چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰

دبیر انجمن‌های ورزشی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار مطرح کرد:

انتظار ما از مسئولین بها دادن بیشتر به ورزش و دانشجویان فعال در عرصه تربیت‌بدنی است

بهرا دبیر انجمن ورزشی/ سبزوار

شکرالله بهرا دانشجوی رشته مهندسی بهداشت حرفه‌ای و دبیر انجمن‌های ورزشی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ضمن اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اگر بخواهید جسم را به قدرت، به زیبایی، به توانایی، به بروز قدرتها و استعدادهای گوناگون برسانید، باید ورزش کنید، افزود: ما از مسئولین انتظار داریم به ورزش و دانشجویان فعال در عرصه تربیت‌بدنی بهای بیشتری بدهند.

به گزارش مفدا سبزوار، شکرالله بهرا دانشجوی رشته مهندسی بهداشت حرفه‌ای و دبیر انجمن‌های ورزشی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار است که خواستار بها دادن بیشتر مسئولین به حوزه تربیت‌بدنی شده است. در ادامه گفتگوی خبرنگار مفدا سبزوار با این فعال عرصه ورزش را می‌خوانیم:

مفدا سبزوار: ابتدا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید از چه زمانی مسئولیت انجمن‌های ورزشی را بر عهده گرفته‌اید؟
شکرالله بهرا دانشجوی ترم هشت مهندسی بهداشت حرفه‌ای هستم.
از بهمن ماه سال 97عهده دار این مسئولیت بوده و در خدمت دانشجویان عزیز هستم.


مفدا سبزوار: سابقه فعالیت‌های خود را در رشته‌های ورزشی بیان کنید.
در دوران دبیرستان عضو تیم فوتسال منطقه بوده‌ام و هم‌اکنون هم عضو تیم فوتسال دانشگاه هستم، که سال گذشته در مسابقات سراسری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به همراه دوستانم در تیم فوتسال دانشگاه علوم پزشکی سبزوار مقام چهارم کشوری را کسب کردیم.

مفدا سبزوار: وضعیت رتبه‌آوری دانشجویان در سال تحصیلی 99-98 به چه صورت بوده است؟ چه رتبه‌های کشوری و استانی داشته‌ایم؟
بنا بود در سال 98 اکثر مسابقات بعد از بهمن ماه باید برگزار شود که متاسفانه با شروع بیماری کرونا همه مسابقات کشوری و استانی لغو شدند و دانشجویان ما علیرغم داشتن آمادگی بالا نتوانستند در مسابقات شرکت کنند. تنها مسابقاتی که برگزار شد مسابقات سراسری دانشجویان علوم پزشکی در رشته فوتسال بوده که در خزرآباد ساری برگزار شد و تیم فوتسال دانشگاه با سرمربیگری آقای رضا حارث آبادی در بین 61 تیم توانست مقام چهارم را در سطح کشور کسب کند. همچنین دانشجویان خانم در مسابقات همگانی کشوری که برگزار شد در رشته طناب زنی مقام دوم و در رشته بدمینتون مقام سوم کشوری را کسب کردند.

مفدا سبزوار: در این ایام کرونایی با توجه به مجازی بودن اکثر فعالیت‌های دانشگاه انجمن‌های ورزشی فعالیت‌های خود را به چه صورت انجام می‌دهد؟ آماده سازی دانشجویان برای مسابقات ورزشی امسال به چه صورت است؟
فعالیت‌های ورزشی هم مثل سایر فعالیت‌ها به صورت مجازی پیگیری می‌شود.
برنامه‌ها از طریق واحد تربیت بدنی به ما اعلام می‌شود و ماهم از طریق کانال تربیت بدنی در تلگرام در اختیار دانشجویان قرار می‌دهیم.

مفدا سبزوار: امسال برای تقویت فعالیت‌های انجمن‌های ورزشی چه برنامه‌هایی در نظر گرفتید؟
در این ایام مسابقات همگانی رو در حال برگزاری است که بسیاری از دانشجویان در این مسابقات شرکت کرده و ویدئوهای ضبط شده دانشجویان را برای مسئولین فرستاده‌ایم که تاکنون خوشبختانه دانشجویان دختر ما در رشته طناب‌زنی یک مقام اولی و یک مقام هشتمی کسب کرده‌اند و منتظریم تا نتایج دیگر رشته‌ها اعلام شود و امیداوریم دانشجویان شایسته سبزوار بتوانند مقام‌های برتر را کسب کنند. ما در سال جاری برنامه‌های متنوع و مختلفی را برای دانشجویان تدارک دیده‌ بودیم که متاسفانه با شرایط کنونی و تعطیلی دانشگاه بایستی مانند دیگر کانون‌ها به صورت مجازی برگزار کرده و امیدواریم با مشارکت حداکثری دانشجویان عزیز همراه شود.

انتظار ما از مسئولین بها دادن بیشتر به ورزش و دانشجویان فعال در عرصه تربیت‌بدنی است


مفدا سبزوار: در آخر بفرمایید چه انتطاراتی از دانشجویان و مسئولین دارید؟
از دانشجوهای عزیز تقاضا دارم که در برنامه‌های ورزشی که در نظر میگیریم مشارکت حداکثری داشته باشند کما اینکه تا بدین جا هم به همین صورت بوده و از همینجا از آنها تقدیر و تشکر می‌کنم.
انتظار ما از مسئولین بها دادن بیشتر به ورزش دانشگاه و بچه‌های فعال در بخش تربیت بدنی است.
در آخر جا دارد که تشکر ویژه داشته باشم از مسئولین تربیت بدنی دانشگاه(جناب دکتر رحیمی و سرکارخانم قدرتی) که در این مدت زحمات زیادی برای ورزش دانشگاه کشیدند و همیشه و در همه حال نهایت همکاری را با ما داشته‌اند.

خبرنگار: بتول نوباغی دبیر سرویس فرهنگی مفدا سبزوار

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.