سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸

تلاش بسیج دانشجویی برای آشنایی هرچه بهتر نوورودان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با دانشگاه؛

از اجرای طرح هدایت تحصیلی تا برگزاری کارگاه‌های علمی

بسیج

مسئول پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی، برنامه‌های ویژه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سال تحصیلی ۱۳۹۹ ۱۴۰۰ را تشریح کرد. به گفته وی اجرای طرح هدایت تحصیلی در قالب کارگاه‌های مختلف و برگزاری کارگاه‌های علمی از جمله این اقدامات بوده است.

به گزارش مفدا گیلان، سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ در شرایطی آغاز شد که  وجود کرونا همه چیز را تحت الشعاع قرار داده و حتی مراسم توجیهی دانشجویان نیز در کیلومترها فاصله و از طریق فضای مجازی برگزار شد؛ بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز از تلاش، دست نکشید و برنامه‌های متنوعی را برای آشنایی و هدایت تحصیلی و ... دانشجویان نوورود برگزار کرد. 

بردیا فخرنیا، مسئول پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفتگو با مفدا گیلان گفت: بسیج دانشجویی، طرح هدایت تحصیلی را برای نشان دادن نقشه راه تحصیلی دانشجویان، از بدو ورود تا حضور در محیط کار، در سه گام طراحی کرد و در راستای گام اول این طرح برای اولین بار، چهار کارگاه هدایت تحصیلی با عنوان "چگونه دانشگاه را به سکوی موفقیت خودمان تبدیل کنیم؟" با حضور دکتر فردین مهرابیان، دکتر مرتضی فلاح، دکتر یاسمن یعقوبی و دکتر پویا صفرزاده را در پلتفرم ایرانی اسکای‌روم برگزار گردید که با استقبال خوبی مواجه شد.

وی با اشاره به آشنا نبودن دانشجویان نوورود با فضای دانشگاه و فراهم نبودن امکان ارتباط با دانشجویان ورودی سال های قبل جهت تبادل تجربه، اظهار کرد: با توجه به شرایط کنونی که دانشجویان جدید الورود در محیط دانشکده حضور ندارند و امکان آشنایی کافی با منابع درسی وجود ندارد، تلاش کردیم تا مجموعه‌ای‌ از راهنمایی ها را فراهم کنیم و با قرار دادن منابع درسی مورد نیاز ترم اول در فضای مجازی، زمینه ی شروعی پرقدرت در دانشگاه را برای هم سنگران جدیدمان فراهم کنیم. نرم افزارهای مکمل معرفی‌شده نیز بخشی از این اقدام بود.

فخرنیا با تاکید بر اهمیت آشنایی نسبی دانشجویان با دانشگاه و رشته تحصیلی گفت: در این راستا، کارگاه علمی برای هر رشته تحصیلی برگزار و در این کارگاه ها، مطالب علمی درباره ی شیوه مطالعه دروس، آینده تحصیلی و شغلی هر رشته و تحصیلات تکمیلی به دانشجویان ارائه شد. با توجه به اهمیت فعالیت های پژوهشی و فرهنگی در دانشگاه برای رشد چند بعدی دانشجویان، در این موضوعات نیز نکاتی جهت راهنمایی و آشنایی دانشجویان مطرح گردید. / انتهای پیام

کد خبرنگار: ۵۶۱۱۰۱

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.