یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶

دبیر انجمن علمی تغذیه دانشگاه علوم پزشکی کاشان؛

تاسیس انجمن تغذیه برای متعهد کردن دانشجویان این رشته نیاز بود/ دانشجویان در انجمن‌ها علمی مهارت کار گروهی را یاد می‌گیرند

کاشان/انجمن

دبیر انجمن علمی تغذیه دانشگاه علوم پزشکی کاشان بر فعال بودن انجمن تاکید کرد و گفت: انجمن های دانشجویی رسالتشان فراهم کردن بستر مناسب رشد و فعالیت دانشجویان است. دانشجویان می توانند در انجمن های علمی علاوه بر آشنا شدن بیشتر با زوایای مختلف رشته ی تحصیلی‌شان، مهارت کار گروهی را نیز یاد بگیرند و قطعا این مهارت ها به دانشجو دید بهتری نسبت به رشته شان می دهد و جامعه دغدغه مند تر و آگاه تر می شود.

به گزارش مفدا کاشان، محمد مهدی حقیقت دانشجوی رشته تغذیه و دبیر انجمن علمی تغذیه دانشگاه علوم پزشکی کاشان در گفتگو با مفدا از حطیه های فعالیت انجمن و مشکلات صنفی این رشته می گوید که در ادامه می خوانیم:

مفدا کاشان: ضمن عرض تبریک جهت انتخابتان به عنوان دبیر این انجمن آیا در زمینه های دیگر فرهنگی نیز فعالیت دارید؟

بله. مدیر مسئول نشریه صوتی آرما، عضو هیت تحریر نشریه ی نفس و خوشبختانه توفیق همکاری با بسیج دانشجویی نشریه مشق آزاد در زمینه ساخت پادکست و پوستر را نیز داشتم.

مفدا کاشان: حوزه  فعالیتتان در انجمن چگونه است توضیح دهید؟

عرصه فعالیت های انجمن علمی دانشگاهی به ۵ زیر شاخه کلی تقسیم‌می شود که دبیر های هر کمیته مشخص می شوند که شامل آموزش در ساده سازی علم، مهارت افزایی و توانمند سازی، نوآوری و توسعه استارت آپ های توسعه سلامت، علمی پژوهشی و ارتباطات و مشارکت های اجتماعی می باشد.

من همینجا این نوید را به دانشجویان رشته تغذیه بدهم که خوشبختانه بعد از تلاش های پیگیر و مدام انتخابات انجمن کشوری تغذیه برگزار شد و انجمن علمی تغذیه زیر نظر وزارت بهداشت کشور رسما شروع به فعالیت می کند که می تواند اتفاقات خوبی رو رقم بزند.

مفدا کاشان: در شرایط مجازی بودن دانشگاه ها و بیماری کووید ۱۹ نحوه پرداختن شما به فعالیت های فوق برنامه چگونه است؟

متاسفانه در شرایط کرونا با محدودیت های زیادی رو به رو هستیم اما خوشبختانه توانستیم با بستر هایی که در حال حاضر فراهم هست مثل کارگاه های آنلاین و فعالیت های مجازی انجمن بتواند پویایی خودش را حفظ کند و بعد از بهمن ماه و پایان امتحانات، دانشجویان با کارگاها و فعالیت های متنوع چه در سطح دانشگاه و چه در سطح کشور و هم برنامه برای دانشجویان تغذیه و هم برای عموم دانشجویان برگزار خواهیم کرد.

در حال حاضر هم همه ی اعضای شورا مرکزی سخت در حال تلاش هستند که مقدمات را آماده کنند تا از اواسط بهمن ماه انشالله برنامه ها را مجدد شروع کنیم.

مفدا کاشان: مشکلات صنفی رشته تغذیه چیست و چه راهکاری پیشنهاد می دهید؟

مشکلات صنفی به صورت کلی شامل دو دسته دانشگاهی و کشوری می باشد، مشکلات صنفی کشوری که خیلی گسترده هست و در سطح دانشگاه مشکلات صنفی به نوبه خودش وجود دارد مانند: مشکلاتی که دانشجویان در زمینه آموزش دانشگاه دارند که خواستار تعامل بیشتر آموزش دانشکده بخصوص پزشکی هستند و بتوانند پاسخگوی سوالات دانشجویان باشند چه در انتخاب واحد و چه در امتحانات که به نظر می رسد یک تجدید نظر در ارتباط با آموزش انجام شود.

مفدا کاشان: هدف از تحویل گرفتن این انجمن و تشکیل شورای آن چیست؟

‎متاسفامه زمان زیادی بود که انجمن علمی تغذیه در دانشگاه به صورت رسمی ثبت نشده بود و وجود انجمن برای متعهد کردن دانشجویان این رشته شدیدا نیاز می شد.

‎هم به جهت فراهم شدن بستر مناسب برای کسب مهارت و توانمند سازی دانشجویان و هم آشنا شدن دانشجویان با فضای این رشته چه در سطح کشور و چه در سطح دانشگاه

‎وجود یک نهاد مستقل به عنوان نماینده رسمی دانشجویان رشته تغذیه دانشگاه که حامی دانشجویان باشد و به طبع در وزارت تلاش کردیم که امسال برای اولین دوره به کمکی جمعی از دانشجویان به عنوان هیئت موسس انجمن را رسما تشکیل دهیم.

مفدا کاشان: به دانشجویان چه پیغامی برای شرکت در انجمن دارید؟

‎انجمن های دانشجویی رسالتشان فراهم کردن بستر مناسب رشد و فعالیت دانشجویان است. دانشجویان می توانند در انجمن های علمی علاوه بر آشنا شدن بیشتر با زوایای مختلف رشته ی تحصیلیشان ، مهارت کار گروهی را نیز یاد بگیرند و قطعا این مهارت ها به دانشجو دید بهتری نسبت به رشته شان می دهد و جامعه دغدغه مند تر و آگاه تر می شود.

‎با تشکر از کادر خبرگزاری مفدا که این فرصت را به من داده اند و صحبتم را با یک متن دکتر بهشتی به اتمام می رسانم : دانشجو موذن جامعه است اگر خواب بماند نماز امت قضا می شود.

خبرنگار: نهال اکبری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.