شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹

اساتید هنری کاشان، آران و بیدگل از تاثیرات جشنواره بین المللی سیمرغ بر ترویج فرهنگ سلامت می‌گویند؛

همه باهم در کنار سیمرغ، فرهنگ سلامتی را به جامعه هدیه دهیم

کاشان/سیمرغ

اساتید برجسته هنری شهرستان های کاشان و آران وبیدگل از تاثیرات جشنواره بین المللی سیمرغ بر ترویج فرهنگ سلامت می‌گویند و ضمن دعوت از فرهیختگان، هنرمندان و شاعران به حضور در جشنواره به پاس قدردانی از مدافعان سلامت خواستار این شدند که با هنرمان جهاد کادر درمان را برای آیندگان خود ماندگار سازیم.

به گزارش مفدا کاشان، در راستای آشنایی بیشتر دانشجویان با رشته‌های جشنواره سیمرغ و برگزیدگان آن، گفتگوهایی با اساتید رشته های خوشنویسی، شعر و ادب و فیلمسازی انجام شده است که در این گزارش می‌خوانید.

چند دقیقه با استاد خوشنویسی شهرستان:

صابر عظیمی طاهری ساکن کاشان  استاد و فرهیخته رشته خوشنویسی است. وی در خصوص اینکه موضوعات بخش سلامت جشنواره چگونه می تواند در فرهنگ سازی مردم موثر باشد گفت: در جامعه ایران اسلامی سطح درک و فهم مردم بسیار بالاست و مردم می توانند کیفیت را از کمیت تشخیص دهند.

عظیمی با اشاره بر نحوه آشنایی شان با جشنواره سیمرغ اظهار داشت:  از طریق اطلاع رسانی دانشگاه علو م پزشکی کاشان وپیگیری های فعالان عرصه فرهنگی و هنری دانشگاه با این جشنواره آشنا شدم و ادامه داد کسانی که مسئول برگزاری اینگونه کارهای فرهنگی هستند باید عاشقانه تلاش کنند و کار بسیاربسیار زیبایی می باشد که بابرگزاری مستمر و پیاپی این جشنواره ها فرهنگ سلامت در جامعه ی با فرهنگ ایران خصوصا کاشان زیبا پایدار بماند.

این استاد برجسته خاطرنشان کرد: هنرمندان و فرهیختگان عزیز با شرکت دراین جشنواره و ارسال آثار فاخر نقش بسزایی در شاد بودن، عشق ورزیدن و امید فعالان عرصه فرهنگ و هنر خصوصا کادر درمان دارند.

گپ و گفتی کوتاه با فعال عرصه شعر و ادب شهرستان:

حسینعلی عبدالرحیمیان دبیر بازنشسته آموزش وپرورش کارشناسی زبان و ادبیات فارسی است که با اشاره بر تاثیر مثبت جشنواره سیمرغ بر فرهنگ سلامت مردم گفت: به نظرم جشنواره سیمرغ با حوزه فعالیت گسترده ای که دارد در شرایط کنونی می‌تواند در حوزه فرهنگ با تمام ابعادش بسیار تاثیر گذار باشد و باتوجه به اینکه در شرایط همه گیری کرونا که آحاد جامعه به نحوی با آن درگیر هستند، از طرفی موضوعات مختلف جشنواره هم به این مهم توجه خاص دارد و از طرف دیگر شرکت کنندگان هم در حوزه فعالیت خود به موضوع بسیار مهم سلامت خواهند پرداخت قطعاً کارساز خواهد بود و به غنای فرهنگی مردم در خصوص اولویت سلامت و تندرستی خواهد افزود.

عبدالرحیمیان در ادامه افزود: شاعران و هنرمندان عزیز، فرهیختگان ارجمندی که پیوسته طلایه دار آگاهی و دانش بوده و هستید؛ تقاضا دارم  با شرکت و حضور در جشنواره سیمرغ همچنان هنر و دانش خویش را همچون چراغی نورافشان فرا راه همنوعان گرامیمان قرار دهید که زکات علم نشر آن است،زنده و پایدار باشید،انشاءالله

چنددقیقه با فوق ممتاز خوشنویسی از انجمن خوشنویسان:

 فریبا قپانداری بیدگلی مدرس خوشنویسی در انجمن خوشنویسان و فعال در زمینه هنری(کارشناسی ارشد هنر اسلامی آموزشگاه سرای قلم) است.

او در ابتدا بیان کرد: از طریق اطلاع رسانی مسئولین جشنواره و فضای مجازی با جشنواره بین المللی سیمرغ آشنا شدم و بنظر می رسد جشنواره، جنبه های زیادی در زمینه های مختلفی رو پوشش داده و این خیلی خوب است؛ در این زمان کرونا فکر می کنم به خوبی توانسته که فعالیت خودش را دنبال کند.

قپانداری تصریح کرد هم محوریت موضوعی جشنواره درباره سلامت و همزمان بودن جشنواره سیمرغ با بیماری کرونا به نوعی توجه جمع زیادی از مردم رو به اهمیت سلامت و توجه به تمام زوایایی که می تواند در سلامت موثر باشد بیشتر کرده است.

استاد ممتاز خوشنویسی اظهار داشت: به طور یقین توجه به موضوع سلامت در جنبه های مختلف جشنواره به نوعی با آموزش عمومی در میان مردم همراه هست و این آموزش به واسطه هنر و با کمک هنرهای مختلف حتما در ذهن ها ماندگار تر و پر رنگ تر هست و از تلاش همکاران باتوجه به این شرایط و محدودیت های کرونایی تشکر می کنم و آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم روزی برسد که جامعه ای سالم درجه اول از لحاظ روحی و بعد جسمی داشته باشیم و نیازی نباشد که برای سلامت خودمون نیاز به تذکر و تبلیغ وجود داشته باشد. 

گفتگوی کوتاه با استاد برجسته مستند و فیلمسازی:

محمد مهدی فکریان، متولد ۱۳۷۲ در شهرستان آران و بیدگل دارای مدرک کارشناسی کارگردانی از دانشگاه صداوسیما تهران و در حال حاضر هم به فیلمسازی مشغول است.

وی در خصوص نحوه آشنایی با جشنواره سیمرغ گفت: برای اولین بار با دیدن پوستر و اعلامیه های این جشنواره در سطح شهرستان متوجه شدم و از نظر من جشنواره های هنری، عیار فرهنگی و اجتماعی جامعه را در موضوعات مورد نظر خود مشخص می کنند.

فکریان بیان کرد: این جشنواره هم می‌تواند با توجه به گوناگونی قالب ها و موضوعاتی که در خودش جای داده، سنگ محک و مشوق خوبی برای نسل جوان و تحصیل کرده ما باشد تا از این طریق هنر خود را به نمایش بگذارند و سلامت و امنیت دو موضوعی است که در کلام امیرمومنان نیز به آنها اشاره شده و حاکی از ارزش و اهمیتشان است.

این روزها نیز با توجه به شیوع بیماری کرونا توجه عموم جامعه به سلامتی و راه های مراقبت از خود بیش از پیش شده اما برای ورود جامعه هنری به این موضوع و فرهنگ سازی توسط آنان نیاز به تشویق، همراهی، نمایش و دیده شدن آثار آنها در بین عموم مردم است که جشنواره سیمرغ با توجه به امکانات و ظرفیت های بالفعلی که در خود دارد به خوبی می تواند به تمام این نیاز ها پاسخ دهد.

مستندساز موفق شهرستان از فرهیختگان و هنرمندان و شاعران دعوت به حضور در جشنواره کرد و در پایان گفت: به پاس قدردانی از مدافعان سلامت، در جشنواره بین المللی سیمرغ شرکت کنیم و با هنرمان جهاد کادر درمان را برای آیندگان خود ماندگار سازیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.