چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵

اولین نشست مدیران شعب دانشگاهی مفدا منطقه مرکزی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد

مرکزی

اولین نشست مدیران شعب دانشگاهی مفدا منطقه مرکزی به صورت ویدئو کنفرانس به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان روز چهارشنبه سوم دی ماه ۹۹  از ساعت ۱۲ تا ۱۵ در بستر ادوب کانکت برگزار شد.

به گزارش مفدا کاشان، اولین نشست مدیران شعب دانشگاهی مفدا منطقه مرکزی به صورت ویدئو کنفرانس به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان روز چهارشنبه سوم دی ماه ۹۹  از ساعت ۱۲ تا ۱۵ با حضور مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت متبوع و دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان، یزد، کاشان و شهرکرد در بستر ادوب کانکت برگزار شد.

در ابتدای این نشست مجازی، معصومه گندمی مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، ضمن عرض خیر مقدم به مدیران مفداهای منطقه مرکزی کشور به تشریح دستور جلسه پرداخت و فعالیت‌ها و ارزیابی مفدا دانشگاه های منطقه مرکزی کشور را  مورد بحث و بررسی قرار داد.

دبیر مفدای منطقه مرکزی کشور بر فعال نمودن وبه روز رسانی پایگاه های خبری مفدا تاکید کرد و گفت: با توجه به کاهش فعالیت دانشجویان در دانشگاه ها می توان از مصاحبه ها و معرفی کانون های فرهنگی، انجمن های علمی و .... استفاده نمود و در این شرایط که دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه حضور ندارند از طریق پادکست و کلیپ دانشجویان نوورود را می توان با این فعالیت ها آشنا نمود.

در ادامه مهدی معماری مدیر مفدا وزارت و مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت یکی از اهداف ارزیابی مفداهای کشور را شناسایی وضعیت موجود می باشد که در کنار آن باید وضعیت مطلوب را داشته باشیم و آشکار نمودن نقاط ضعف« ساختاری و عملکردی» و برجسته نمودن نقاط قوت را از دیگر دلایل دانست.

وی توضیحی در مورد شیوه نامه ارزیابی مفدا ارائه کرد و گفت: ارزیابی و رتبه بندی بستر رقابت سالم و سازنده را ایجاد می کند و کمک می کند تا تدابیر و اقدامات مناسب برای رسیدن به هدف سازمان را بیاندیشیم.

معماری در خصوص تعطیلی دانشگاه ها و کاهش فعالیت های دانشجویان به دلیل شیوع بیماری کرونا بوده اظهار داشت: این شرایط برای تمامی دانشگاه ها و شعب یکسان بوده و در رتبه بندی و ارزیابی پایگاه ها تعارضی را ایجاد نمی کند و تمامی دانشگاه ها دارای شرایط یکسانی هستند.

مدیر مفدا وزارت خودارزیابی، ارزیابی منطقه‌ای و ارزیابی کشوری را فازهای اجرایی ارزیابی و رتبه‌بندی برشمرد و عنوان کرد: ارزیابی کمی محتواهای منتشرشده، ارزیابی کیفی محصولات رسانه‌ای تولید و منتشرشده و ارزیابی کیفی مدیریت رسانه‌ای سرفصل‌های مهم ارزیابی و رتبه‌بندی هستند.

در پایان کمبود نیروی انسانی، کمبود تجهیزات و برگزاری دوره های آموزشی توانمندسازی مدیران و.... از سوی  مدیران مفداهای منطقه مرکزی مطرح شد که مدیر مفدا وزارت قول مساعدت در این زمینه را دادند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.