دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۹

مشاوره

برگزاری کارگاه زندگی موفق توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل

برگزاری  کارگاه زندگی موفق توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل

کارگاه زندگی موفق توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل و با سخنرانی دکتر شاهین فرهنگ برگزار گردید.

مفدا-بابل- "کارگاه زندگی موفق" توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل، یکشنبه ۳۱ اردیبهشت، ویژه کارکنان معاونت ها و دانشکده ها و با سخنرانی دکتر شاهین فرهنگ، دارنده دکترای روانشناسی تربیتی از دانشگاه هاروارد، برگزار گردید.

دکتر فرهنگ در ابتدای کارگاه چگونگی متفاوت شدن نگاهمان به زندگی جهت داشتن یک زندگی موفق  را به شرح ذیل بیان نمودند:"هیچ وقت برای خودمان قوانین دست و پا گیر وضع نکنیم. از طرفی هم  بر اساس اصول بهنجار روانی عمل کنیم. هیچ نقطه ای نقطه پایان نیست. همیشه راه حلی و جود دارد. پیروی از اصل انعطاف پذیری. برای رسیدن به هدفمان اگر به موانعی برخورد کردیم مسیر را عوض میکنیم نه هدف را، در غیر این صورت موفق نمی شویم. ما میتوانیم از کودکان بیاموزیم. "

ایشان پیرامون این مبحث از سخنان ارزنده حضرت رسول (ص) مواردی را بیان نمودند و اشاره کردند: "دومین استاد بزرگ هستی کودکان هستند که ما می توانیم نکات زیادی از آنها یاد بگیریم چرا که آنها پیوسته در حال پرسش از جهان پیرامون خود هستند و یقینا پاسخ هایی را برای سوالاتشان می یابند. "

دکتر فرهنگ همچنین در ادامه گفتند:" باید به خاطر داشته باشیم که ساده ترین راه ها بهترین راه ها هستند، نظر افراد دیگر را بپرسیم. این کار باعث میشود زاویه دیدمان بازتر شود. راه های بیشتری را برای حل مشکلاتمان پیش رو داشته باشیم تا تجربیات و اطلاعاتمان افزوده شود. بر روی داشته هایمان تمرکز کنیم. به گونه ای دیگری ببینیم و خداوند را برای داشتن چیزهایی که دیگران از داشتن آن محرومند مانند(سلامتی) فراوان شاکر باشیم."

شایان ذکر است دراین کارگاه ۵۰ نفر از همکاران واحدهای مختلف حضور داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.