دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷

برگزاری کارگاه آموزشی "آسیب شناسی و دشمن شناسی معارف مهدویت" در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

کارگاه مهدویت.سبزوار

امروز دوشنبه هجدهم اردیبهشت ماه ،به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و مدیریت حراست دانشگاه و با حضور حجت الاسلام دکتر زهیر دهقانی کارشناس مباحث مهدویت ، کارگاه آموزشی "آسیب شناسی و دشمن شناسی معارف مهدویت" برگزار گردید.

 دکتر زهیر دهقانی در کارگاه آموزشی آسیب شناسی و دشمن شناسی معارف مهدویت اظهار داشت:بی‌توجهی به مباحث انحرافی و آفت‌ها، می‌تواند معرفت به دست آمده را در مسیر نادرست قرار داده، مانع رسیدن به هدف مطلوب باشد.

وی افزود:اعتقاد به آموزه مهدویت از توانمندترین عوامل پویایی، رشد و بالندگی جامعه اسلامی، در طول تاریخ بوده که آن را از فروغلتیدن در فسادها و تباهی‏ها حفظ کرده است.

دکتر دهقانی ادامه داد:بی‌ تردید در صورت توجه به آفت‏ها و رفع اختلال‏های مفهومی و مصداقی وارد شده در این حوزه، می‏توان از این فرهنگ به عنوان مؤثرترین و کارآمدترین ابزار برای حرکت در مسیر حق استفاده کرد و با آن نسل حقیقت خواه را برای رسیدن به آن تحول بزرگ و جهانی آماده ساخت. بنابراین مهم‏ترین گام برای فراهم کردن نگرش درست به مباحث مهدوی ارائه آگاهی‌های بایسته و پرهیز از گمانه‌های نادرست است.

کارشناس مباحث مهدویت بیان داشت:آموزه مهدویت امروزه بیش از گذشته با تهدیدهای بزرگ و جدّی روبه‌رو است که نه فقط از طرف مخالفان و دشمنان و در قالب تهاجم تبلیغاتی برنامه ریزی شده بلکه از داخل نیز ـ آگاهانه یا ناآگاهانه ـ تفکر ارزشمند مهدویت مورد هجوم قرار گرفته است، اگرچه ممکن است، تهدیدهای داخلی از روی ناآگاهی و ساده لوحی یا عشق افراطی ارزیابی شود!! اما به هیچ وجه نمی‌توان پیامدهای ناگوار آنها را نادیده گرفت؛ چرا که این جریان حتی اگر ناخواسته و یا ناآگاهانه باشد، توسط دشمنان دامن زده می‌شود و آثار تخریبی فراوانی، بر پیکره این باور ارزشمند پدید می‌آورد.

دکتر زهیر دهقانی در پایان گفت:در مورد گونه‌های آسیب در آموزه‌های مهدویت، صحبت بسیار است اما به طور کلی می توان هشت گونه آسیب را برای این باور در نظر گرفت،جعل و تحریف ،ادعای مهدویت، نیابت و بابیت، مراجعه به متون تخصصی بدون آگاهی لازم ، استفاده از منابع غیر معتبر و ضعیف، مواجهه با شبهات بدون آمادگی قبلی، تفسیرها و تطبیق‌های نادرست، طرح مباحث غیرضروری از موارد مهمی هستند که مباحث مهدویت را تهدید می کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.