شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱

فعالیت ۱۴ کانون و۲ تشکل دانشجویی دردانشگاه علوم پزشکی زنجان

زنجان-معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: ۱۴ کانون و ۲ تشکل دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان مشغول به فعالیت هستند و۹ انجمن علمی نیز در دانشگاه فعالیت می کنند. به گزارش خبرنگار مهر ، مهران محسنی ظهر چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران، افزود: به علت مقارن شدن هفته خوابگاهی دانشجویی با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورا ها شهر و روستا با یک هفته تاخیر از ۳۰ اردیبهشت تا ۵ خرداد برگزار خواهد شد که برنامه ها متنوعی برای دانشجویان ساکن در خوابگاه ها علوم پزشکی استان زنجان در نظر گرفته شده است. محسنی با بیان اینکه شعار وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی در این هفته « خوابگاه استاندارد، نماد مسئولیت و مشارکت» می باشد ،اظهار داشت: برنامه هایی که معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در این هفته پیش بینی کرده است که مقرر شده ،خوابگاه ها دانشجویی براساس A و Bو C گریدبندی شوند و براساس این تصمیماتی برای بهینه سازی و استاندارد سازی خوابگاه ها اتخاذ شده است.

وی ادامه داد:مشارکت بخش ها مختلف از جمله خیرین در رابطه با  معیشت دانشجویان کمک ها خوبی را به دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان  کرده است. معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه هفته خوابگاه ها از ۳۰ اردیبهشت تا ۵ خرداد یک روز قبل از ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت ،تصریح کرد: ستاد اجرایی برای برگزاری هر چه بهتر این هفته تشکیل شده است که برای هر روز برنامه ها گوناگونی در نظر گرفته شده است .شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه به  عنوان روز اقوام ایرانی ،اتحاد فرهنگی نامگذاری شده است که در این روز برنامه هایی ازجمله توزیع شیرینی در کلیه خوابگاه ها بین دانشجویان و نشست و حضور مسولان و هیات رئیسه  دانشگاه در دو خوابگاه روزبه پسرانه و دانش دخترانه را خواهند داشت. وی خاطر نشان کرد: در این دو خوابگاه اقوام ترک ،کرد،فارس و عرب پراکنده شده اند و از اتاق ها نمونه خوابگاه ها در این روز تقدیر به عمل خواهد آمد و سرکشی های نا محسوسی از خوابگاه ها را خواهیم داشت جلسه پرسش و پاسخ نیز با دانشجویان انجام خواهد شد. محسنی با بیان اینکه روز دوم هفته خوابگاهها با عنوان  خوابگاه ،همتا یاران  و ترویج سالم زیستی نام گرفته است ،یاد آور شد: یکی از سیاست ها وزارت بهداشت در چند سال گذشته استفاده از همتایارن برای کمک به توسعه رفاه روحی و دانشجویان می باشد که اداره سلامت آموزش هایی برای همتایارن سلامت در نظر گرفته است که در صورت نیاز و کمک به دانشجویان در خوابگاه ها اجرا کنند.یکی از کار  ها و برنامه ها علکم پزشکی استان زنجان آموزش متصدیان خوابگاه ها در طرز برخورد صحیح و نشست مشاوره   با دانشجویان با محور مشارکت در برنامه ها و فعالیت ها تدارک دیده شده است . وی  از اجرای  طرح ghq در مرکز  بهداشت در سال ۹۵ خبر داد و خاطر نشان کرد: بر اساس این طرح تعدادی پرسشنامه در اختیار همه دانشجویان ایرانی قرار گرفت که درخواست شد که به این پرسشنامه ها جواب بدهند و در  حیطه ها مختلف روانشناسی دانشجویان مورد ارزیابی قرار می گیرند مهران محسنی با اشاره به اینکه این پرسشنامه ها به دانشگاه ها سراسر کشور فرستاده شده است و پاسخ آن ها را خواستار شده اند ،تاکید کرد:با کمال افتخار دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با مشارکت ۱۷۰۰ نفر از ۳۵۰۰ نفر دانشجو ،رتبه اول در  مشارکت را بین دانشگاه ها علوم پزشکی کشور کسب کرده است.

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت:در سال ۹۵ ،۱۴ کانون و ۲ تشکل دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تشکیل شده است. وی افزود:یکی از برنامه ها در روز دوم تقدیر از ۳۰ دانشجو ۷ واه بود که در طرح ghq شرکت فعال کرده اند .

محسنی روز سوم را به عنوان خوابگاه تولیدات دانشجویی یاد کرد و افزود:در این روز برنامه ها خوبی در نظر گرفته شده است که برگزاری شب شعر با موضوع اقوام ایرانی با حضور استاد قروه ای ،تجهیز کتابخانه ها به کتاب ها فرهنگی و نمایشگاه ها دانشجویی و اکران چند فیلم در طی دو شب پیاپی در خوابگاه ها خواهد بود که می توان گفت برای تجهیز کتابخانه در این روز مبلغی بالغ بر ۵۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است .

وی با تاکید بر اینکه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در سال ۹۵ ،۴۷۰۰ اثر هنری به مسابقات و جشنواره ها فرهنگی فرستاده اند ،تشریح کرد: ۴۷۰۰ اثر هنری فرستاده شد که خوشبختانه دانشجویان این دانشگاه حائز ۱۶ رتبه کشوری شدند و ۲۶ اثر جز ۱۰ اثر برتر بودند.این رتبه ها در زمینه خوشنویسی ،فیلم نامه نویسی، هنر های دستی و دیگر رشته ها بوده است. معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ادامه داد:روز چهارم هفته خوابگاه ها به نشاط ،تندرستی با ورزش همگانی نام گذاری شده است که در این روز برنامه ها ورزشی گوناگونی در خوابگاه ها اجرا خواهد شد . محسنی افزود: در ادامه تشریح برنامه ها در روز چهارم هفته خوابگاه های دانشجویی از اعزام ۱۱ تیم برگزیده دختر به المپیاد دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی در سال جاری خبر داد و اظهار داشت:با کمال افتخار سال گذشته تیم فوتسال آقایان مقام چهارم و بسکتبال مقام دوم را در المپیاد ورزشی دانشگاه ها علوم پزشکی کسب کردند.  معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از دو منو شدن تغذیه دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خبر داد و افزود: برنامه های تفریحی و سیاحتی درروز پنجم برای دانشجویان در خوابگاه ها تدارک دیده شده است. محسنی وضعیت خوابگاه ها از نظر استاندارد خوب ارزیابی کرد و گفت:برنامه ای برای بهینه سازی خوابگاه ها داریم که از ائمه ها جمعه می خواهیم که خیرین و مردم  را برای مشارکت در تجهیز و استاندارد سازی ما را همراهی کنند. وی در ادامه با تاکید بر اینکه ۱۴ کانون و ۲ تشکل دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان مشغول به فعالیت هستند، ادامه داد: ۹ انجمن علمی نیز در دانشگاه فعالیت می کنند که هدف ما از تشکیل این انجمن ها کمک به توسعه علمی دانشجویان است محسنی از کلید خوردن مدرسه بهاره سرطان خبر داد و افزکد:اولین مدرسه بهار سرطان برگزار شد که حدود ۱۵۰ نفر از دانشجویان از این طرح استقبال کردند که  حضور دانشجویان دیگر نیز ادامه خواهد داشت .

وی برنامه اجرایی روز ششم از این هفته را به برگزاری کلاس ها مهارتی اختصاص داد و روز پایانی نیز مسابقه آشپزی بین پسران خوابگاه ها اجرا خواهد شد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.