دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۳

وزیر بهداشت در آیین فارغ التحصیلی دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

دانشجویان پزشکی پس از فارغ التحصیلی هم به آموختن نیاز دارند/ رابط بودن بین خدا و سلامتی مردم، وظیفه ما در خدمت کردن به مردم را سنگین تر می کند

وزیر بهداشت

وزیر بهداشت در آیین فارغ التحصیلی دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: امروز فارغ التحصیل می شوید اما در رشته ها و گرایش های مختلف علوم پزشکی، به مطالعه، آموختن و کسب مهارت نیاز دارید. خدا را شاکریم که رابط بین او و سلامتی مردم هستیم و این وظیفه ما را سنگین تر می کند.

به گزارش مفدا، دکتر سید حسن هاشمی صبح دیروز در آیین فارغ التحصیلی دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که در برج میلاد تهران برگزار شد، از دانشجویان به عنوان بهترین سرمایه های کشور یاد کرد. 

وی گفت: زندگی مراحل مختلفی دارد درست است که امروز فارغ التحصیل می شوید اما در رشته ها و گرایش های مختلف علوم پزشکی، به مطالعه، آموختن و کسب مهارت نیاز دارید.

وزیر بهداشت با بیان اینکه خدا را شاکریم که رابطی بین او و سلامتی مردم هستیم، افزود: رابط بودن بین خدا و سلامتی مردم، وظیفه ما در خدمت کردن به مردم را سنگین تر می کند و خدمت هم باید با اخلاص باشد تا بقیه مواهب  به همراه بیاورد البته فراوانی ثروت و شهرت مذموم است و سرابی بیش نیست بنابراین خدمت کردن باعث آسایش و آرامش روح می شود.

هاشمی ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ولادت امام هشتم، به ذکر حدیثی از امام رضا(ع) پرداخت و گفت: ایشان ضمن تقدیر از افرادی که دین خدا را احیا می کنند، می فرمایند «افرادی فضیلت دارند که بعد از انجام واجبات، دل مردم را شاد کنند». 

وی افزود: امروز هر فردی که باعث شادی دل مردم و امید بخشیدن به آنها شود و در پی حل مشکلات مردم باشد در همین راه حرکت کرده و برعکس، افرادی که به دنبال  مایوس کردن مردم و القای این سخن باشند که هیچ تغییری در کشور ایجاد نشده است؛ حتی اگر در لباس خادمی مردم هم باشند، بر خلاف این مسیر حرکت کرده اند.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر لزوم انتخاب الگو در زندگی افراد، خاطرنشان  کرد: در زندگی باید به بزرگانی همچون دکتر فاضل تاسی کنید زیرا دارای سواد، مهارت، حس انسان دوستی هستند و از حقوق مردم نیز دفاع می کنند.

هاشمی گفت: امام رضا (ع) در جای دیگری می فرمایند که در رازداری به خدا تاسی کنید اما امروز در جمهوری اسلامی شاهدیم که برخی افراد به جای رازداری و پوشاندن خطاها که صفت خدا و دین خدا است، بدون اثبات جرمی در فضای مجازی و و اقعی در پی آبروریزی افراد هستند بنابراین رازداری مردم اهمیت بسیار ویژه ای به ویژه در گروه پزشکی دارد.

وی خاطرنشان کرد: امام رضا (ع) همچنین اعتقاد دارند که باید مدارا و مروت را از پیامبر اکرم(ص) آموخت زیرا این بزرگوار در برابر مخالفت ها و رفتارهای زشتی که بر علیه شان شد، مسیر مدارا و گذشت را در پیش گرفتند و همین هم دلیل گسترش اسلام در سراسر جهان شد.

وزیر بهداشت با اشاره به فراز و فرودهای فراوان در زندگی افراد، خطاب به دانشجویان گفت: از امروز باید در کنار خدمت به مردم به فکر تشکیل خانواده، اشتغال و امرار معاش باشید اما تنها راهی که هیچ گاه از آن پشیمان نخواهید شد، اعتماد و توکل به خدا است بنابراین باید در تمام لحظات زندگی به ویژه در دوران ناامیدی، به کمک خداوند اعتقاد داشته باشید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.