سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹

سطح برگزاری جشنواره فرهنگی شگفت‌زده‌ام کرد/ از حالا مهیای شرکت در دور نهم جشنواره فرهنگی می‌شوم

غم شکن

دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور که در رشته خوانندگی پاپ هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت موفق به راهیابی به فینال شد و اجراهای موفقی در جشنواره داشت، می‌گوید، سطح برگزاری هشتمین دوره جشنواره شگفت‌زده‌ام کرد و از حالا مهیای شرکت در دور نهم این جشنواره می‌شوم.

به گزارش مفدا، رضا غم‌شکن، متولد ۱۶ اردیبهشت ۱۳۷۵ و دانشجوی ترم ۵ رشته اتاق عمل دانشگاه علوم پزشکی نیشابور است که در هشتمین دوره جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در رشته خوانندگی پاپ به جمع ۶ شرکت‌کننده حاضر در فینال راه یافت.

آنچه در ادامه می‌خوانید، متن گفت‌وگوی مفدا با این دانشجوی با استعداد است که به تازگی بیست و یک ساله شده است.

مفدا: خوانندگی را از چه زمانی به طور جدی دنبال می‌کنید؟ در دانشگاهتان فعالیتی در این زمینه دارید؟

خوانندگی را از ترم یک و در خوابگاه دانشگاه به طور جدی‌تر دنبال کردم؛ هم اتاقیم نوازنده گیتار بود و زمانی که در خوابگاه بودیم با هم تمرین می‌کردیم. قبل از آن همراه با ساز خوانندگی نکرده بودم و این شروعی جدی‌تر برای خوانندگی بود؛ قبل از آن می‌دانستم که استعداد خواندن دارم ولی با ساز تمرین نکرده بودم. بعضی اوقات نیز در مراسم‌های دانشگاه به اجرای برنامه می‌پردازم؛ ضمن اینکه سردبیر کانون «آوا و صدا» دانشگاه نیز هستم و در فعالیت‌های آن حضور می‌یابم.

مفدا: چند بار در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت شرکت کرده اید؟ چه شد که تصمیم به شرکت در هشتمین دوره گرفتید؟

دوره هشتم جشنواره فرهنگی اولین تجربه حضور من در این جشنواره بود؛ رشته خوانندگی پاپ در این دوره برای نخستین بار به جشنواره اضافه شد. مسئول فرهنگی دانشگاه مرا در جریان جشنواره و اضافه شدن رشته خوانندگی پاپ قرار داد و در مراحل مقدماتی دو کار فرستادم که خوشبختانه مورد توجه داوران قرار گرفت.

مفدا: تنها نماینده دانشگاهتان در جشنواره هشتم بودید؟

خیر؛ از دانشگاه ما در مجموع ۱۴ نفر موفق به راهیابی به مرحله پایانی جشنواره فرهنگی شدند که در رشته‌های پوستر، فیلم، موسیقی و استندآپ با سایر شرکت کنندگان رقابت کردند که من به فینال مسابقات خوانندگی پاپ راه یافتم و خوشبختانه احسان موسوی‌زارع هم‌دانشگاهی خوبم نیز در طراحی پوستر عنوان نخست را از آن خود کرد.

مفدا: سطح برگزای جشنواره را چطور ارزیابی کردید؟

جشنواره عالی برگزار شد؛ تغذیه، اسکان، مسابقات و هر چه که فکرش را بکنید در سطح بسیار خوبی ارائه و برگزار شد؛ نمی‌دانم چند مغز متفکر پشت صحنه جشنواره در کار سازماندهی و برنامه ریزی حضور داشت وکارها را پیش می برد، اما همه چیز در بالاترین سطح ممکن برگزار شد؛ این کیفیت در برگزاری را می شد در تمام سالن ها، در کنار تمام اجرهای تئاتر، استندآپ، موسیقی و در نمایشگاه آثار تجسمی و ... به عینه مشاهده کرد.

سطح جشنواره به حدی بالا بود که من را شگفت زده کرد؛ اگر کاستی‌هایی نیز وجود داشت با توجه به گستردگی جشنواره و کیفیت بالای آن قابل چشم‌پوشی است؛ از همان زمان اعلام فراخوان جشنواره تب و تاب و شور و اشتیاق خاصی در محیط دانشگاهمان برقرار شده بود و دوستان و هم دانشگاهیانم را می‌دیدم که گروه‌هایی در سطح دانشگاه تشکیل داده بودند تا استعدادهایشان را شناسایی کنند و آثارشان را به دبیرخانه جشنواره بفرستند. بسیاری از کسانی که به مرحله پایانی جشنواره راه‌یافتند و سطح و کیفیت برگزاری آن را دیدند، از همین حالا خودشان را مهیای حضور در دوره نهم جشنواره می کنند و خود من نیز از این قافله عقب نمی مانم و انشاءالله در دوره نهم جشنواره فرهنگی با برنامه ریزی بهتری حضور خواهم یافت.

دانشجویانی که در جشنواره شرکت می کنند قطعا مسیر زندگیشان عوض می شود؛ بسیاری از کسانی که آثارشان واجد شرایط راهیابی به مرحله پایانی شناخته نشد از همین حالا تلاششان را برای ارتقاء آثارشان و شرکت در دوره نهم شروع کرده اند و این تاثیر گذاری جشنواره را می رساند. جشنواره فرهنگی اگر تداوم یابد و بتواند استعداد شرکت کنندگان را از طریق برگزاری با کیفیت و مستمر جشنواره هدایت کند، بدون شک دانشجویان را در هدایت به سوی مسیر رشد و شکوفایی کمک خواهد کرد. خودم نیز امید و انگیزه دوچندانی از داوران و دبیر بخش موسیقی جشنواره گرفتم.

مفدا: پایگاه اطلاع رسانی مفدا را تا چه اندازه می شناسید و عملکرد آن را چگونه ارزیابی می کنید؟

پایگاه اطلاع رسانی مفدا را قبل از جشنواره می شناختم؛ این پایگاه از اتفاق های خوب وزارت بهداشت است که هم از طریق سایت و هم کانال تلگرامی به اطلاع رسانی رویدادهای مربوط به دانشگاه های علوم پزشکی می پردازد و دست اندکارانش را در طول جشنواره حسابی در جنب و جوش دیدم؛ کارشان عالی است و آخرین اخبار را از طریق مفدا دنبال می کنم. ضمنا مفدانیشابور را هم می‌شناسم و اخبار دانشگاه خودمان را از این صفحه دنبال می‌کنم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.