چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان ۲۷ اردیبهشت ماه روز روابط عمومی را تبریک گفت

دكتر كوچكي

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان در پیامی ۲۷ اردیبهشت ماه روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت.

دکتر ابراهیم کوچکی در این باره اظهار داشت: این روز فرصت مناسبی است تا به تبیین نقش واقعی و اثر گذار روابط عمومی در سطح جامعه پرداخته شود، برای دستیابی به این هدف، لازم است با نگاه نقادانه و البته منصفانه به راه پرفراز و نشیبی که طی شده بنگرید و به ترسیم چشم اندازی روشن برای آینده و برنامه های پیش رو بپردازید.

وی، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) "روابط عمومی بهترین نمایانگر اوضاع داخلی یک نهاد از یک سو و از سوی دیگر منعکس کننده چگونگی مسایلی است که در آن نهاد می گذرد"، گفت: تضمین تامین سلامت در گرو نظام ارتباطی مبتنی بر ساختاری پاسخگو، آموزنده، اطلاع رسان، آگاهی بخش، مشاوره و تامین کننده جریان آزاد اطلاع رسانی است.

دکتر کوچکی افزود: امروزه روابط عمومی نه به عنوان یک واحد تشریفاتی و حتی اجرایی بلکه به عنوان یک عنصر مشورتی و مدیریتی و اصلی در ارتقا و پیشرفت هر سازمانی جایگاه ویژه‌ای دارد و بدون روابط عمومی هیچ فعالیتی انعکاس نمی یابد.

وی، با اشاره به اینکه کارکنان روابط عمومی در ستاد و واحدهای مختلف دانشگاه، از یک سو با مردم و از سوی دیگر پل ارتباطی بین مدیران و کارکنان حوزه بهداشت و درمان هستند، از زحمات همکاران فعال در حوزه روابط عمومی تقدیر و تشکر نمود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان در ادامه، حوزه روابط عمومی را از حوزه های کاملاً تخصصی برشمرد و یادآور شد: این حوزه باید به عنوان شغل بسیار مهم در دستگاه های اجرایی تلقی شود تا بتواند با ایجاد ارتباط چند سویه، رضایتمندی شهروندان را به دست آورد.

وی، با بیان اینکه مجموعه بهداشت و درمان به کسانی خدمات ارائه می دهد که دردمند هستند، تصریح کرد: ایجاد آرامش و کاستن از تنش های اجتماعی، پیوند افراد با سازمان های ارائه دهنده خدمات سلامت و افزایش سطح سواد سلامت جامعه از جمله اقدامات موثر روابط عمومی در این خصوص است.

دکتر کوچکی، ایفای نقش های متنوعی همچون کاهش تعارضات درونی و بیرونی، گفتگو و متقاعد کردن، معرفی اهداف، جایگاه، برنامه و دستاوردهای حاصل از عملکرد، ایجاد جریان آزاد اطلاعات و جلب اطمینان و اعتماد آحاد جامعه را از اهم وظایف چنین مجموعه ای برشمرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار امیدواری کرد: این اقدامات با اهتمام بیشتر روابط عمومی دانشگاه و تعامل و مشارکت روابط عمومی واحدهای مختلف ادامه یابد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.