دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵

مهلت ثبت نام وبینار آموزشی"زن و افسردگی" در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه آغاز شد

سلامت روان

وبینار آموزشی "زن و افسردگی" همزمان با هفته ملی سلامت بانوان به همت اداره مشاوره سلامت روان و معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار می شود.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، وبینار آموزشی "زن و افسردگی" همزمان با هفته ملی سلامت بانوان به همت اداره مشاوره سلامت روان و معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار می شود.

زهره حسینی مشاوره امور بانوان در این خصوص گفت: سلامت زنان ضمن اینکه پایه سلامت خانواده و جامعه است از محورها و شاخص های توسعه می باشد و ارتقا سلامت و توجه به عوامل موثر بر آن می تواند مبنای برنامه ریزی های  بهینه سازی کیفیت زندگی  انان قرار گیرد. خود کار امدی مبتنی بر دانش و مهارت میزان تلاش و سطح عملکرد فردی و اجتماعی زنان را بهبود بخشیده و با عث انعطاف پذیری و تاب آوری بیشتر در زندگی می گردد.

"سمانه اسحاق زاده" در گفتگو با مفدا گفت: سلامت زنان یکی از اولویت های اساسی سلامت جامعه و اهداف توسعۀ هزارۀ سوم است چراکه عوامل مختلفی طی دوره های زندگی زنان بر سلامت جسم و روان آنها تأثیرگذار هستند. نباید فراموش کرد که تأمین و ارتقاء سلامت زنان نیاز به توجه جدی به آموزش و ارتقای آگاهی ایشان در زمینه های متعدد سلامت جسم و روان  دارد. در ایران نیز، همه ساله هفته ملی سلامت بانوان در آخرین هفته مهرماه برگزار می شود، امسال با در نظر گرفتن شرایط همه گیری کووید ۱۹ و با موضوع "سلامت زنان در دوره کرونا " برگزار می شود.

وی ادامه داد: پدر و مادر اولین و مهمترین مربیان و معلمین افراد در زندگی اند و محیط خانه اصلی ترین آموزشگاه برای فرد است. دراین بین زنان تضمین کننده سلامت خانواده از جهات گوناگون هستند و به طورمعمول مدیریت وبرنامه ریزی سلامت خانواده را هم به عهده دارند. زنان سالم، خانواده ای سالم و در نهایت جامعه ای سالم خلق خواهند کرد.

وی با تشریح نحوه ثبت نامه ادامه داد: کلیه بانوان اعم از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گروه هدف می باشند و از امروز تا پایان وقت اداری می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه، انتخاب زیر پورتال معاونت فرهنگی دانشجویی ثبت نام خود را تکمیل کنند. همچنین زمان برگزاری این کارگاه با توجه به تعداد افراد ثبت نام شده به زودی در درگاه های ارتباطی منتشر خواهد شد.

جهت ثبت نام کلیک کنید

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.