سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۲

در مراسم جشن روز میلاد علی اکبر (ع) و روز جوان در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صورت گرفت:

از برگزیدگان جشنواره فرهنگی و قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تقدیر شد

جشن روز جوان

با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاونین فرهنگی و دانشجویی و تحقیقات و فناوری، رییس دانشکده پزشکی و جمع کثیری از دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، از برگزیدگان جشنواره قرآن و عترت و جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در مراسم جشن میلاد علی اکبر (ع) و روز جوان تقدیر شد.

به گزارش مفدا هرمزگان، دکتر داودی ؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک روز جوان به دانشجویان و جوانان گفت: از اینکه در جمع شما هستم، احساس شعف و شادی دارم. آن چیزی که فکر می کنید و می آموزید، اتفاقی است که می توانید برای آینده رقم بزنید؛ چه در کسوت هیئت علمی و چه دانشجو. در هر حال هم آموزش دهنده و هم کسی که آموزش هایی را کسب می کند، هر دو در جهت تعالی علوم و فرهنگ جامعه تأثیر گذار هستند.

وی تصریح کرد: اساتید باید ضمن داشتن منش و رفتار توأم با آموزش، دارای تفکر سالم و خلاق باشند و در همین راستا دانشجویان را به سوی تفکر، تعلیم و تعلم سوق دهند.خداوند وقتی انسان را آفرید، اندکی از عقل و روح خود را در انسان دمید و خودش را تحسین کرد و گفت: فتبارک الله أحسن الخالقین .

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به مقوله توسعه پایدار  اظهار کرد: اگر می خواهید آینده کشور را موفق تر ببینید، با هدف خیر به آموزش نگاه کنید و افرادی که روحیه مشارکت دارند و کار گروهی انجام می دهند را مهم بدانید. اگر فرزندان را به صورت صحیح تربیت کردیم، مطمئن باشیم کشور ما به توسعه پایدار دست پیدا کرده است.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاههای ما باید عزت نفس بیشتری داشته باشند و با خردمند پروری، ابزار دانش را در دست بگیرند. باید خردمند باشبم و خردمند بودن، به معنی فیلسوف و عالم بودن است.

حجت الاسلام تقوی؛ مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه در این همایش، ضمن تبریک میلاد علی اکبر (ص) و روز جوان گفت: دانشگاه دارای شأن منزلتی بالاست و از جایگاه علمی، فرهنگی و هنری برخوردار است و الحمدالله امروز شاهد درخشش شما در  بخش های مختلف فرهنگی، اجتماعی و هنری هستیم.

دکتر نجاتی زاده؛ معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عنوان کرد: ۱۱ شعبان، روز میلاد حضرت علی‌اکبر فرزند امام حسین (ع)، به عنوان روز جوان و در کشورهای دیگر روز ۲۱ آگوست توسط سازمان ملل به عنوان روز جوان در نظر گرفته شده‌است.

وی افزود: اساتید به عنوان الگو، اسوه و همه صفات خوب و با داشتن علم، دانش و نجابت، الگوی بسیار خوبی برای دانشجویان هستند.

دکتر نجاتی زاده بیان کرد: قدر نعمت جوانی را بدانید؛ جوانی ثروت و نعمتی الهی است و روزانه باید این نعمت بزرگ را شکرگزار بود. جوانی می تواند در جهت رشد و کمال انسان استفاده شود.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: دانشجویانی که در جشنواره ها فعال بودند، در آینده هم موفق تر خواهند بود؛ این موضوع می تواند نوید بخش حضور مجدد دانشجویان در فعالیت های فرهنگی و در سالهای آینده باشد.

و در ادامه برنامه های این جشن، می توان به  اجرای حرکات رزمی نمایشی، موسیقی، پخش کلیپ جشنواره فرهنگی و تقدیر از برگزیدگان جشنواره های قرآن و عترت وزارت بهداشت  اشاره کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.