دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶

رئیس تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد؛

"نخستین دوره مسابقات شطرنج آنلاین دانشجویان" کشور در بوشهر برگزار می‌شود

کمالی/ بوشهر

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن تشریح برنامه‌های این دانشگاه به مناسبت هفته تربیت بدنی گفت: نخستین دوره مسابقات شطرنج آنلاین ویژه دانشجویان دختر و پسر روز سه‌شنبه ۲۹ مهرماه برگزار خواهد شد.

علی کمالی در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: متقاضیان برای شرکت در این مسابقه تا ساعت ۱۲ ظهر روز سه‌شنبه ۲۹ مهرماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام اقدام کنند و در پایان به نفرات برتر جوایزی از سوی دانشگاه تعلق خواهد گرفت.

وی به مفاد آیین نامه برگزاری مسابقات شطرنج آنلاین اشاره کرد و گفت: زمان برگزاری مسابقه ۵ دقیقه است و این رقابتها به صورت رسمی ( ریتد اینترنتی) برگزار می‌شود و بر روی «ریتینگ» بازیکنان در سایت «لیچس» تاثیرگذار خواهد بود. ضمن اینکه هیچ بازیکنی حق استفاده از موتورهای شطرنج را ندارد از این رو در صورت عدم رعایت این مورد، بازیکن خاطی حذف شده و رده‌بندی جدید اعلام می‌شود و نیز از گرفتن جایزه محروم خواهد شد.

برگزاری کلاس اولیه با ورزش یوگا به صورت مجازی

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همچنین از برگزاری کلاس اولیه با  ورزش یوگا به صورت مجازی ویژه آقایان و خانم‌ها خبر داد و گفت: به مناسبت هفته تربیت بدنی ، انجمن ورزشی دانشگاه پیام نور بوشهر با همکاری هیات ورزش‌های همگانی و اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و همچنین هیات ورزش‌های دانشگاهی استان اقدام به برگزاری این کلاس کرده است.

وی اظهار کرد: فاطمه صابری، مدرس و مربی یوگا و مسؤول کمیته یوگا استان بوشهر، مباحث آموزشی را به شرکت کنندگان انتقال می‌دهد.

کمالی افزود: محورهای این کلاس آموزشی، شناخت ورزش یوگا به صورت عمومی و همچنین روند اخذ مجوز مربیگری و نیز کاهش استرس با تنفس‌های یوگایی است و زمان برگزاری این وبینار آموزشی روز سه‌شنبه ششم آبان ماه ساعت ۱۰ صبح است.

مسابقات طناب زنی و روپایی به صورت مجازی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همچنین از برگزاری مسابقات طناب زنی و روپایی به صورت مجازی در این دانشگاه به مناسبت هفته تربیت بدنی خبر داد و گفت: این مسابقات ورزشی ویژه دانشجویان دختر و پسر دانشگاه است و زمان برگزاری این مسابقات ۲۸ مهر ماه از ساعت ۷ تا ۱۴ و ۳۰ دقیقه است.

وی به شرایط شرکت در این همایش ورزشی اشاره کرد و گفت: هر دانشجو می‌تواند تنها در یک رشته ورزشی شرکت کند وهر ورزشکار شرکت کننده حق ارسال تنها یک فیلم از مهارت انجام شده را دارد و دریافت فیلم‌ها تنها در بازه زمانی مشخص شده پذیرفته خواهد شد و فیلم‌هایی که مطابق با ضوابط تعیین شده نباشد، مورد قضاوت و داوری قرار نخواهد گرفت.

کمالی گفت: در پایان این مسابقات، به دانشجویانی که موفق به کسب مقام شوند جوایزی نقدی اهداء خواهد شد اما هدف اصلی از برگزاری این مسابقات ایجاد نشاط، شادابی وتحرک در میان دانشجویان و افزایش میل و انگیزه آنها به ورزش و فعالیت‌های جسمی بخصوص در ایام کرونایی است.

کلاس آشنایی با ابزار « تی‌آر ایکس» به مناسبت هفته تربیت بدنی در بوشهر

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همچنین از برگزاری کلاس آشنایی با ابزار « تی آر ایکس» ویژه آقایان و خانم‌ها به مناسبت هفته تربیت بدنی خبر داد و گفت: به مناسبت این هفته، انجمن ورزشی دانشگاه پیام نور بوشهر با همکاری هیات ورزش‌های همگانی و اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و نیز هیات ورزش‌های دانشگاهی استان اقدام به برگزاری این کلاس آموزشی به مربیگری محمد مهدی بارونی کرده است.

کمالی ضمن گرامیداشت هفته تربیت بدنی گفت: ورزش، بر جنبه‌های گوناگون فرد اثرمی گذارد. حرکات ورزشی، از یکسو قدرت و توانایی جسمانی ورزشکار را افزایش می‌دهد و از سوی دیگر، باعث سلامت بدن انسان می شود. ورزش همچنین به تعادل جسم و جان آدمی می انجامد. با ورزش، انسان از روحی با نشاط برخوردار می شود و روح با نشاط، بدن را سرشار از طراوت و شادابی می سازد و البته بدن سالم هم، روح و جان را در دست یابی به مدارج کمال یاری می رساند.

وی گفت: ورزش، همان طور که بر جسم آدمی تأثیر می گذارد، بر روح و روان او هم تأثیر دارد. یکی از نتایج مفید ورزش بر روی شخصیت افراد، افزایش اعتماد به نفس است. ورزشکاران موفق، خود ساخته بوده و در برابر مشکلات، مقاوم تر هستند. از دیگر نتایج روانی ورزش، افزایش شور و نشاط ورزشکار و امید به آینده اوست.انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.