چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶

همزمان با وبینار آشنایی با اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه؛

کارگاه های آموزشی ویژه دانشجویان برگزار شد

کاشان

وبینار آشنایی با اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه و کارگاه های آموزشی "مدیریت استرس واضطراب در دوران کرونا و غیر کرونا" و " مهارت های زندگی" برگزار شد.

به گزارش مفدا کاشان، وبینار آشنایی با اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه و کارگاه های آموزشی "مدیریت استرس واضطراب در دوران کرونا و غیر کرونا" و " مهارت های زندگی"  در دو روز متوالی ۷ و ۸ دی ماه جاری در  برنامه ادوبی کانکت برگزار شد.

سرپرست اداره مشاوره در خصوص دوره مدیریت استرس واضطراب در دوران کرونا و غیر کرونا گفت: ترس از بیماری، ترس از مرگ، انتشار اخبار غلط و شایعات و تداخل در فعالیت‌های روزمره، مقررات منع یا محدودیت سفر و عبور و مرور، کاهش روابط اجتماعی (همکاران، دوستان و خانواده) بروز مشکلات شغلی و مالی و دهها پیامد دیگر سلامت روان افراد جامعه را تهدید می‌کند و بی شک یکی از مهم‌ترین این عوامل اضطراب مربوط به بیماری کرونا است که بروز بیماری‌هایی مانند بیماری تنفسی به علت مشکلات جسمانی و کاهش کیفیت زندگی باعث بروز اضطراب ناشی از این بیماری خواهد شد.

حسین بیغم در ادامه افزود اولین دوره مهارت ها زندگی  ویژه دانشجویان جدیدالورود برگزار شد و دانشجویان در این دوره با مهارت های افزایش توانایی های روانی ، اجتماعی آشنا شدند.

وی تاکید کرد هدف از آموزش مهارت های زندگی، افزایش توانایی های روانی اجتماعی و در نهایت پیشگیری از ایجاد رفتار می باشند.

بیغم در پایان اظهار داشت: این اداره برنامه ریزی جهت آموزش دوره های لازم ویژه دانشجویان انجام داده و در نظر دارد بصورت مستمر این دوره ها را برگزار نماید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.