سه‌شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بیان کرد:

۹ دی پاسخ کوبنده‌ای به توطئه‌ها و جنگ‌های سیاسی، فرهنگی و رسانه‌ای دشمن بود

حجت الاسلام ایمانی مقدم مسئول نهاد / سبزوار

حجت‌الاسلام ایمانی‌مقدم سالروز ۹ دی ماه را اتحاد امت و امام امت دانست و افزود: در آن روز مردم کشور عزیزمان پاسخ کوبنده‌ای به توطئه‌ها و جنگ‌های سیاسی، فرهنگی و رسانه‌ای دشمن دادند.

حجت‌الاسلام ایمانی‌مقدم مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در گفتگوی اختصاصی با مفدا سبزوار با بیان اینکه کسانی که به یاد خدا باشند قطعا خداوند نیز به یاد آنها خواهد بود و از آنها حمایت خواهد کرد ادامه داد: حسنات همواره از خداوند متعال بوده و سیئات از آن ماست و اگر مشکلی ایجاد شده مسلما خود ما مقصر آن بوده‌ایم.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با اشاره به اینکه اگر فتنه‌ای صورت می‌گیرد قطعا از سوی خودی‌ها خواهد بود که فتنه‌انگیزی می‌کنند افزود: توطئه‌های دشمن از بدو انقلاب اسلامی همواره وجود داشته و اکنون نیز ادامه‌دار است و در این برهه از زمان که از جنگ نظامی ناامید شده به جنگ نرم سیاسی و رسانه‌ای روی آورده است.

حجت‌الاسلام ایمانی‌مقدم با بیان اینکه معمولا هر ۱۰ سال یک فتنه در ایران اسلامی تدارک دیده و اتفاق می‌افتد گفت: ۸ سال دفاع مقدس را در سال ۱۳۶۰ گذراندیم و در دهه ۷۰ اتفاقات کوی دانشگاه رقم خورد و سپس در دهه ۸۰ منجر به فتنه کور آمریکایی، اسرائیلی، انگلیسی و استکباری شد.

وی اذعان داشت: دشمن به این نتیجه رسیده که باید ضعف‌های خود را با برپایی جنگ سیاسی، فرهنگی و رسانه‌ای جبران نماید که ما از خداوند متعال خواستاریم همانگونه که مردم عزیز ایران همواره پیروز اینگونه جنگ‌ها و فتنه‌ها بوده‌اند اکنون نیز با ایمان و استقامت خود سرافراز و سربلند باشند.

دستاوردهای حماسه ۹ دی و پیامدهای این حضور حماسی چه بود؟

این مقام مسئول مهمترین دستاورد حماسه ۹ دی را اتحاد امت و امام امت بیان کرد و افزود: ولی و ولایت پذیری همواره مکمل هم بوده و دوطرفه می‌باشد و ولایپت‌پذیر باید از ولی خود حمایت کامل نماید.

حجت‌الاسلام ایمانی‌مقدم با اشاره به دهه فاطمیه و ضمن تسلیت این ایام یادآور شد: امیرالمومنین(ع) ولی بود و حضرت فاطمه الزهرا(س) هم به معنای واقعی کفه کامل طرف ولایت یعنی ولایت‌پذیر بوده و قطعا بدون حضور حضرت این ولایت‌پذیری نقصان پیدا می‌کرد.

وی دشمن شناسی مردم را یکی دیگر از دستاوردهای این حماسه بزرگ عنوان کرد و گفت: در این حماسه پنجه‌های پولادین دشمن که زیر دستکش‌های مخملی پنهان شده بود برای مردم نمایان و به تصویر کشیده شد که مردم غیور ایران نیز به خوبی از این سر و راز پرده برداشته و با حضور خود حماسه آفریدند.

شخصیت سردار سلیمانی تجسم ولایت‌پذیری است

در پایان مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن گرامیداشت ۱۳ دی ماه سالروز شهادت سردار دلها گفت: شهید سلیمانی ویژگی‌های متعددی از قبیل: مردم دوستی و محبت به مردم داشته که با گذشت یک سال از شهادت آن بزرگوار هنوز در فضای مجازی و محافل از آنها یاد می‌شود اما به نظر بنده ولایت‌پذیری سرلوحه همه این ویژگی‌ها بوده به طوری که تجسم عاشقی در شخصیت شهید سلیمانی نسبت به ولایت و ولایت‌پذیری تبلور داشته است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.