۰ میلیون ریال در سالروز میلاد امام زمان (عج) به انجام رسید. این بسته‌ها شامل وایتکس، ماده ضدعفونی دست، میوه و تنقلات بود که توسط دانشجویان توزیع شد.

اهدای اقلام بهداشتی و خوراکی به مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست امام رضا(ع) اردبیل

دادخواه با بیان اینکه اقلام بهداشتی و خوراکی به مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست امام رضا (ع) اردبیل اهداء شد، گفت: این اقدام خیرخواهانه تحت عنوان پویش سفره‌های چشم انتظار حضرت قائم (عج) و با تلاش دانشجویان عضو پویش دانشجویی مقابله با کرونا انجام شد که مواد خوراکی و اقلام بهداشتی به ارزش ۱۰ میلیون ریال، به مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست امام رضا (ع) اردبیل اهداء شد.

وی اظهار کرد: پک اهدایی شامل شامپو، مایع ظرفشویی و دستشویی، پودر لباسشویی ماشینی و دستی، صابون، وایتکس، ماده ضدعفونی دست، لوازم التحریر و خوراکی بود.

بیش از ۵۰ بسته حمایت غذایی و بهداشتی در مناطق کم برخوردار اردبیل توزیع

وی همچنین به توزیع بیش از ۵۰ بسته حمایت غذایی و بهداشتی در مناطق کم برخوردار اردبیل اشاره کرد وگفت: این برنامه خداپسندانه به همت "پویش دانشجویی مقابله با کرونا" و با همکاری جمعی از کانونهای فرهنگی عضو این پویش از جمله کانون خیریه بارش مهر، کانون قرآن و عترت و کانون سلامت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تحت عنوان پویش "سفره‌های چشم انتظار حضرت قائم (عج)"، برگزار شد.

دادخواه ادامه داد: بسته بندی و پخش بیش از ۵۰ بسته حمایت غذایی و بهداشتی جهت پخش در مناطق کم برخوردار اردبیل به ارزش پنجاه میلیون ریال در سالروز میلاد امام زمان (عج) به انجام رسید. این بسته‌های غذایی و بهداشتی شامل مرغ، تن ماهی، روغن مایع، ماکارونی، وایتکس، سویا، چای، رب گوجه فرنگی، قند، الکل ضدعفونی دست، ماسک و پمفلت آموزشی بود که توسط دانشجویان توزیع شد.

حضور داوطلبانه اعضای انجمن علمی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در نقاهتگاه بیماران کرونایی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار کرد: دانشجویان رشته پرستاری دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم‌ پزشکی اردبیل طی یک حرکت داوطلبانه جهت حضور در نقاهتگاه‌های بیماران کرونایی اعلام آمادگی کردند. در این راستا، اعضای انجمن علمی دانشجویی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در قالب "پویش دانشجویی مبارزه با کرونا" در محل نقاهتگاه زنان و مردان بیماران کرونایی اردبیل مشغول به ارائه خدمات درمانی شدند.

وی خاطرنشان کرد: اعضای انجمن‌ علمی دانشجویی پرستاری در شیفت‌های کاری مختلف در نقاهتگاه زنان واقع در پشت بیمارستان امام رضا (ع) و نقاهتگاه مردان حضرت زینب(س)  به ارائه خدمات پرستاری به بیماران مبتلا به ویروس کرونا و در حال بهبود پرداختند.

راه‌اندازی کارگاه تولید "محافظ صورت" در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

دادخواه همچنین به راه‌اندازی کارگاه تولید محافظ ضورت در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: به همت « پویش دانشجویی مقابله با کرونا»  دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و مشارکت فعالانه اعضای کانون سلامت دانشگاه، کارگاه تولید "شیلد" (محافظ صورت) با ظرفیت تولید روزانه هزار عدد شیلد در دانشگاه راه‌اندازی شد. این کارگاه به منظور تأمین نیاز کادر درمانی استان اردبیل ایجاد شد.

دادخواه با اشاره به برپایی ایستگاه سلامت در سه منطقه پرتردد شهر اردبیل با  مشارکت ۴۰ نفر از دانشجویان، اظهار کرد: ارائه مشاوره، پخش پوستر و پمفلت آموزشی راه‌های پیشگیری از کرونا ویروس در ایستگاه ها، مغازه‌های سطح شهر و نیز پخش دستکش در بین مردم از دیگر اقدامات جهادی در ماه‌های اخیر بوده است.

وی با اشاره به ضدغفونی سطوح ناوگان حمل و نقل شهری و مغازه‌های بازار اردبیل توسط ۳۰ نفر از دانشجویان گفت: دانشجویان جهادگر به  تهیه ملزومات ضد عفونی کننده، پاکسازی سطوح مغازه‌های بازار، ناوگان حمل و نقل شهری و سطوح پربرخورد مانند دستگاه‌های خودپرداز مرکز شهر پرداختند.

 همکاری در اجرای طرح سامانه پاسخگویی ۴۰۳۰

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به مشارکت دانشجویان در اجرای طرح سامانه پاسخگویی ۴۰۳۰ اشاره کرد وگفت: با همکاری کانون سلامت دانشگاه و مرکز مشاوره ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)  و وزارت بهداشت، یکصد نفر از دانشجویان در این طرح مشارکت کردند. دانشجویان پزشکی، پرستاری، پیراپزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، بهداشت و ... به صورت ۲۴ ساعته و فعال در حال پاسخگویی به سؤوالات مردم در زمینه کرونا ویروس بودند.

وی همچنین به  فعالیت میدانی در راستای ضدعفونی شهر اردبیل توسط ۲۰ نفر از دانشجویان اشاره کرد و گفت: ضدعفونی سطوح پربرخورد شهر اردبیل مانند پمپ بنزین‌ها و  ایستگاه‌های اتوبوس از جمله اقدامات در ماه‌های اخیر بوده است. همچنین توسط کانون سلامت دانشگاه، ۲۰۰ لیتر مواد شوینده ضدعفونی کننده به یکی از محلات شهر اردبیل توزیع شد.

دادخواه با اشاره به بسته بندی و توزیع بیش از ۲ هزار پک بهداشتی در مناطق حاشیه شهر اردبیل گفت: بسته بندی و توزیع بیش از دو  هزار پک بهداشتی در مناطقه حاشیه شهر اردبیل با مشارکت حدود ۲۰ نفر از دانشجویان و به همت کانون سلامت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل انجام شد. همچنین با تلاش بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان، مواد ضدعفونی کننده در مناطق محلوم شهر اردبیل توزیع شد.

مشارکت در سامانه پاسخگویی ۱۹۰

معاون فرهنگی ودانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به مشارکت دانشجویان در سامانه پاسخگویی ۱۹۰ در ایام کرونایی اشاره کرد وگفت: پویش دانشجویی مقابله با کرونا با همکاری سایر معاونت‌ها از جمله مرکز اورژانس اردبیل این طرح را اجرا کرد. همچنین در اجرای این طرح ۴۰ نفر از دانشجویان مشارکت کردند. این طرح از  اول فروردین ۹۹ هر روز به‌صورت سه  شیفت از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ شب با همکاری اعضای کانون سلامت اجرا شد./ انتهای پیام

کدخبرنگار:۱۰۲۲۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.