شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶

مطرح شد؛

مشارکت کودکان و نوجوانان استان بوشهر در جشنواره بین المللی سیمرغ وزارت بهداشت

نشست سیمرغ بوشهر

مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: فعالیت‌های تخصصی که در زمینه کودک و نوجوان انجام شده قابل تقدیر است، با توجه به زیرساخت هایی که در کانون پرورش فکری کودک و نوجوان موجود است، می‌توانیم شاهد مشارکت قشر کودک و نوجوان در سطح استان و شهرستان‌ها و در بخش های مختلف جشنواره بین المللی سیمرغ یازدهم باشیم.

به گزارش مفدا بوشهر، دکتر اسدی راد در این نشست بیان داشت: از منظر دیگر این حق کودکان و نوجوانان بوشهر است که در سطح ملی از طریق این جشنواره مطرح شوند.  در این روزها که بیماری کرونا محدودیت هایی را به وجود آورده،  فرصت خوبی است بتوانیم با مشارکت کانون پرورش فکری شور و نشاط را به قشر نوجوان و کودک تزریق کنیم.

وی در ادامه به معرفی این دوره از جشنواره پرداخت و افزود:‌ یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ در بخش های مختلفی در حال اجراست که در سال‌های اخیر بخش ملی و بین الملل نیز به این جشنواره اضافه شده اند. امسال به طور خاص برگزارکنندگان جشنواره تاکید بر سواد و فرهنگ سلامت دارند. در این جشنواره بهترین آثار در بالاترین سطوح داوری شده و آثار جذاب و ماندگاری ثبت خواهد شد.

در ادامه سرپرست کانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان بوشهر با استقبال از جشنواره گفت: هرجایی بتوانیم به‌صورت زیرساختی برای کودکان و نوجوانان کار کنیم که منجر به عملکرد مثبت آنها شود، حتما حضور خواهیم داشت.

سمیه رسولی تصریح کرد: با توجه به پتانسل بالای کودکان و نوجوانان استان می توانیم اتفاقات نیکی را در این جشنواره رقم بزنیم.

وی همچنین در حاشیه این نشست ارائه و برگزاری وبیناری با موضوع کرونا و مراقبت های لازم و ضروری برای کودکان و نوجوانان به صورت مشترک بین کانون و دانشگاه را پیشنهاد داد.

در ادامه سوالاتی در خصوص نحوه ثبت نام، کانال های ارتباطی، تنوع و مشخصات آثارو...از سوی عباس پور کارشناس مشاور جشنواره پاسخ داده شد.

در پایان این نشست مقرر شد کارشناسی از کانون به عنوان سفیر فرهنگی جشنواره جهت ادامه روند همکاری و پیگیری موارد و موضوعات مرتبط به دبیرخانه معرفی شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.