دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳

مدیر مسئول روزنامه جوان در مراسم بزر‎گداشت اولین سالگرد حاج قاسم سلیمانی؛

ترور از ترس فردا / جهت پیشبرد گام دوم انقلاب نیازمند نیرو‎های همتراز هستیم

مراسم بزرگداشت

مدیر مسئول روزنامه جوان گفت: ما انسان‎ها، از رفتن حاج قاسم سلیمانی ضرر‎کردیم اما دشمنان چیزی بدست نیاوردند.

به گزارش‎خبرنگار مفدا، دکتر عبدالله گنجی در مراسم بزرگداشت سالگرد حاج قاسم سلیمانی که توسط بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد به دلیل ترور حاج قاسم سلیمانی، ادامه مسیر بعد از ایشان و بهره‎مندی جوانان از شخصیت سلیمانی پرداخت.

وی در این برنامه و در پاسخ به موضوع ترور حاج قاسم سلیمانی و ادامه راه بعد از وی، اظهار‎داشت: دشمنان در پی ملت و دولت سازی، سیطره بر نفت و انرژی کشور ایران و حفظ و ارتقاء صهیونیسم جهانی هستند، که قاسم سلیمانی بدون تردید تمامی راهبرد‎های آنان را بجز نفت و گاز با شکست مواجه کرد.

دکتر ‎گنجی با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی در جنگ ۳۳ روزه، آزادی غزه و حزب‎الله لبنان نقش بسزایی داشت، گفت: دشمنان داعش را بوجود ‎آوردند اما سلیمانی با آن نیز جنگید و قصد ریشه‎کن‎ کردن صهیونیسم را داشت و این دلیل اصلی ترور وی بود.

مدیر‎مسئول روزنامه جوان خاطر‎نشان کرد: دشمنان تمام توان خود را بر تحریم منابع مالی و همچنین نیروی انسانی ما یعنی؛ قاسم سلیمانی قرار دادند تا ایران به افول برسد ولی جانشینان حاج قاسم اجازه ندادند.

وی با توجه به بهره‎مندی جوانان از شخصیت حاج قاسم به مکتب‎سلیمانی، ابراز داشت: مکتب سلیمانی فقهی، نظامی یا سیاسی نمی‎باشد بلکه یک مکتب تربیتی است و شخصیت او باید محور همه ابعاد زندگی ما قرار بگیرد.

دکتر گنجی با برشمردن ابعاد مکتب‎سلیمانی ادامه داد: امت‎گرایی، ولایت‎مداری، تعبد همراه با سیاست‎ورزی، مردم‎گرایی، ساده‎زیستی و مجاهدت ابعادی هستند که باید توجه ویژه‎ای به آن‎ها داشت.

مدیر‎مسئول روزنامه جوان در پایان گفت: قاسم سلیمانی الگوی عملی می‎باشد که باید مکتب آن را در مدارس و حتی تشکل‎های دانشجویی آموزش داد و به نسل جوان نشان داد که رسیدن به چنین الگویی دست‎یافتنی است؛ زیرا که ما برای پیشبرد نظام نیازمند نیرو‎های هم‎تراز انقلابی هستیم.

خبر: نگین اشتری/دبیر سرویس فرهنگی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.