دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱

بیش از هفتصد میلیون ریان وام تحصیلی به دانشجویان پرداخت شد

وام دانشجویی

بیش از هفتصد میلیون ریان وام تحصیلی به ۱۳۷ نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پرداخت شد.

مسئول اداره رفاه دانشجویی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا بوشهر با اعلان این خبر گفت: در این دوره تحصیلی، مبلغ هفتصد و ۱۶ میلیون و۶۵۰ هزار ریال به ۱۲۶ نفر از دانشجویان مجرد و ۱۱ نفر از دانشجویان متأهل پرداخت شد.

سوسن سالک نژاد افزود: این میزان اعتباردر این دوره به افرادی پرداخت شده که در مرحله اول، پرونده‌های ناقص داشتند و یا بعد از اتمام دوره تحصیلی قبلی اقدام به ثبت‌نام کرده بودند.

وی اظهار داشت: به دانشجویان مجرد ماهیانه ۷۵۰ هزار ریال و به دانشجویان متأهل، ماهیانه ۹۸۰ هزار ریال و به ازای هر فرزند ۴۰۰ هزار ریال حق اولاد تعلق می‌گیرد.

مسئول اداره رفاه دانشجویی معاونت فرهنگی دانشجویی بیان داشت:  پس از گذشت یک نیمسال از شروع سال تحصیلی تا سقف اعتبارات مصوب هیأت امنا به دانشجویان واجد شرایط وام مسکن و تحصیلی تعلق می‌گیرد.

وی افزود: مدت استفاده از وام تحصیلی و مسکن در طول تحصیل با رعایت مقررات آموزش در دوره کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر ۴ نیمسال تحصیلی، در دوره کارشناسی پیوسته حداکثر ۸ نیمسال تحصیلی و در دوره دکترای عمومی حداکثر ۱۴ نیمسال تحصیلی است.

سوسن سالک نژاد افزود: به تناسب منابع موجود به دانشجویان غیربومی و دانشجویانی که در خوابگاه‌های دانشجویی سکونت نداشته باشند و پس از گذشت یک نیمسال از شروع سال تحصیلی اجاره‌نامه دارای کد رهگیری مورد تأیید ارایه دهند وام مسکن پرداخت خواهد شد.

وی تأکید کرد: پرداخت وام تحصیلی و مسکن به دانشجویان سایر مقاطع تحصیلی طبق قانون ممنوع است.

انتهای پیام/ س. ر

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.