سه‌شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۰

ادامه روند فعالیت جهادگران وزارت بهداشت در خراسان جنوبی؛

۵۰۰ نفر از اهالی مناطق محروم نهبندان مورد معاینه و غربالگری قرار گرفته‌اند

سومین روز از اردوی جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت در روستای نهبندان خراسان شمالی

چهارمین دوره اردوی جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت در روستای دهک عربخانه از توابع بخش شوسف شهرستان نهبندان در استان خراسان جنوبی در حال اجراست و تاکنون حدود ۵۰۰ نفر از اهالی روستاهای این منطقه مورد معاینه و غربالگری قرار گرفته‌اند.

به گزارش مفدا، جهادگران تا امروز سه‌شنبه که سومین روز از این اردوی جهادی است، روستاهای بمبور، فراتان، رود دره، پنهانی، هیرود و شورابه را تحت پوشش خدمات بهداشتی، درمانی و فرهنگی قرار داده‌اند.

در این اردو حدود ۳۰ نفر در قالب سه تیم در حال فعالیت هستند، یک تیم مستقر در خانه بهداشت دهک عربخانه، یک تیم سیار که در روستاهای اطراف به شناسایی، غربالگری و نوبت دهی مشغولند و تیم سوم که به امور فرهنگی و آموزشی می‌پردازند.

دانشجویانی از دانشگاه‌های علوم پزشکی قزوین، شهید بهشتی، آبادان، کرمان و یزد در این اردو مشغول به خدمت رسانی هستند که از این میان ۱۳ نفر دانشجوی دندانپزشکی و کمک دندانپزشک، ۵ نفر دانشجوی پزشکی و مابقی از رشته‌های بهداشت و مهندسی هستند که به همراه یک نفر روحانی در امور فرهنگی و آموزشی با برگزاری کلاس‌های ریاضی، هنر و قرآن به کودکان خدمات آموزشی می‌دهند.

مقرر است از فردا چهار نفر پزشک متخصص در رشته‌های زنان و زایمان، رادیولوژی، داخلی و جراح عمومی به تیم جهادی وزارت بهداشت بپیوندند. بیمارانی که نیازمند به درمان یا معاینه توسط پزشک متخصص هستند از سوی تیم غربالگری به پزشکان متخصص و در صورت نیاز به بیمارستان ارجاع داده می شوند.

گفتنی است خانه بهداشت دهک عربخانه دارای یک پزشک و یک ماما است که به صورت مقیم در محل هستند و فاقد هر نوع امکانات دندانپزشکی است. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.