دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گلستان در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کردند

اعتکاف

مراسم معنوی اعتکاف همزمان با سراسر کشور، با حضور دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گلستان به میزبانی دانشگاه های علوم کشاورزی و گلستان برگزار شد.

به گزارش مفداگلستان، دکتر علیرضا احمدی معاون فرهنگی و دانشجویی در حاشیه برگزاری این مراسم گفت: اعتکاف فرصتی گرانبها برای گریز از هوای نفس و فرار از اشتغالات زندگی و فرصتی برای سلوک و زدودن زنگارهای شیطانی از آیینه دل و خلوت با معبود، طلب استغفار، و هنگامه تحول است.
دکتر احمدی افزود: فرد معتکف باید در انزوای وجود خویش در آثار صنع پروردگارش با دیده عبرت بیندیشد و با سوز دل و اشک دیده، باطن خود را از زنگار گناهان بشوید و خانه دل را مصفای حضور خالق هستی بخش سازد تا جسم و جان او پرورش یافته و به سعادت و کمال واقعی رهنمون گردد.
قنبر روحی مدیر فرهنگی دانشگاه نیز اعتکاف را از نظر اسلام، فرصتی برای بازگشت به خویش و خدای خویش دانست و افزود: اعتکاف بستر مناسب اندیشه، تفکر، خردورزی است و شکی نیست که جامعه علمی و دانشگاهی ما با توجه به مسئولیت حساس خود، بیش از دیگران به این خودسازی و بازگشت نیاز دارد.
مراسم معنوی اعتکاف با حضور ۲۷ نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گلستان از تاریخ ۲۲-۰۱-۹۶ لغایت۲۴-۰۱-۹۶ در مراسم متمرکز استانی به میزبانی دانشگاه های علوم کشاورزی و گلستان برگزار شد.

شایان ذکر است: برنامه های مختلف تربیتی و معنوی نظیر اقامه نماز جماعت، سخنرانی های مذهبی، جلسات پرسش و پاسخ، قرائت ادعیه و مناجات ها و ختم گروهی قرآن کریم برای معتکفین  برگزارگردید

.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.