یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲

دبیر انجمن علمی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بیان کرد:

مشارکت داوطلبانه در فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه تجربه منحصر به فرد و جذابی است که در سال‌های آینده به کار دانشجویان خواهد آمد

خانم برهان نژاد دبیر کانون افرا / سبزوار

آسیه برهان‌نژاد دانشجوی ترم چهار بهداشت عمومی دانشگاه گفت: دانشجویانی که خود را به کلاس‌های درس محدود نمی‌کنند و در فعالیت‌های فرهنگی و داوطلبانه مشارکت می‌کنند، در زندگی دانشجویی و شغلی انسان‌های موفق‌تری بوده و مطمئن باشند که این مشارکت تجربه بسیار منحصر به فرد و جذابی خواهد بود و ثمره این تلاش و تجربه در سال‌های بعد، چه در فضای دانشگاه و چه در فضای زندگی و کسب و کار به کارشان خواهد آمد.

آسیه برهان‌نژاد دانشجوی ترم چهار بهداشت عمومی و دبیر انجمن علمی، دانشجویی این رشته در گفتگو با خبرنگار مفدا سبزوار گفت: هدف ما آموزش بهداشت بوده و سعی می‌کنیم نه تنها به دانشجویان بلکه به تمام افراد جامعه مقوله آموزش را انتقال دهیم.

دبیر انجمن علمی، دانشجویی بهداشت عمومی دانشگاه به‌روز و فعال بودن را یکی از مهمترین خصوصیات و ویژگی‌های یک انجمن علمی، دانشجویی بیان کرد و اذعان داشت: در انجمن‌های علمی، دانشجویی تیم‌هایی شکل می‌گیرد که در طول فعالیت خود تلاش می‌کنند فضایی به وجود آورند تا کسب علم فقط محدود به کلاس‌های درس نشود، به علاوه پویایی، نشاط و سرزندگی در محیط دانشگاه جریان داشته باشد و دانشجویان را ترغیب به فعالیت حداکثری کنند.

وی با اشاره به شرایط موجود و تعطیلی دانشگاه افزود: در این شرایط که کشور عزیزمان با کرونا ویروس دست و پنجه نرم می‌کند و دانشگاه‌ها تعطیل‌اند  سعی کردیم با انتشار جدیدترین مقالات گاهی به شکل اینفوگرافی یا کلیپ اهدافمان را پیش برده و از آموزش عقب نمانیم.

برهان‌نژاد ادامه داد: با برگزاری وبینارهای آموزشی و تولید پادکست‌هایی در قالب رادیو سلامت در فضای مجازی، آموزش بهداشت را نه تنها در سطح دانشگاه و برای دانشجویان بلکه برای عموم مردم در پیش گرفته‌ایم که خوشبختانه تاکنون استقبال خوبی از این برنامه‌ها صورت گرفته است.


این دانشجوی فعال فرهنگی افزود: ما در انجمن علمی، دانشجویی بهداشت عمومی در تلاشیم تا بستری برای دانشجویان بهداشت فراهم کرده تا به فعالیت پرداخته و توانایی‌های خود را در عرصه‌های مختلف به نمایش بگذارند.
 

برهان‌نژاد تصریح کرد: انجمن‌های علمی، دانشجویی ضمن اینکه فضای پر جنب و جوشی را در دانشکده‌ها و دانشگاه به وجود می‌آورند با پیگیری موضوعات مختلف، پیوندی بین دانشکده‌ها و دانشگاه با فضای بیرون دانشگاه ایجاد می‌کنند و رویه‌های سازمانی، مدنی، کار جمعی و تیمی و با هم بودن را به دانشجویان آموزش داده و تعامل استاد و دانشجو را تقویت و تلاش می‌کنند آن پویایی که شایسته یک دانشگاه تراز اول هست، در فضای دانشگاه به وجود بیاورند.

وی اعضای فعال در انجمن علمی، دانشجویی بهداشت عمومی دانشگاه را ۱۰ نفر عنوان کرد و افزود: دانشجویانی که خود را به کلاس‌های درس محدود نمی‌کنند بلکه در فعالیت‌های فرهنگی و داوطلبانه مشارکت می‌کنند، در زندگی دانشجویی و شغلی انسان‌های موفق‌تری هستند. بنابراین از همه دانشجویان دعوت می‌کنیم که حضور و مشارکت در این فضاها را از دست ندهند، چرا که تجربه بسیار منحصر به فرد و جذابی است و مطمئن باشند ثمره این تلاش و تجربه در سال‌های بعد، چه در فضای دانشگاه و چه در فضای زندگی و کسب و کار به کارشان خواهد آمد.


دبیر انجمن علمی، دانشجویی بهداشت عمومی دانشگاه در پایان آدرس public_health_medsab@ در تلگرام و آدرس public.health.medsab  در اینستاگرام را پل‌های ارتباطی انجمن علمی، دانشجویی بهداشت عمومی دانشگاه معرفی نموده و ابراز امیدواری کرد تا روزی شاهد اهمیت مقوله "پیشگیری" در کشور بوده و مسئولین اهمیت بیشتری برای دانشجویان پرتلاش رشته بهداشت قائل شوند.

خبرنگار: محدثه توکلی عضو سرویس آموزشی پژوهشی مفدا سبزوار

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.