یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۸

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز عنوان کرد؛

توسعه دانش زیست دریایی/ نیازسنجی کشوری دانش بین رشته ای در پزشکی

کلاس درس

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه طرح اولیه نیازسنجی کشوری دانش بین رشته ای در علوم پزشکی تدوین شده گفت:‌ رشته مقاطع مرتبط پس از تصویب وزارت بهداشت ایجاد می شود.

به گزارش مفدا به نقل از مهر، دکتر محمود نجابت در اجلاس معاونین آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای اجرای ماموریت های ویژه منطقه ۵، ایجاد هم افزایی در بین دانشگاههای کلان منطقه را از اولویت های این منطقه در سال ۹۶ ذکر کرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در این منطقه ۲۰ هزار و ۴۱۳ دانشجو توسط ۱ هزار و ۷۷۱ عضو هیات علمی آموزش می بینند.

وی به ماموریت های واگذار شده به این منطقه آمایشی اشاره کرد و گفت: توسعه برنامه پزشک خانواده، توسعه دانش بیوتکنولوژی و طب بازساختی و توسعه دانش بین رشته ای مرتبط با علوم پزشکی از ماموریت های واگذار شده به منطقه آمایشی ۵ است.

نجابت یادآور شد: برنامه ریزی برای برگزاری کارگاه،‌ برنامه ریزی جهت توسعه تحقیقات، برگزاری همایش طب و داروسازی سنتی مبتنی بر شواهد و برنامه ریزی برای تدوین راهنماهای بالینی از اقدامات صورت گرفته در زمینه توسعه دانش طب سنتی بوده است.

وی از برگزاری کنگره بین المللی مطالعات اجتماعی در سلامت برگزار شده به عنوان اقدامات توسعه دانش بین رشته ای مرتبط با علوم پزشکی خبر داد و گفت: در این کنگره ضمن کمک به شکل گیری شبکه ملی مطالعات اجتماعی سلامت، اولین جلسه هم اندیشی  صاحبنظران در این خصوص در محل فرهنگستان علوم پزشکی برگزار شد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه دو پروپوزال نیازسنجی کشوری دانش بین رشته ای در علوم پزشکی تدوین شده گفت:‌ برنامه های درسی در این زمینه طراحی شده که پس از تصویب وزارت بهداشت، رشته مقاطع مرتبط راه اندازی خواهد شد.

وی افزود: زیرساخت های لازم جهت توسعه دانش مرتبط با ایمنی محیط زیست در منطقه فراهم شده و تفاهم نامه هایی با نهادهای ذیربط در این زمینه منعقد شده است.

نجابت درباره اجرای بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در دانشگاههای کلان منطقه ۵ گفت: در زمینه توسعه دانش زیست دریایی برنامه های آموزشی در رشته مقاطع مختلف طراحی شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.