شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴

معاونت فرهنگی واموردانشجویی در آئینه مطبوعات

۱۱تیم ورزشی از دانشگاه علوم پزشکی زنجان در المپیاد کشوری حضور می‌یابند/ خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی زنجان به استاندارد نسبی رسیدند

خبری

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به وضعیت خوابگاه‌های استان زنجان گفت: خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی زنجان به استاندارد نسبی رسیده است. به گزارش موج رسا; مهران محسنی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های هفته خوابگاه‌ها در دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار کرد: در راستای بررسی و حل مشکلات دانشجویی همه ساله در اردیبهشت ماه هفته‌ای به نام خوابگاه‌های دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور نام گذاری شده است که امسال نیز با عنوان خوابگاه استاندارد، نماد مسئولیت و مشارکت" در دانشگاه علوم پزشکی برگزار می‌شود.

وی با تشریح برنامه‌های هفته خوابگاه دانشجویی تصریح کرد: برنامه‌هایی برای هر روز این مناسبت تدوین شده است که امسال با مشارکت دانشجویان در این دانشگاه برگزار می‌شود. معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه هفته خوابگاه‌های دانشجویی از روز سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود خاطر وی نشان کرد: مهمترین اقدامات انجام شده در هفته خوابگاه‌های دانشجویی ارائه مشاوره‌ در زمینه مشکلات دانشجویان، حضور در خوابگاه‌های دانشجویی، برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی در خوابگاه‌های دانشجویی است.

محسنی افزود: روز شمار و نامگذاری روزهای هفته به مناسبت هفته خوابگاه‌های دانشجویی امسال که از روزهای ۳۰ اردیبهشت تا ۵ خرداد ماه همزمان در همه دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور برگزار شده، از سوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود.  وی ابراز کرد: هر سال در آستانه هفته خوابگاه‌های دانشجویی در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور به منظور توجه بیشتر به خوابگاه‌های دانشجویی به عنوان خانه دوم دانشجو، روزهای این هفته از سوی ستاد وزارت بهداشت نامگذاری و برنامه‌های متعددی متناسب با هر روز در دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می‌شود.  معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان بیان کرد: امسال نیز در راستای ارتقای کیفیت خدمات رفاهی و نیز فراهم کردن بستر مناسب به منظور مشارکت حداکثری دانشجویان، ضمن تشکیل کمیته‌ای برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر هفته خوابگاه‌ها، هفته خوابگاه‌های دانشجویی با شعار «خوابگاه استاندارد‏، نماد مسئولیت و مشارکت» طی یک هفته در همه دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می‌شود.   

وی ابراز کرد: بر اساس این گزارش، ۳۰ اردیبهشت ماه روز نخست هفته خوابگاه‌های دانشجویی است، که با عنوان «خوابگاه، اقوام ایرانی- اتحاد فرهنگی» نامگذاری شده است.    محسنی بیان کرد: شعار« خوابگاه، همتایاران- ترویج سالم زیستی» شعار روز دوم هفته خوابگاه‌های دانشجویی است که در روز ۳۱ اردیبهشت ماه با برنامه‌های مختلفی از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار خواهد شد.  وی خاطر نشان کرد: «خوابگاه، تولیدات دانشجویی» و «‌خوابگاه، نشاط و تندرستی با ورزش همگانی» به ترتیب برای روزهای سوم و چهارم هفته‌خوابگاه‌های دانشجویی به عنوان شعار نامگذاری شده‌اند. معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: روزهای پنجم و ششم هفته خوابگاه‌های دانشجویی نیز به ترتیب با شعار«خوابگاه‌سازی، نگرش خیرین امروز، رفاه نسل فردا» و «‌خوابگاه‏، اوقات فراغت تمرینی برای زندگی» مزین شده است که قطعا در این دو روز (۳و ۴ خرداد ماه) برنامه‌های متنوعی در حوزه خوابگاه‌های دانشجویی از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی به اجرا در خواهد آمد.  وی ابراز کرد: آخرین روز هفته خوابگاه‌های دانشجویی امسال، که در تاریخ ۵ خرداد ماه همزمان برنامه‌های مختلفی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود، به نام« خوابگاه، تغذیه سالم- ضامن تندرستی» نامگذاری و مزین شده است.

محسنی افزود: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی برای اولین بار در المپیادهای ورزشی خوش درخشیدند و در رشته‌های فوتسال و بسکتبال برای اولین بار به المپیادهای وزارت بهداشت راه پیدا کردند. وی با اشاره به اینکه ۱۱ تیم برگزیده به این المپیادها اعزام می‌شوند تصریح کرد: امسال به المپیاد ورزشی دختران وزارت بهداشت ۱۱ تیم برگزیده اعزام می‌شود و با تلاش‌هایی که صورت گرفته امسال هم دانشجویان دختر حائز رتبه می‌شوند. معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه زندگی در خوابگاه‌های این دانشگاه به استاندارد نسبی رسیده است گفت: برای اوقات فراغت دانشجویان در حال حاضر ۱۴ کانون مختلف و دو تشکل اساسی فعالیت دارند که در توسعه خدمات برای اوقات فراغت دانشجویان کمک شایانی می‌کنند. محسنی با اشاره به مسابقات جشنواره دانشجویی که در سال گذشته برگزار شد ابراز کرد: نزدیک به ۴ هزار و ۷۰۰ اثر گوناگون به جشنواره فرهنگی دانشجویی ارسال شد که ۲۶ اثر به فینال رسید. وی با اشاره به اینکه سال گذشته مبالغی برای تجهیز کتابخانه‌ها اختصاص یافته است گفت: مبلغ ۵ میلیون تومان کتاب برای کتابخانه‌ها تدارک دیده شده اس

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.