سه‌شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵

نشست ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد

ستاد اقامه نماز تربت حیدریه

نشست هم اندیشی ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با حضور حداکثری اعضا در سالن همایش های ابن سینا برگزار شد. تکمیل بانک جامع اطلاعاتی از فضای نمازخانه های دانشگاه، برگزاری کارگاه های آموزشی حوزه نماز، بحث و بررسی در خصوص تفاهم نامه اقامه نماز میان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه و ستاد اقامه نماز استان و بومی سازی آن از دیگر مسائل طرح شده در این نشست بود.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، نشست هم اندیشی ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با حضور حداکثری اعضا در سالن همایش های ابن سینا برگزار شد.

دکتر حسین ابراهیمی پور، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه و رئیس ستاد در ابتدای این نشست،  ضمن اشاره به سند راهبردی اقامه نماز و ضرورت نگاه اصولی به نمازخانه های مراکز تحت پوشش دانشگاه گفت: باید الزامات موجود در راستای برخوداری از نمازخانه های معطر به عطر معنویت در فضای فرهیخته دانشگاه تعریف شده باشد.

وی با اشاره به متمرکز شدن فعالیت های این ستاد در راستای کمک هرچه بیش به ارتقاء بیش از پیش کیفیت نماز و نمازخانه ها و درک بهتر حضور همه دانشگاهیان در محیط ارتباط با معبود، بیان کرد: زیبایی شناسی فضای نمازخانه ها و برخورداری از نمازخانه های زیبا یک اصل برای این ستاد است.

رئیس ستاد اقامه نماز در ادامه  ارتقا جایگاه نماز را به واسطه حضور حداکثری و ارزشمند دانشجویان، پرسنل، اعضای هیات علمی و اساتید در نمازخانه دانست و گفت: باید تمرکز جلسات ستاد معطوف به فراهم سازی بسترهای مطلوب در راستای حضور ارزشمند دانشگاهیان در فضای نماز باشد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسین صافدل، سرپرست دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه نیز در ادامه این نشست با اشاره به آیه «الَّذینَ إِن مَکَّنّاهُم فِی الأَرضِ أَقامُوا الصَّلاةَ» گفت: خداوند متعال برای انسان بر روی زمین، جایگاه ارزشمند و والای خلیفه اللهی را درنظرگرفته و یکی از ملزومات دست یافتن به این مقام و صالح بودن در درگاه ایزد متعال، برپادارندگی نماز خوانده شده است.

وی با بیان این که تعبیر عبارت «مَکَّنّاهُم» برای انسان حساس و بالابرنده بوده و در همین راستا، اقامه نماز به عنوان زمینه ای برای معراج مومن در احادیث آمده، تصریح کرد: مسئله نماز به عنوان یک فریضه مقدس بایستی مورد توجه بوده و برنامه ها، معطوف و منعطف به ترویج فرهنگ اقامه نماز باشد.

دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه با بیان این که نیاز امروز مدافعان سلامت برخورداری از سلامت روحی توام با بهره مندی از سلامت جسمانی بوده و همگامی این دو با یکدیگر تکمیل کننده انسان کامل است و او را در مسیر معنویت قرار می دهد، ابراز کرد: سخن از فریضه نماز در عرصه سازندگی روح و شخصیت انسان قرار می گیرد و در این باب، مسئولین سنگین بر دوش ما قرار گرفته است.

شایان ذکر است؛ تکمیل بانک جامع اطلاعاتی از فضای نمازخانه های دانشگاه، برگزاری کارگاه های آموزشی حوزه نماز، بحث و بررسی در خصوص تفاهم نامه اقامه نماز میان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه و ستاد اقامه نماز استان و بومی سازی آن از دیگر مسائل طرح شده در این نشست بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.